Şimdi Ara

Ram yada Anakart sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar windows 7 yükleme ekranında daha cd'yi koyduktan sonraki ilk ekran kur dosyaları yükleniyor ekranında bilgisayar kendine reset atıyor. Ramlerim yeni değil 2 yıldır kullanıyorum,anakartta öyle. 2sinden birinde sorun olduğunu düşünüyorum fakat hangisi karar veremedim . Ramleri tek tek denedim yine reset atıyor . Anakart üzerinde yeşil ve turuncu olmak üzere 2 slot var turuncu slotlara taktım ramleri fakat anakart görmüyor sanki ram yokmuş gibi siyah ekran pc açılmıyor. Acaba problem hangisinde ?

• harddıskte yapar bunu
  • sorun olabilir diye yeni harddisk aldım gerçi eskisinde bad sector vardı zaten ama eskini kullanırkende belli başlı zamanlarda bilgisayar sürekli reset atıyordu
  • ramdan olmadgından emınmısın
  • Zaten ya ramlerden yada anakarttan olduğunu düşünüyorum fakat hangisi karar veremedim ?
  • pcyı ac kasaya hafıfce vur reset atacakmı vurunca bı bak bakalım atmazsa ramdir diyebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

pcyı ac kasaya hafıfce vur reset atacakmı vurunca bı bak bakalım atmazsa ramdir diyebiliriz

Şaka mı yapıyosun yoksa ciddi misin bilgisayardaki bi hatanın böyle bir kontrol yöntemi olabileceğini sanmıyorum
  • ciddiyim depıkle demıyorum vur yavasca korkma bişi olmaz
  • Ram deil daha önce xp kuruluysa bios AHCI ayarlarını degiştirmen gerekiyor. Sata olarak seçip kuruluma devam edebilirsin gerçi ide olarakta kurulabiliyordu bildigim kadarıyla ama sorun buyuk ihtimalle bu noktada. Yada elindeki cd bozuk diyebilirm
  • bios ahcı ayarıda olabilir ama büyük bi ihtimal ramden sorundur
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackRos3

Ram deil daha önce xp kuruluysa bios AHCI ayarlarını degiştirmen gerekiyor. Sata olarak seçip kuruluma devam edebilirsin gerçi ide olarakta kurulabiliyordu bildigim kadarıyla ama sorun buyuk ihtimalle bu noktada. Yada elindeki cd bozuk diyebilirm

Evet Xp kurulu idi , yalnız xp kurulu olduğu zamanda bilgisayar belli aralıklarla kendine reset atıp duruyordu. Ben harddiskte bad sector olduğu için o yüzden diye düşünmüştüm belki de öyleydi de. Acaba bu dediğiniz ayarı nasıl yapabilirim biraz ayrıntılı yazabilir misiniz ?
  • bencede anakartta sorun yoksa catlak falan ramdır dvd reset attırmaz dvdde virus yoksa
  • quote:

bencede anakartta sorun yoksa catlak falan ramdır dvd reset attırmaz dvdde virus yoksa

Bende sorunun anakartta olduğunu düşünüyorum da anakartta sorun olup olmadığını nasıl anlicam bilmiyorum.
  • anakartı sok pcden bak catlak falan varmı
  • Bu arada Xp de yükleyemiyorum. Harddiske format attıktan sonra reset attı bu sefer de
  • quote:

anakartı sok pcden bak catlak falan varmı

Görünür de yok çatlak falan bakındım ama.
  • ram gibi gözüküyor sağlam bi ram bul ve dene
  • Format atmadan önce biosa gir orda bir süre bekle eğer yine reset atıyosa cpu'dan da olabilir.
  • Bende de bu problem vardı. Çakma olan frisby PSU'mu değiştirdikten sonra aslan gibi istediğim işletim sistemini kurdum, oyun oynadım ne reset ne mavi ekran.. Adam gibi bir bilgisayarcıda PSU'nun elektrik akımını ölçtür. Az ve dalgalıysa at çöpe!..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.