Şimdi Ara

Raspberry Pi 4 için PiCorePlayer Ayarları (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.143
Cevap
17
Favori
24.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Efi filtreyi duvardaki prize taktım. Çıkışına varistörlü tunçmatik 6 priz, onada tv, dac ampli ve acsess point, turkcell tv bağlı

Sizin filtre nin çalıştığını düşünüyorum. Çalışmasaydı, 220v çıkış alamazdınız. Fark duyamamanız evdeki elektriğin iyi olmasındandır. YadA bahsedildiği gibi sistemde filtreler vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Sağolasın, güzel ekleme olmuş, ellerine sağlık.

Önceden merak edip yüklemiştim. Adımları nette bulup uygulamıştım.

Ama beceremediğim youtubeden arama yapmak veya şarkı bulmayı bulamamıştım.

O kısmı nasıl yapıyorsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dgsahin D kullanıcısına yanıt

Hocam daha önce de dediğim gibi aynı oda da Monster HTS 1000 vardı onu taktığımdaki fark hemen hissediliyordu o zaman soundbar vardı şimdi de Dali zensor 5 AX (aktif hoparlör ) kullanıyorum . Prize Topping E30'u , Raspberry Pi 'yi , Modemi , ve Hoparlörü taktım , Hoparlöre temiz elektrik gideceğini düşünürek aldım aslında ama pek fark etmedi , Yaptığım filtreli prizi de , uzatmalı prize takıyorum duvardan çıkıştakine yetişmiyor çünki ... akşam resim atarım

anlatımlara bakarsan alttan ikinci resimde görünüyor yukarıdan dördüncü sıra "search music"

• helsloot kullanıcısına yanıt
    Öncelikle modemi başka bir yere takın , bu hat üzerinde olmasın. Hatta yakınında bile olmasın.

İkincisi e30 dac ı hoparlöre, rca dan 3.5mm jack ile bağlıyorsunuzdur. Bu araya kaliteli bir rca to 3.5mm kablo alabilirsiniz, audioquest veya qed gibi.

Dali hoparlör giriş olarak 3.5mm analog, optik giriş mevcut. Ek olarakta Bluetooth bağlantısı var.

Raspberry den Dac a kaliteli bir usb kablo kullanın. Yazıcı kablosu ile data aktarmayın.

Bağlantınızı içeren resimi akşam atınca bakalım bi.

Onların hepsi tamam 🤯, Tarkan diye arattırıyorum gelen giden yok 🥶

Hepsi öyle zaten hocam kablom 3.5mm qed , usb kablom Canare L-4E6S , hoparlör kablom ise ivox quadros , hatta modem ile raspberry pi arasındaki ethernet kablom da oldukça kalın ve kaliteli bir CAT 8 kablo , modemi de filtreli prize taktım ki modemdeki gürültü vs 'yi azaltsın diye , ama deneyeceğim ... Haa bu arada bu sistem ile aldığım ses bayağı bir kaliteli özellikle kaliteli kayıtlarda çok iyi , ama ben biraz parlak ses severim E30 'daki filtreyi F2 seçtim daha iyi oldu açıkcası bana göre ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 6 Eylül 2022; 11:54:34 >

nasıl yok akıllı olRaspberry Pi 4 için PiCorePlayer Ayarları 

Raspberry Pi 4 için PiCorePlayer Ayarları

her sayfada 50 tane toplam 200 şarkı buldu açıkçası bu 200 sınırına kafam takılıyor acaba LMS sınırı filan mı anlamadımRaspberry Pi 4 için PiCorePlayer Ayarları 

parlak ses elektrik gürültüsü demek zaten emi filtreyi niye aldın kiRaspberry Pi 4 için PiCorePlayer Ayarları 

Parlak derken kristalize net bir ses demek istedim boğuk olmayan tizler anlamında

o zaman kabloları gümüşe doğru kaydırın biraz bakırdan

O da aklımda evet ...

