Şimdi Ara

Ramlerdemi yoksa vistanin puanindami sorun?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet elimde Msi 7260 k9n neo anakrt var sununla birlikte işte msi n9600gt o.c ekran k. ve amd 5200+ işlemci kulaniyorum sorunun su
    normalde 3x1gb ram sahibim vista bunda ramlere 4,6 yada 4.7 puan verdi ramlaerden biri cikardigimda 5.9 puan veriyor acaba bu ramlerde bi teknik sorunmu yoksa anakart sorunmu yaratiyor yada vistada dogal mi 2gb ram mi kulaninim yoksa 3gb devammi puani unutup

• kullandığın 3 raminde özellikleri aynı mı ?

örnek 2 tanesi 1066 mhzdir, 5.9verir, diğer 800mhzdir onu takınca diğerleride 800 mhz olur 4.7 verir..
  • evet hepsi 533 mhz
  • 3 ram aynı anda takılınca single ddr oluyor(64bit). 2 tanesini takınca ise dual ddr(128bit) oluyor. Puan farkı bu yüzden. Ama kafana takma çok birşey ifade etmez. Vistada 3gb çalışmak daha verimlidir. İlla puan diyorsan 1gb lık bir ram daha takarsın tekrar dual ddr olur
  • 5,9 puan veriyor mu? Ben en fazla 5 veriyor biliyorum.
  • win7 max olarka 7,9 puan veriyor :) . arkadaşın sorunuda sanırım 3. ram i taktıktan sonra dual channel çalışan ramlerin single channel olarak çalışmaya başlaması sonucu ram okuma ve yazma hızının yavaşlamasından kaynaklanmakta...
  • suan 4x1gb ram taktim bbu seferde vista sorun yaratiyor acilmiyor simgeler falan cikiyor sanki ekran karti bozulur garip garip görüntü olurya bundada vista yükleme yeri başlayinca kaliyor acaba anakarta 2x2gb alsam gine ayni garip olurmu yoksa en matkilisi 1x2gtb 1x1gb almamkmi yoksa 3x1gb da devammi bunun benim makinada performas sorunu yaratirmi ?
  • Arkadaşlar benim sistemimde 5.9 veriyor. Sistem panelinden sisteme ulaşabilirisniz, kıyaslama yapabilmek açısından
  • 2x2 en mantıklısı olur.
  • Düşük bir ihtamal de vista'dan da olabilir. Bazen vista!da döküam kopyaladığımızda kopyalanma sürekli değişiyor zaten vista perfonmas açaısından sınıfta çoktan kalmış bile.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.