Şimdi Ara

Razer DeathStalker Expert Klavye takılıyken PC açılmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler yeni aldığım Razer DeathStalker Expert klavye pc açıkken usb ye taktığımda çalışıyor ancak pc klavye takılıyken açılmıyor ilk açılışta initializing usb controllers bölümünde donup kalıyor usb den klavye yi çıkartıp restart atarak pc yi açabiliyorum ancak bir çözümü var mıdır?Anakart 870a-G54 bios güncellemesi dahi ne yaptıysam çözüm bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeZiLay -- 5 Aralık 2014; 22:21:40 >

• VeZiLay kullanıcısına yanıt
    BIOS 'a girip USB 'nin DOS ortamında aktif duruma gelebilmesi için ;

USB Legacy Support -> Enabled

veya

USB Keyboard -> Enabled

olarak seçip değişiklikleri F10 ile kaydederek deneyiniz.
  • spiky2122003 S kullanıcısına yanıt
    Biosa girip baktım USB Legacy Support Enabled te.Çok ilginç sadece bu klavye de yapıyor tüm usb çıkışları denedim.

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=171581.0 söyle birşey buldum sizce sorun anakartta mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeZiLay -- 5 Aralık 2014; 22:54:52 >
    Vermiş olduğunuz linkte anlatılan çözüm metodunda BIOS güncellemesine işaret edilmiş bu yüzden anakartınızın BIOS versiyonunu güncellemeniz gerekebilir. Yalnız BIOS sürümünün güncel ve kararlı sürüm olduğundan emin olun.

Not : BIOS güncelleme işlemi riskli bir işlem olup güncelleme esnasında yaşanacak kısa süreli elektrik kesintisi, restart gibi durumlarda BIOS yazılımı zarar görebilir, anakartta sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden güncelleme işlemini çok dikkatli yapınız.
  • spiky2122003 S kullanıcısına yanıt
    Bios güncel bu anakart için çıkan en güncel bios 2012 yılına ait ancak vermiş olduğum forumda 2013 yılı konusu büyük ihtimal yeni bios sürümü çıkması gerektiğini söylüyor ancak ben umutlu değilim msi çoktan bu anakartı unutmuş.
    Evet haklısınız en güncel BIOS sürümü 2012 yılına ait yalnız bir alt sürümü olan 06.04.2012 tarihine ait BIOS sürümüne ait açıklamalarda ;

quote:

- Update AMD AGESA code.
    - Improved memory compatibility.
    - Improved gaming USB compatibility.

yer almaktadır yani oyuna yönelik USB uyumluluğu bulunduğu belirtilmektedir.

http://www.msi.com/support/mb/870AG54.html#down-bios
  • RAZER RAZER DEATHSTALKER EXPERT KLAVYE US

TEKNİK ÖZELLİKLER

Chiclet tarzı tuşlar
    Yeşil arka aydınlatma 1000Hz Ultrapolling
    Anında makro kaydı destekli, tamamen programlanabilir tuşlar
    Razer Synapse 2.0 Özel Oyun modu
    Aynı anda 10 tuşa birden basmayı destekleyen anti-ghosting özelliği
    Örülü kablo
    Sabit bilek desteği
    Yaklaşık Boyutları: 460 mm / 18.11" (En) x 214 mm / 8.43" (Boy) x 16.5 mm / 0.65" (Yükseklik)
    Yaklaşık Ağırlık: 1086.3 g / 2.39 lbs

Elimde son bir tane kaldı ve uygun fiyata bu siteye koydum. Sıfır paketi açılmamış garantisi başlammaız ürün. bu fiyata kaçmaz tavsiye ederim.
    http://www.outletistan.com/it-aksesuar-konsol-aksesuar/it-aksesuar-klavyeler/RAZER-DEATHSTALKER-EXPERT-KLAVYE-US

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.