Şimdi Ara

Rav4 2016 ağır bakım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yetkili servise göre fiyat uygun bence.

2016 model. 88bin km.

Rav4 2016 ağır bakım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi commandx -- 26 Haziran 2020; 15:7:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İyice çoluk çocuk işine yorumlarına dönmeye başladı forum, dışarıda yaptırsanız KDV vermediniz işçilikte 400 TL olurdu yani 1800-2000 TL civarında birşey alırlardı. Sorun çıkarsa tabi biz sizin ile tanışıyor muyuz deme ihtimalleri de yüksek. Konu sahibi yetkili servise göre demiş sanayi de 5 mt kare dükkanda tek ustanın çalıştığı yerin yapacağı fiyat ile kıyaslamaya çalışıyor millet. Servise göre normal fiyatı Audi'nin sadece 15 bin bakım 2000 TL şu anda.
  • Vay be tomarla para almışlar doğru dürüst hiç bir iş yapmamaışlar.
  • Aynen knk çok uygun 740 lira 80 bin işçiliğine yazmışlar sudan ucuz

• Mercedes'in RAV4 diye SUV mu varmış baya iyi fiyat.

Sıcak fırsatlık konu
  • kargo dahilse çok uygun
  • defiant82 kullanıcısına yanıt
    Yetkili servise göre uygun dedim. Aynı bakımı subaruda yapsan 3500e yakın tutar. Şanzıman, hidrolik yağı vs olmadan, fren balatasız bakıma 2bin diyorlar.

Civicin yağ bakımına 1200diyorlar

• Sudan ucuz.

350 euro yapıyor. Burada 350ye tamirci yi yerinden oynatamazsin.

• İyice çoluk çocuk işine yorumlarına dönmeye başladı forum, dışarıda yaptırsanız KDV vermediniz işçilikte 400 TL olurdu yani 1800-2000 TL civarında birşey alırlardı. Sorun çıkarsa tabi biz sizin ile tanışıyor muyuz deme ihtimalleri de yüksek. Konu sahibi yetkili servise göre demiş sanayi de 5 mt kare dükkanda tek ustanın çalıştığı yerin yapacağı fiyat ile kıyaslamaya çalışıyor millet. Servise göre normal fiyatı Audi'nin sadece 15 bin bakım 2000 TL şu anda.
  • Bu yaptığınız ağır bakım değilki. Normal bakıma ek hidrolik yağı ve ön fren balataları değişmiş.
    Ağır bakım dediğinde motor kısmen açılır, triger zinciri devirdaim pompası vs değişir.
  • Toyota'nın ağır bakımı bu,triger ses yapınca,devir daim de kaçırınca değiştirilir,belirli bir değişim periyodu yok bu parçaların yine V kayışı da aynı ses yapınca değişimi yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Toyota'nın ağır bakımı bu,triger ses yapınca,devir daim de kaçırınca değiştirilir,belirli bir değişim periyodu yok bu parçaların yine V kayışı da aynı ses yapınca değişimi yapılıyor.
    178tl işçilik ön fren balatalarını değiştirmeye almışlar tamam. (işçiliği kısa süren kolay bir iş)
    740 tl işçilik de yağ ve filtreleri değiştirmeye almışlar.

Ve forumda buna uygun diyenler var. Ben ŞOKKKKK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YawuzS -- 26 Haziran 2020; 22:13:33 >
  • Özellikle büyükşehirlerde son zamanlarda pek sanayi ile haşır neşir olmadınız sanırım, 100 TL'den aşağıya ustayı yerinden kaldıramıyorsunuz,kaldırdınız diyelim binbir naz ile o da. Fiyatlar uçtu gitti,eski ücretleri unutun. Yakında evinin sokağında millet kendi bakımını kendisi yaparsa şaşırmayın.

Ayrıca işciliği basit dediğiniz işi doğru düzgün yapamayan,fren gresini bile sürmekten aciz o kadar çok usta var ki sağlam diski çizdirip daha da sizi zarara sokuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 26 Haziran 2020; 22:15:30 >
  • Suv ve Jeep tarzı aracların sarf malzemelerı herdaım bınek aracların yukarısındadır nasıl okm. fıyatları yuksek ıse malzeme ıscılık onusunda daha farklıdırlar ıstıyorsa 2005 MODEL kIA VS. yada baska X- marka arac olsun sektor boyle işler...
  • Araçları kiyaslamiyorum ama fiyat kıyas olsun diye yazayım.

Suzuki Vitara

-75 bin bakımı.sadece yağ ve filitreler değiştirdi,590 TL.2019 ün ilk yarısı.forumda konusunu açmıştım

-90 bin bakımı.rutin bakım+on fren balatalari+disklere torna+v kayis 1100 Tl.2019 2. Yari

-105 bin bakımı..rutin bakım+fren hidroliği+iridyum orjinal buji...1800 TL tuttu.1 ay önce yaptırdım.

Geçen seneye kadar rutin bakımı sanayi fiyatına yaptiriyoduk.500-600 TL ye.satislar düştü dolar fırladı servis fiyatlarıda arttı.gerci hala diğer markalara göre uygun.gerci uygun olmasa zaten az satıyor.iyice azalir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 26 Haziran 2020; 23:9:5 >
  • Ben ağır bakım göremedim, hangi kayış hangi zincir değişmiş ?
    Yağ disk değişimi ne zaman ağır bakım oldu ?
    Laf ola beri gele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 26 Haziran 2020; 23:36:36 >
  • Tipik toyota servisi: Çok amaçlı sprey. Yalnız hayret ediyorum enjektör temizleyici eklememişler. 10bindeki benzinli arabaya bile koyuyorlar anasını satayım.
    Geçen sene benim yaris için bir fiyat listesi yapmışlardı. Yağı kendim getirince ve polen filtresinin değişmesini istemeyince (fiyat 250+150 düşmüştü) servis elemanı sonradan listeye "çok amaçlı sprey" diye bir madde eklemiş. Yok öyle bir dünya. Ne amacıymış. Tabi devede kulak ama oraya o maddeyi ekleme fikrine karşıyız zaten.

• Toyotanın ağır bakımı cvt yağ değişimidir. Zincir zaten hiç değişmez kayış yok. Benim corolla vardı eskiden 250bin km boyunca yaptığım en ağır bakım fren hortumu, buji, boğaz kelebeği değişimiydi.

• kerotobil K kullanıcısına yanıt
    Yağ değişimi ne zaman agir bakım oldu yahu :)

Zincir değişmez mi :) hadi bakalım. 150NM tork Zinciri bozmaya yetmez tabi

Ben size agir bakım nedir anlatayım...

Kulbrutor temizliği , Zincir-Kayış (gergi) , Subaplar , iticiler, cvt kayışları ve bilumum ustalik gerektiren iş.

Yoksa CVT yağı değiş bilgisayara bagla kalibrasyon aç falan bunlar çocuk oyuncağı, utanmasalar akü degisimini ağır bakim diye iteleyecek marka size..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 27 Haziran 2020; 0:22:18 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.