Şimdi Ara

RC CAR tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beler ben hpıe10 alcam oncelıkle 1 kaç sorm olacak

e 10 la e 10 grand turısmo fark varmı ?

yanlamada bıraz ustalaştıka sonra motoru deyiştirimmi?

değişitririsem fırçalımı fırçasızmı motor alim?

sorular bunar yardım için şimdiden tşk :D

• Hayir, E10 almayacaksiniz, Maverick Strada DC Evo alacaksiniz, cunku:

E10'un diferansiyelleri ve diger aktarma organlari plastiktir. Aktarmalari metale cevirmezseniz brushless motor taktiginiz anda dagilir. Strada DC Evo komple metaldir.

E10'un sasesi ve cogu diger yeri de plastiktir. Strada DC Evoda sase ve amortisor kafalari da metaldir.

E10'a kamber ve toe in/out ayari veremezsiniz. Strada DC Evo kutudan ayarlanabilir metal turnbuckle lar ile ciktigi icin tekerleklerin durus acisini istediginiz gibi ayarlayabilirsiniz.

Strada DC Evo'nun arka diferansiyeli kilitlidir. Daha kolay drift yaparsiniz.

E10'un kumandasi 27Mhz dir. Sizinle ayni frekansta arac kullanan biri var ise etrafta, siz aracinizi alici ve kumanda kristalini degistirmediginiz surece kullanamazsiniz. Strada DC 2.4Ghz kumanda ile gelir. Karisma sorunu vs. kesinlikle olmaz, kristal falan da yoktur.

E10:
     RC CAR tavsiye

Strada DC:
     RC CAR tavsiye

Fotograflardan goruldugu uzere, E10, Strada DC Evo'nun yaninda oyuncak gibi kaliyor. Ayni fiyata daha kotu bir arac alip, onu Strada DC Evo seviyesine getirene kadar ustune 300 TL daha masraf yapip yapmamak sizin elinizde.

Gran Turismo'nun bir tek kepi farklidir.

Sadece motoru degil, motoru ve ESC yi de degistirin, tabiki fircasiz olmali, hatta Hobbywing EZRUN 9T motor, 35A ESC olmali.

• bilgilerin için çok saol kardeşim! strada dc lerin fiyat nedir soylüyeilirmisin ?
  • nitro arabamı önerirsiniz yqsa elektirikmi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bas95

bilgilerin için çok saol kardeşim! strada dc lerin fiyat nedir soylüyeilirmisin ?

quote:

nitro arabamı önerirsiniz yqsa elektirikmi :D

http://www.erenhobby.com/Strada-DC-Evo-S-110-RTR-Drift,PR-6668.html

Nitro mu elektrikli mi tamamen tercih meselesi. Drift icin aliyorsaniz nitrolu aracla drift yapamazsiniz.

• arabanın motoru alırken fırçalımı olsun yoksa fırçasızmı ?
  • Fırcasizzzz
  • eminmisin
  • Adam e 10 almak istiyor.Birak istediğini alsın.Arkadas belirtmiş e10 istiyorum diye..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaskura zero oneriyormusunuz :D videyolarda güzel diyordu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: manmalx

Adam e 10 almak istiyor.Birak istediğini alsın.Arkadas belirtmiş e10 istiyorum diye..

Biz de E10'dan cok daha iyi bir arac onerdik ayni fiyata. Sana ne? Yardimci olmayacaksan forumu bosuna isgal etme.

quote:

yaskura zero oneriyormusunuz :D videyolarda güzel diyordu :D

Strada'ya gore tek artisi kayis aktarmali olmasi. Kayisli araclar saftli araclara gore daha stabil ve kontrolu kolay giderler. Dezavantajlari ise kayisin zamanla esneyip bozulmasi ve dis etkenlere (toz/toprak/tas vs.) karsi zayif olmasi. Temiz alanlarda, cok daha dikkatli kullanip her kullandiktan sonra kayis ve diger aktarma organlarini iyice kontrol etmeniz gerekiyor.

Ayrica Sakura Zero S kit olarak satilmaktadir. Yani kutudan demonte sekilde cikiyor ve motor, kumanda, alici, servo drift lastik ve janti + kepi ayriyeten alip hepsini kendiniz birlestirip yapmaniz gerekiyor. Kalite olarak da cok iyi oldugunu soyleyemem. Stradadaki kompozit yerine dandik bir plastik kullanilmis. Vidalari sikarken dikkatli olmak gerekiyor, yoksa catlatabilirsiniz. Ayrica kullanan cogu arkadasim kutudan bazi parcalarin (pulley gibi) yamuk ciktigini soyluyorlardi. Dogru duzgun kusursuz giden bir arac haline getirebilmek icin epey ugrastiklarini bizzat biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Juzam

quote:

Orijinalden alıntı: manmalx

Adam e 10 almak istiyor.Birak istediğini alsın.Arkadas belirtmiş e10 istiyorum diye..

