Şimdi Ara

RAMDisk 1333Mhz ( Saniyede / 4GB) Salt okunur Linux için ; sistem kişiselleştirme ayarları !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • her girdiğiniz internet sayfası sisteminize arkaplan çalıştırması yapar

bu durum HDD'nizi çizer, ve SSD yazma hücre ömrünü kısaltır. ve en önemlisi zamanınızı çalar.

ram disk alanı kullanan linux dağıtımları ! anlık olarak RAM inizi kullanılacak alan için anlık kurulum oluşturur.

milyar kere trilyon kere yazar çizer siler yine yazar hız kaybı yaşamaz.

analog HDD mekaniği ve SSD elektro kimyasal kullanım ömrünü bitirmez.

RAMDisk 1333Mhz ( Saniyede / 4GB) Salt okunur Linux için ; sistem kişiselleştirme ayarları !

Kod

Yığını:
       # klavye'yi TRq yap setxkbmap tr    # pavucontrol on pactl set-sink-mute 0 0    # pavucontrolses seviyesini % 99 a getir pactl set-sink-volume @DEFAULT_SINK@ 99% #edid cip verileri bozuk monitörü ; linux ta 1360x768 e çıkarma kodu ! #cvt 1360 768 #ön hazırlık için çıktı oluşturma kodu xrandr --newmode "1360x768_60.00"  84.75 1360 1432 1568 1776 768 771 781 798 -hsync +vsync xrandr --addmode VGA-0 1360x768_60.00 xrandr --output VGA-0 --mode 1360x768_60.00 startx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 17 Mayıs 2021; 17:55:10 >

• Harika ayarlar, sayende 1600p monitörümde eşsiz 768p keyfi yaşayabilirim. Sen bir dehasın.

• Yazdıklarınızı anlamak üstün bir beceri mi istiyor yoksa kasten mi clickbait yapıyorsunuz anlayamıyorum.

Merak edenler olursa diye yazıyorum: Bu komutları yazınca işletim sistemi RAMDisk ile çalışmaz.

• ugurcansayan kullanıcısına yanıt

evet dediğiniz gibi

TCL de RAM disk hazır geliyor !

benim asıl yapmak istediğim ARCH kurulumunu ramdisk toram a çevirmek

bu konuda kodları sizden rica edeyim o zaman :)

• gen2 G kullanıcısına yanıt

bundan bir süre önce LG ekranımın Edid çip verileri yanmış olduğunu söylemiştim.

bu benim kendi monitörüm için kişisel donanım ayarları

burada bunun herkese uygun olacağını değil !

aslında salt okunur bir linux için monitör ekran ayarının nasıl yapılacağını göstermek için

basit bir demo kodu nasıl oluşturluyor bunu göstermek istemiştim aslında.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.