Şimdi Ara

RDR 2 Ön Sipariş - Karttan Fazla Ücret Çekimi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
7.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tekrar attığım maile, ilk gönderdikleri maili göndererek cevap verdiler. Bu kadar kullanıcı düşmanı bir firma olamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gduman G kullanıcısına yanıt
    Direk tüketici mahkemesine hit hocam 1 dilekçe kredi kartı ekstreni birde maile gelen fatura valiliklerin içinde var bırak onlar düşünsün.

Sanal kart ile alırken millet 359tl çekiyor niye çünkü o an çekeceği gerçek fiyatı bilse insanlar almayacaklar tamamen çakallık.

• 2 gün önce tr psnden spiderman aldım orada ne görünüyorsa bankada onu yansıtmış provizyondada aynı ücret görünüyordu

komisyon alınıyor diyenler sizin bankanızdan kaynaklı fazla tutar çekiliyor her banka aynı şeyi yapmıyor

RDR 2 Ön Sipariş - Karttan Fazla Ücret Çekimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 30 Ağustos 2018; 11:27:33 >

• https://tuketicisikayeti.gtb.gov.tr/

Buradan şikayet edebilirsiniz.

• Adam türk lirası ile ön sipariş yapmıyor mu oyunu tr psn den bu kur farkı ne alaka onu anlamadım beyler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • En son gonderdikleri mail su şekilde. Koca firmaya yakışıyor mu allah aşkına, yaziklar olsun.

Merhaba,

Gönderdiğiniz e-posta için teşekkürler. Aldığınız hizmetten memnun kalmadığınız için çok üzgünüm.

Ancak ne yazık ki bu konuda size daha fazla yardımcı olamıyoruz.

Başka bir konuda desteğe ihtiyacınız olması halinde lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Teşekkürler,

Gokce

Oyuncu Destek Görevlisi

PlayStation Destek

• gduman G kullanıcısına yanıt
    Iade ederken niye tam tutarı ödemiyor işine gelince dolar üzerinden çekiyor, iade ederken tl bu nasıl bir mantıktır.

https://tuketicisikayeti.gtb.gov.tr/

Buradan şikayet et hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 30 Ağustos 2018; 18:35:15 >
  • Aynı şeyi Fifa 19 için yaşadım. Başka konuda da belirtmiştim. 9 Ağustosta Ultimate sürüm aldım kredi kartı ile. 449,99 olarak çektirdiğim düşüncesindeydim ama siparişi verir vermez bankadan telefona mesaj geldi.85,49 $ tutarında alışveriş yapıldığı bilgisi vardı. Dedim herhalde 449,99'un dolar karşılığı. Sonra kredi kartı ektresine baktım ki 487 lira görünüyor. Sony müşteri hizmetleri ile irtibata geçtim. Topu bankaya attılar. İade edeceğim o halde ama iadenizi yine aynı dolar üzerinden yapacak mısınız diye sordum. Hayır bize gelen 449,99'u iade edebiliriz diyor. Saçmalık sizin yaptığınız falan dedik ama ne işe yarar. Alırken dolar üzerinden hesap ederek 487 lira al. Verirken 449,99. Dedim iade etme kalsın. Zehir zıkkım olsun. Bankanın kabahati yok beyler burada. Bankalara bildirirken dolar ile alışveriş diye bildiriyorlar. Banka mecburen doları o günkü kura göre çevirip alıyor ve sony'e ödemeyi veriyor. Çakallık iade işleminde yapılıyor bu şekilde.

• Benim kartta provizyon ile provizyon dan ekstreye yansıtılan farklı oluyor. Aldığım da psn de ne yazıyorsa o ücret çekiliyor provizyon da görünen psn ile aynı. 3,5 gün sonra provizyondan düşüyor ekstreye yansıdığında döviz arttığı için aradaki farkı ekliyorlar

• Merhaba

İnternet sitemiz üzerinde PlayStation Store üzerinden alışveriş yaptığınızda, bir kart ödemesi farklı bir para biriminde yapıldığında, işlem anında döviz kuru için bir gösterge oranı kullanılacağı ve bankalar tarafından bu döviz kuru göstergesine göre ilave bir ek ücret/değişiklik uygulanabileceği belirtilmiştir.

Web sitemizde, ayrıca, belirli ülkelerdeki tüketicilere, bankalar tarafından uygulanan ek ücretler konusunda, bankalarıyla iletişime geçmeleri tavsiye edilmektediğinden ve Türkiye de burada bahsedilen ülkeler arasında olduğundan size daha fazla yardımcı olamıyoruz.

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edin:

https://www.playstation.com/en-gb/get-help/help-library/store---transactions/payments---refunds/why-an-extra-charge-might-be-placed-on-credit-card--debit-card-o/

Teşekkürler,

• Nerde yazıyormuş da görmüyoruz acaba. Gerçekten lanet gelsin sony’e

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Benim kartta provizyon ile provizyon dan ekstreye yansıtılan farklı oluyor. Aldığım da psn de ne yazıyorsa o ücret çekiliyor provizyon da görünen psn ile aynı. 3,5 gün sonra provizyondan düşüyor ekstreye yansıdığında döviz arttığı için aradaki farkı ekliyorlar
    işte bu durumlar sony ile alakalı değil banka ile alakalıdır arada komisyon alıyor onuda karta yansıtıyorlar

benim kart hareketlerinde provizyonda 299 tl yazıyordu provizyondan çıktıktan sonrada 299 tl yazıyor değişen bişey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuscan86