Biz de E10'dan cok daha iyi bir arac onerdik ayni fiyata. Sana ne? Yardimci olmayacaksan forumu bosuna isgal etme.

quote:

yaskura zero oneriyormusunuz :D videyolarda güzel diyordu :D

Strada'ya gore tek artisi kayis aktarmali olmasi. Kayisli araclar saftli araclara gore daha stabil ve kontrolu kolay giderler. Dezavantajlari ise kayisin zamanla esneyip bozulmasi ve dis etkenlere (toz/toprak/tas vs.) karsi zayif olmasi. Temiz alanlarda, cok daha dikkatli kullanip her kullandiktan sonra kayis ve diger aktarma organlarini iyice kontrol etmeniz gerekiyor.

Ayrica Sakura Zero S kit olarak satilmaktadir. Yani kutudan demonte sekilde cikiyor ve motor, kumanda, alici, servo drift lastik ve janti + kepi ayriyeten alip hepsini kendiniz birlestirip yapmaniz gerekiyor. Kalite olarak da cok iyi oldugunu soyleyemem. Stradadaki kompozit yerine dandik bir plastik kullanilmis. Vidalari sikarken dikkatli olmak gerekiyor, yoksa catlatabilirsiniz. Ayrica kullanan cogu arkadasim kutudan bazi parcalarin (pulley gibi) yamuk ciktigini soyluyorlardi. Dogru duzgun kusursuz giden bir arac haline getirebilmek icin epey ugrastiklarini bizzat biliyorum.

Düzeltmek isterim; Sakura, DC'den daha iyidir. Vidada sorunu alu hex ile çözebilirsiniz. Ayrıca kalitesiz plastik değil. VE OTA-R31 gibi araçların steering sistemleri aktarılabiliyor. Bu da bir artısı.

• Juzam bundan sonra küfür etmeyecek ben.Kardesimsin tamammi
  • quote:

Orijinalden alıntı: [[Evolat'oN]]
    Düzeltmek isterim; Sakura, DC'den daha iyidir. Vidada sorunu alu hex ile çözebilirsiniz. Ayrıca kalitesiz plastik değil. VE OTA-R31 gibi araçların steering sistemleri aktarılabiliyor. Bu da bir artısı.

Bazi yerlerde (metal olarak) asagi yukari ayni kalitede, cogu yerde de daha dusuk kalitededir Sakura Zero S. Her firsatta kiyasliyorum, kesinlikle daha iyi degil. Saseye atilan vidalardan bahsettim, hex ile alakasi nedir? Dediginiz gibi bir fantazi yapilabilir (ama gidip Streetjam alip sorunu kokunden halletmek en iyisi bence). Aradaki kalite farkini dedigim gibi kayisli olmasi ve upgrade imkanlari ile kapatiyor. Ancak tekrar belirtmeliyim ki, kullananlar da benim fikrimde, Strada'ya gore bir sonraki adim olarak kesinlikle gorulmemeli Sakura Zero S.
  • yokomo tavsiye edermisiniz drift için
  • quote:

yokomo tavsiye edermisiniz drift için

Paran varsa EVEEEET :D
    Bir de, DC için fazla upgrade yok. Zaten tak 5.5R yi bakalım sağlam mı :D VDF nin altını yere değdiriyo (Full mod)
  • team magic e4d de alabilirim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: [[Evolat'oN]]

quote:

yokomo tavsiye edermisiniz drift için

Paran varsa EVEEEET :D
    Bir de, DC için fazla upgrade yok. Zaten tak 5.5R yi bakalım sağlam mı :D VDF nin altını yere değdiriyo (Full mod)

Fazla degil, hic upgrade yok.
    Ben Strada TC'me Savöx SC-1257tg servo, Golden Horizon alu. servo horn, Hobbywing EZRUN 35A SL ESC ve 9t brushless motor son olarak da Spektrum SR3100 receiver taktim, arka diffleri de kitledim ve suspansiyon geometrisini degistirdim. Artik ustune 1 vida dahi takamiyorum. Ama dedigim gibi stock olarak zaten epey saglam ve ayarlanabilir olarak geliyor. Baslangic icin o fiyata en iyi arac dememin sebebi bu.

• banada 400 liraya kadar her seyi full böyle az masraf gerektiren saglam bir araba öneririmisiniz yanlız ürünü bursadan alıcam hpi racing in magazası hobyy 16 var hpi racing e hic girmedim ama güzel bir yere benziyor varmıdır drif icin saglam arabası birdeyükseklik uyugu sürece asfalttaa kalebodur da falan gidermi tüm bu arabalar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16hakan16

banada 400 liraya kadar her seyi full böyle az masraf gerektiren saglam bir araba öneririmisiniz yanlız ürünü bursadan alıcam hpi racing in magazası hobyy 16 var hpi racing e hic girmedim ama güzel bir yere benziyor varmıdır drif icin saglam arabası birdeyükseklik uyugu sürece asfalttaa kalebodur da falan gidermi tüm bu arabalar?

http://www.bunlardanistiyorum.com/5228/Maverick/Maverick-Strada-DC-Evo-1-10-RTR/

Son dedikleriniz pek anlasilmiyor, sanirim asfalt ve seramik uzerinde gider mi diye sormussunuz. Neden gitmesin ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juzam -- 27 Ekim 2011; 22:05:58 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.