Hocam ciddi ve iyi bir ses sisteminiz var.

Kötü gözüken birtek ivox hoparlör kablosu, oda kötü olsa, hoparlörler arası ses farkı olur, onuda fark etmediyseniz, sistemde zayıf bir yer gözükmüyor.

Dac da çipsetiniz AK4493, pcm seste 6 adet farklı fitre olması lazım. Ben hep Süper Slow Roll Off modunda kullanıyorum. Dsd modunda 2 filtre mevcut

Dacınızdaki ses Filtreleme Olayını bir bakın isterseniz.

Şu durumda 300 tl lik emi filtrenin bu sisteme pek getirisi olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dgsahin -- 6 Eylül 2022; 18:43:34 >
  • Tşkler hocam ancak şu zensor'un analog girişine acayip kıl oldum 3.5mm aux girişi koymuş koya koya koysana standart RCA

Alırken sırf oraya takılmıştım ama fiyat uygundu o zamanlar almıştım ... Dac'ın ses filtrelerinden 2. olanı kullanıyorum defaultu 3 zaten biraz bi deneyeyim bakalım böyle .

Aslında kaliteli kayıtlarda sistem coşuyor , sanırım dali kötü kayıt sevmiyor , bazı hoparlörler bilirsinizki kötü kaydı hemen söyler ben bu parçayı sevmedim diye :)

Hoparlör kablom da şu ama zamanında iyi diye aldık kampanya vardı o zamanlar ;

Raspberry Pi 4 için PiCorePlayer Ayarlarıwww.n11.com
    Ivox Quatross 300 3M High End Hoparlör Kablosu (Uçlar Hariç) Fiyatları ve Özellikleri
    https://www.n11.com/urun/ivox-quatross-300-3m-high-end-hoparlor-kablosu-uclar-haric-3145079

Bunu satsam daha iyi bir öneriniz ne olur zaten hoparlör aktif olduğu tek kablo ile bağlanıyor diğer hoparlöre daha iyi bir kablo alırsam masraf açısından da az olur

Aslında aklımda Pi 3b+'dan pi4'e geçmek var ağır davranıyorum pi3 b+satılırsa pi4'e anca geçerim , usb ethernet ayrı kanallardan geliyor pi4 'de farkeden diyen de var pi3b+ daha iyiydi diyen var yabancı kaynaklarda sonu yok maalesef iş sadece hoparlör almakla bitmiyor bi onun kadar da kablosu filtresi bilmemnesi tutuyor

• Bu arada priz bağlantıları şu şekilde biraz karman çorman :) yani bir başka 3'lü prizden çıkıyor masanın arkasında da 8'li belkin var o yandaki de 8'li belkine giriyor

Arapsaçı...

Ben tek bir öneri sunacağım, kafan rahat ev sessizken, Favori bir şarkın detayları fazla olan mesela Barış Manço Gülpembe gibi bir parçada,

Bütün kabloları iptal et, tek üçlü piriz emi filtreye bağlı olsun, emi filtrende direk elektriğe,üçlü prizinede sadece rpi, dali ve dac ı bağla. Modem i başka bir hatta tak.

Fark varmı dene, yoksa hiç kafanı yorma, senin sistemin filtrelemesi iyi ozaman.

Kolay gelsin şimdiden.

• Hocam aktif hoparlörün içinde aldığın filtreden daha iyisi mevcutmuş 🤩

Adamlar kartlar arası emi filtre emici katman koymuş 🧐

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dgsahin -- 6 Eylül 2022; 21:22:13 >
  • Çinlinin işi yalan dolan

Neyse olayı çözdük.

Ama sağlam filtre katı yapmışlar 🤯

Vay anasını Raspberry Pi 4 için PiCorePlayer Ayarları  şaka maka iyimiş lan içi :))) yaw ses iyi aslında da ben biraz pimpirikliyim esasen :) dediğini deneyeceğim bir ara Raspberry Pi 4 için PiCorePlayer Ayarları 

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.