Aynı şeyi Fifa 19 için yaşadım. Başka konuda da belirtmiştim. 9 Ağustosta Ultimate sürüm aldım kredi kartı ile. 449,99 olarak çektirdiğim düşüncesindeydim ama siparişi verir vermez bankadan telefona mesaj geldi.85,49 $ tutarında alışveriş yapıldığı bilgisi vardı. Dedim herhalde 449,99'un dolar karşılığı. Sonra kredi kartı ektresine baktım ki 487 lira görünüyor. Sony müşteri hizmetleri ile irtibata geçtim. Topu bankaya attılar. İade edeceğim o halde ama iadenizi yine aynı dolar üzerinden yapacak mısınız diye sordum. Hayır bize gelen 449,99'u iade edebiliriz diyor. Saçmalık sizin yaptığınız falan dedik ama ne işe yarar. Alırken dolar üzerinden hesap ederek 487 lira al. Verirken 449,99. Dedim iade etme kalsın. Zehir zıkkım olsun. Bankanın kabahati yok beyler burada. Bankalara bildirirken dolar ile alışveriş diye bildiriyorlar. Banka mecburen doları o günkü kura göre çevirip alıyor ve sony'e ödemeyi veriyor. Çakallık iade işleminde yapılıyor bu şekilde.
    madem bankanın suçu yok ise neden sadece bazı kişilerden fazla ücret alınıyor

neden tr psnden alışveriş yapan herkesten fazla ücret alınmıyor ?

3 gün önce bende spiderman aldım tr psnde yazan fiyatın yanısı kart hareketlerinde görünüyor fazla ücret çekilme falan yok

bu durum sizin bankanızdan kaynalı bir durum sony ile bir alakası yok bankana itiraz edeceksin

• Banka ile ilgili değil battlefield 5 aldım onda tam çekti.

• quote:

Orijinalden alıntı: oldboy83tr

Banka ile ilgili değil battlefield 5 aldım onda tam çekti.
    hangi bankayı kullanıyorsun banka ile alaka olmaması imkansız bende oyun alıyorum extra ücret ödemiyorum

sony ile alakalı olsaydı benim kartımdan da 20 30 50 tl fazla çekilmesi gerekiyordu

bankan ile görüşüp sorunu çözebilirsin sony nin yapacağı birşey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 31 Ağustos 2018; 11:4:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exclusive.Gamer

hangi bankayı kullanıyorsun banka ile alaka olmaması imkansız bende oyun alıyorum extra ücret ödemiyorum

sony ile alakalı olsaydı benim kartımdan da 20 30 50 tl fazla çekilmesi gerekiyordu

bankan ile görüşüp sorunu çözebilirsin sony nin yapacağı birşey yok

Alıntıları Göster
    Ziraat bankası..

Banka bizim ekstra tutar çekmemiz gibi bir durum söz konusu dahi olamaz bu bir suçtur diyor. Sony bize ne tutar belirlemişse onu çekmek zorundayız.

Yeni oyun aldım onda tl tutarını cıktı döviz olarak yansıtmadı tamamen Sony nin kafasına göre işgüzarlık yapması başka birşey değil.

Sanal kart ile alınca döviz cinsinden çekmiyor çünkü millet bilse 350tllik oyuna 450tl verecek iptal edecek. O yüzden bari onlardan 350tl alalım diyor.

• Benim anladığım kadarıyla. Oyun 299tl oyunu aldığın zaman 299tl 45.67$ diyelim banka bu kadar doları kartımdan sony kullandı diye kaydediyor ama provizyonadan 5 gün sonra düşünce 45.67$ o günün fiyatıyla 350tl olmuş banka o günki kurdan ekstreye yansıtıyor sonuçta sony 45.67$ hesabına aktarmış oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oldboy83tr

Ziraat bankası..

Banka bizim ekstra tutar çekmemiz gibi bir durum söz konusu dahi olamaz bu bir suçtur diyor. Sony bize ne tutar belirlemişse onu çekmek zorundayız.

Yeni oyun aldım onda tl tutarını cıktı döviz olarak yansıtmadı tamamen Sony nin kafasına göre işgüzarlık yapması başka birşey değil.

Sanal kart ile alınca döviz cinsinden çekmiyor çünkü millet bilse 350tllik oyuna 450tl verecek iptal edecek. O yüzden bari onlardan 350tl alalım diyor.

Alıntıları Göster
    hocam bu konuda gördüğüm kadarı ile yapıkredi vakıfbank ziraat tr psn oyun alımlarında extra kesinti yapıyor

bende kredi kartı ile alıyorum hiç kesinti olmuyor oradaki ücret yansıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Benim anladığım kadarıyla. Oyun 299tl oyunu aldığın zaman 299tl 45.67$ diyelim banka bu kadar doları kartımdan sony kullandı diye kaydediyor ama provizyonadan 5 gün sonra düşünce 45.67$ o günün fiyatıyla 350tl olmuş banka o günki kurdan ekstreye yansıtıyor sonuçta sony 45.67$ hesabına aktarmış oluyor.
    hocam tr psn dolar değil euro ile hesaplanır 299 tl 38.77 euro yapıyor dediğim gibi bankandan kaynaklı kesintiler yapıyor

her banka aynı kesintiyi yapacak diye bir kural yok
  • Ben örnek olarak dolar dedim euro dur sterlindir artık ne ise sonuçta banka döviz cinsinden hesaplıyor. Kur ne ise o gün o hesaptan değerlendiriyor. Ben anakart aldım amazondan hesapladım dolar cinsinden amazon çekti parayı aşağı yukarı benim hesabım kadardı. Provizyona düştü. 4 gün sonra provizyon dan kalktı bir baktım 350tl geçirmiş banka

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.