Şimdi Ara

Ramazan geldigi için spora 1 ay ara verdim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler sporcu dostlarım ben evde 5 bucuk ay filan spor yapiyordum 1 bucuk saat 2 saat arasi haftada 6 gün 5 gün filan ama şimdi ramazandan dolayı 1 ay ara veriyorum düzenlu beslenicem yumurta et süt yogurt yulaf ezmesi hindi füme yaglanma olayi olurmu peki böyle bide bayramdan sonra hemen spor salonuna gidicem kas kaybı yaşarmıyım 1 ay dinlenmede gogus kası karın kası gibi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kullanmadığın zaman kaslarını kaybedersin çünkü vücut elde tutmak için bir gereksinim duymaz. Bu çok net.

Günlük ihtiyacının biraz üzerinde beslen. Bu, kas kaybını önemli ölçüde azaltır.
  • Geçen Ramazan ayı ben de vücut dinlensin diye bırakmıştım. Çok mantıklı gelmişti ama 40 günün sonunda güç kaybı ve hacim kaybı yaşadım. Elbette bu beklenen bir durum tabi ama bu denli olacağını düşünmemiştim. Yaklaşık aynı makrolarla devam etmiştim. Toparlanmam 1 ayı geçti. Ramazan sonu gören çok zayıflamışsın, ne yaptın diyordu Birazda benim vücut tipim böyle. Bunu bir kere daha tecrübe ettim. Malum bu spor şahsi tecrübe işi. Bana böyle oldu diye herkese böyle olacak diye bir şey yok tabi.

Genel olarak benim tavsiyem 4-5 günde bir sağlam bir full body antrenmanı yapsın bırakacak kişi.

Herkese hayırlı Ramazanlar dilerim.
  • Ben bir ay ara mecburi ara vermiştim bir haftadır dönüş yaptım. Agırlıklar nerden baksan %20 düşmüş. Vucut ta biraz sondu yavas tan toparlıyorum. 1,2 haftadan sonra yavas tan geriye gidiyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.