Şimdi Ara

Ramleri takınca görüntü sisteme görüntü gelmiyor!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar işlemci soğutucusu taktığımdan bir ram slotu boşta kaldı bende kalan 3slottan dual slotları kullanmaya çalıştım(aynı renk) sisteme görüntü gelmedi.farklı renklere takmayı denedim gene görüntü gelmedi. bende şuan sadece bir tanesini takınca girebiliyorum.garantiye gönderdim sorun yok dediler hatta bugün aldım ne yapmam lazım?iyi forumlar

• Anakartının web sitesinden el kitaplarını bul onlardan birinde anakartın bellek düzenini gösterir bir tablo olur genelde.Orada gözterilen düzene göre hareket edersen sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4everAMD

Arkadaşlar işlemci soğutucusu taktığımdan bir ram slotu boşta kaldı bende kalan 3slottan dual slotları kullanmaya çalıştım(aynı renk) sisteme görüntü gelmedi.farklı renklere takmayı denedim gene görüntü gelmedi. bende şuan sadece bir tanesini takınca girebiliyorum.garantiye gönderdim sorun yok dediler hatta bugün aldım ne yapmam lazım?iyi forumlar

aynı sorun benım bilgisayarda olmustu bios resetleyerek bilgisayarı çalıstırmayı denedim ve oldu . bios pilini çıkartarak resetleme işlemini gerçekleştirip bilgisayarı açmayı dene
  • Anladığım kadarı ile 2 tane ram var ve şu an sadece biri çalışıyor.Tek tek denediğinizde her ram tek başına açıyormu?.Tek tek açıyorsa büyük bir ihitmalle anakartta uyumsuzluk yapıyor.Bios updatesi yapmanızı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.