Şimdi Ara

RAR dosyasında CRC Hatası (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
168.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sil gitsin o dosyadan hayır gelmez artık bence yada şifreli dosyaysa şifreyi yanlış giriyosun hatanın en sonundaki yazıya bak orda yazar şifre yanlışsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dagdeviren_58 -- 29 Nisan 2008; 22:02:50 >
  • Konu sanki hortlar gibi olmuş ama biraz komedi olmuş

quote:

Symmetrical 9 Ağustos 2004; 19:23:15

rar dosyasını çift tıkla winrar ekranı açıldığında Alt+R tuşuna bas extrack için konum belirt eğer arşivin onarılma durumu varsa gösterdiğin klasöre arşivi tamir ederek extrack yapıcaktır hata verirse o dosyadan umudunu kes

quote:

huzeyfe 17 Ekim 2005; 13:41:00

ne kadar eminsiniz yaaa Symmetrical beyfendi....bilmediklerin var...

tarihlere dikkat

• quote:

Orjinalden alıntı: grimser

Konu sanki hortlar gibi olmuş ama biraz komedi olmuş

quote:

Symmetrical 9 Ağustos 2004; 19:23:15

rar dosyasını çift tıkla winrar ekranı açıldığında Alt+R tuşuna bas extrack için konum belirt eğer arşivin onarılma durumu varsa gösterdiğin klasöre arşivi tamir ederek extrack yapıcaktır hata verirse o dosyadan umudunu kes

quote:

huzeyfe 17 Ekim 2005; 13:41:00

ne kadar eminsiniz yaaa Symmetrical beyfendi....bilmediklerin var...

tarihlere dikkat

Hiç dikkat etmemiştim

• Hocam benim sorduğum soru yeniydi yalnız , indirdiğim dosya başka bilgisayarda sağlam olarak gözüküyo bende sorun çıkıyor
  • ram lerle alakası filan yok
    benimde 1 oyun da crc veriyor.Rar Repair programlarıylada düzelmiyor...
  • arkdaşlarr bende eski bir diziyi indiriyordum 5 bölümünü indirdim 6. bölümününde hepsini indirdim tak crr hatası araştırdım ki bahsettiğiniz konu ya 5 part her biri 20 dakka artı modem resetleme geriye dönük insanın sinirlerini bozuyor umarım bi çareni buluruz . Herkes aydınlanır.
  • Sürekli bu sorunu alıyorsanız donanım yada hat sorunu var. Muhtemelen donanım sorunu başka hdd deneyin başka ram deneyin..
  • Arkadaşlar konu açılalı baya bi zaman olmuş ama bende bu sorunu yaşıyorum. Bilgisayara format atmama rağmen Neroyu vey Nod32 kurarken CRC hatası veriyor. Benim tahminim RAM veya Harddiskteki bir sorundan kaynaklanıyor. Ancak içinden çıkamadım. zaten eski bir bilgisayar, yeni bir parça almakta istemiyorum.
    Sizlerin önerileri varsa yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Symmetrical

Allah razı olsun :D rarlı dosyada 6 sarkı vardı 4 ü cıktı sadece ama 2 si lazımdı saten :D:D eyw bilader
  • CRC nin kesin bir çözümü yoktur CRC nin nedneide yoktur benim oyunlarımın rarlarını ben şifrelerim formattan sonra upload ettiğim oyunu indirdim şifre hatası ddi bana daha 1 hafta önce uplaod etmiştim daha doğrusu hata CRC hatası oluşdu parola yanlış gibi bişeydi baya şifreyi ayzdım tek şifreydi zero2900 denedim denedim olamdı ertesi gün yine denemek zero2900 yazdım kabul etti ne bu yani pc mizin ruhu var ve olmaz kardeşim ben safkan pc yim yükeltmem dioda ertesi gün metanetlemi akrşılıyo bu olayı...

• Bende de bu sorun var. Biraz google de araştırdım ve bu sonucu elde ettim.

