Şimdi Ara

Ramazandan önce alkol almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
21.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ramazan bitene kadar içmemeye karar vermiştim ama dayanamayacağım zaten daha ramazan gelmedi bana alkol alırsan 40 gün boyunca oruç tutamazsın tutsan da kabul olmaz dediler böyle bir şey var mı? Şimdi alkol alsam ramazanda oruç tutabilir miyim

• up
  • Ramazandan önce içip sonra oruç tutmak ne kadar makbul olur tartışılır. Tevbe kapısı kapanmadan içmeyi bırakmanı tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok öyle bir şey. Ama içmesen daha iyi. Allah kurtulmayı nasip etsin.
  • Allah ıslah etsin.
  • Benim bir arkadaşım var, normalde zina alkol günah haram ne varsa işler ama 10 senelik arkadışm, 1 sefer bile oruç yediğini görmedim. Enteresan değil mi. Ben mesela enteresan olmasın diye oruç tutmuyorum. Bir de çok kilo kaybediyorum tutarsam.
  • Valla şimdi tam hatırlayamadım ama o muhabbeti ben de duymuştum. Alkolün vücuttan tamamen atılması 40 gün sürüyor diyorlardı. Ama ardı arkası nedir bilemedim. Bilemediğim için de kendimden utandım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • istediğin kadar alkol al sarhoş ol, ayıldıktan sonra ibadet edebilirsin. asıl mes-ele takvadır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Valla şimdi tam hatırlayamadım ama o muhabbeti ben de duymuştum. Alkolün vücuttan tamamen atılması 40 gün sürüyor diyorlardı. Ama ardı arkası nedir bilemedim. Bilemediğim için de kendimden utandım.
    Alkolün haram olmasının sebebi insanı kendinden geçirdiği için bilinçsizce şeyler yapılmasına sebep olması değil mi ? ee alkolün etkisi ertesi gün uyanınca bitmiş oluyor. Belki biraz baş ağrısı falan. 40 gün niye yani ? çok değil mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CF3D9488C

Alkolün haram olmasının sebebi insanı kendinden geçirdiği için bilinçsizce şeyler yapılmasına sebep olması değil mi ? ee alkolün etkisi ertesi gün uyanınca bitmiş oluyor. Belki biraz baş ağrısı falan. 40 gün niye yani ? çok değil mi

Alıntıları Göster
    Zaten araştırdım öyle bir şey yokmuş konu sahibine teşvik olmasın diye yazmadıydım. Konu sahibi de inşallah kendini tutabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CF3D9488C

Alıntıları Göster
    uyanınca geçtiğine emin olamazsın, vücudun aa uyandı artık normal demiyo, baş ağrısı bunun en büyük kanıtı
    vücuttan tüm alkol parçaları 40 günde atılıyomuş diye duydum, alkollü diye parfüm sıkmayanlar camiye giderken sen düşün

• web programcısı kullanıcısına yanıt
    Sevgili arkadaşım ben düzenli olarak alkol alan biriyim. Gündüz içersem akşama bir şeyim kalmıyor, akşam içersem sabah kalkınca bir şeyim kalmıyor. İnsan aklı yerinde mi değil mi bilmez mi allasen. 2 gün değil 3 gün değil 40 gün.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.