Yorumcu:
    ayrıca kasa ile birlikte arkadaşın evine gittim.orda onun modemi vasıtası ile tekrar download denemesi yaptım. rardan çıkarırken yine crc hatası verdi.acaba benim hdd mi bozuldu dedim ve onun hdd si ile denedik.olmadı.sıfır hdd vardı.ona xp kurduk ve denedik.yine olmadı.

acaba ram lerim mi bozuk dedim. arkadaşın ram lerini benim pc de denedim.yine olmadı.yine crc hatası.

başka daha ne yapabilirim?
    lütfen başka önerileriniz varsa benimle paylaşın.sorunun nerede olduğunu anlamam lazım.çok zor durumdayım.tşk.ler.

kaynak : chip
  • bendede crc hatası vardı ne ındırsem ve hangı cd den rar lı dosyayı acmaya calıssam verıyordu forumları gezerken ramle ılgılı olabılıcegı yazıyordu bendekı ramlerden bırını cıkardım yıne verdı takılı olanı sokup cıkardıgımı taktım onceden ındırdıklerım dahıl hepsı calıstı crc hatası vermedı sorun yaratan ramı de taktıgımda yıne verdı su an ramlerı servıse gerı yolladım
  • Son durum nedir bilmiyorum ama..
    Eğer rar dosyası şifreliyse şifreyi yanlış girdiğinde de bu hatayla karşılaşırsın..
  • Bu crc hatası benim başıma da çok sık geliyor. crc hatasının çıkma sebebi indirdiğiniz part lardan(parçalardan) birinin hatalı indirilmiş olmasıdır. Hangi part ın hatalı olduğunu bulmak ise çok basit. Benim kullandığım winrarın 3.71 sürümü hangi partta hata veya eksiklik veya bozukluk varsa bildiriyor. Hatalı part ı tekrar indirdiğiniz zaman sorun çözülmüş olacaktır.

RAR dosyasında CRC Hatası
  • 1 . Winrar dosyasinin icindeki rar.exe dosyasini hatali rar dosyalarinin oldugu yere kopyalayarak, dos ekranina gecin (start ->Calistir olan yere cmd yazin ve entere basin) acilan pencerde hatali rar dosyalarinin bulundugu yere gidin ve

rar e -kb *.rar yada rar e -kb hatalidosyaismi.rar yazip entere basin (CRC hatasi versede dosyalari harddiske yaziyor)

2. Winrarin yeni versiyonunu yükleyip yeniden deneyerek.

3. Winrar programin icinde Repair Archiv menüsünü kullanarak.

kardees bıde bunları dene olmadı sıl dosyayı
    yada ram ı cıkar tak
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4Paradise

1 . Winrar dosyasinin icindeki rar.exe dosyasini hatali rar dosyalarinin oldugu yere kopyalayarak, dos ekranina gecin (start ->Calistir olan yere cmd yazin ve entere basin) acilan pencerde hatali rar dosyalarinin bulundugu yere gidin ve

rar e -kb *.rar yada rar e -kb hatalidosyaismi.rar yazip entere basin (CRC hatasi versede dosyalari harddiske yaziyor)

2. Winrarin yeni versiyonunu yükleyip yeniden deneyerek.

3. Winrar programin icinde Repair Archiv menüsünü kullanarak.

kardees bıde bunları dene olmadı sıl dosyayı
    yada ram ı cıkar tak

eyvallah dostum ilk madde işe yaradı

• Ne bela bir şeymiş bu CRC hatası.

Arkadaşlar bendeki durumda şu.
    1 ay önce başladı CRC hatası bende.

İlginç olan kısmı ise şu:
    10 partlık bir dosya olsun.
    Extract ettiğimde hata veren partlar 4,5,8 olsun.
    Hiç birşey yapmadan tekrar extract ettiğimde ise 3,5,9 partları hata veriyor.
    Ve tekrarında yine farklı partlar hata verebiliyor.
    Böyle birşey neden olabilir.

Bir saçmalık var bu işin içinde.
  • BOZUK DOSYALARINIZI NASIL KURTARA BİLİRSİNİZ ÖĞRENİN.. öncelikle dizine çıkart diyoruz. sonrada şıklarda görüne sol taraftaki dosyaları koru diyoruz. yükleyeceğimiz yeri belgelerim olarak belirliyoruz.ve tamamı tıklıyoruz. dosyalarınız otomatikmen belgelerime aktarılıyor. aktarırken hatalar verecektir buna aldırmayın. kapatın devam edin. işlem bittikten sonra dosyalarınız belgelerim klasöründe sorunsuz açılmış olacaktır.bende aynen böyle oldu. dosyalarımı kaybedince şok olmuştum aklım başımdan gitmişti ama bazı şeyleri kurcalayarak dosyalarımı aynı bu yöntemle kurtardım.yemin ederimki hala çok mutluyum.
  • Yine donanımhaber sayesinde buldum
  • winrarın son sürümünü yükleyince benim sorunum çözüldü...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.