Şimdi Ara

ram uyumu 800-1066 mhz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • oncelikle herkese slm arkadaşlar ben sisteme ram eklemek istiyorum ama kafama takılan bişe var benım su an kı ram 2 GB DDR2 800 KIT (2x1GB) Flex Su Soğutma -CL3
    almak istediğim ram 1066 mhz acaba 800 mhz ile 1066 mhz aynı anda kullanabilirmiyim sıkıntı olurmu

teşekkürler cvp içinn

• yardım edecek kimse yokmuuu kardeşlerim
  • kullanamazsın

diyelim 100 beygir gücünde 2 tane araba var 2si aynı model aynı özellikte tek farkları biri 800mhz hıza sahip diğeri 1066 mhz hıza sahip , bunlar gaza bastığın gibi direk 800 ve 1066 mhz de çalışıyorlar , yani direk o hızlarına ulaşıyorlar ve indiremiyosunda yükseltemiyosunda , şimdi bu iki arabayı aralarında 2metre fark bırakıp yan yana getiriyosun üstünede uzuncana tahtalar koyuyosun , tahtaların bir ucu bir arabada diğer ucu bir arabada , yükü evine yada iş yerine taşıcaksın , yukarıda dedimya gaza bastığın anda biri 800 diğeri 1066 mhz e ulaşıyor , eee nolcak hızları farklı , 1066 mhzli araba daha hızlı olduğundan yük ya ortadan ikiye bölüncek yada yere düşecek , o zaman hızları aynı 2 araba alması gerekir bu kişinin.

inşallah anlatabilmişimdir
  • birde şöyle bişi var senin anakart 1066 mhz destekliyomu acaba
  • anakart 1066 desteklemiyorsa ,1066mhz rem de 800mhz olarak çalışacaktır .fakat anakart 1066 destekliyorsa sadece desteklediği çalışır diğerini tanımaz ,hata verir ,açılışta mavi ekran la karşılaşırsınız bence bi takıp denemede fayda var
  • cevaplarınız için teşekkür de Necessa®i arkadasım benım anakart 1066 destekliyorr anakartım x38-DS5 belki duymusundur:) nese su anda ben 800 kullanıyorum 1066 mhz ek yaparsam olmaz yani demi ?? mrsefil arkadasım ''fakat anakart 1066 destekliyorsa sadece desteklediği çalışır diğerini tanımaz ,hata verir ,açılışta mavi ekran la karşılaşırsınız''
    demişsin de benım anakart 1066 mhz ve su anda 2 GB DDR2 800 KIT (2x1GB) Flex Su Soğutma -CL3 ram kullanıyorumm ve hiç bir sorunumda yok performans olarakta mukemell yanii

cevaplarınızı beklıyorumm
  • 2x 800mhz işlemci aynıamda çalışır kardeş, benimdediğim birisi 1066 birisi 800 mhz olursa problem olur yani kısaca senin anakart 1066 mhz , problem yaşarsın,
    bi tak bakalım iki farklı mhz deki ram ları bak dediğim oluyormu olmuyormu mümkünse sonucuda yaz buraya
  • sulu soğutmamı kullanıyosun
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasan_7666

cevaplarınız için teşekkür de Necessa®i arkadasım benım anakart 1066 destekliyorr anakartım x38-DS5 belki duymusundur:) nese su anda ben 800 kullanıyorum 1066 mhz ek yaparsam olmaz yani demi ?? mrsefil arkadasım ''fakat anakart 1066 destekliyorsa sadece desteklediği çalışır diğerini tanımaz ,hata verir ,açılışta mavi ekran la karşılaşırsınız''
    demişsin de benım anakart 1066 mhz ve su anda 2 GB DDR2 800 KIT (2x1GB) Flex Su Soğutma -CL3 ram kullanıyorumm ve hiç bir sorunumda yok performans olarakta mukemell yanii

cevaplarınızı beklıyorumm

çok güzel
  • Arkadaşların dediği gibi anakartın 1066 mhz destekliyor ve sen buna böyle bir ram takarsan anakartın bunu temel alacaktır ve
    halihazırdaki 800mhz ramlerini bu seviyeye çekmeye çalışacaktır, eğer kaldırırlarsa sorun olmaz diye düşünüyorum ama tabi bu zor bir
    ihtimal.Dolayısıyla mavi ekrana düşme olasılığın fazla.

Bu arada ne kadar ram eklemeyi düşünüyorsun? eğer 1gb ekleyeceksen hiç yapma, zamanında 32bitlik vista kullanırken
    1gb almıştım 2gb dualin yanına ve windows puanlaması baya bir düştü, dual özellik kayboldu ve vista özellikle bazı oyunlarda
    (eve-online) hatalar vermeye, kapamaya başladı.Aklında bulunsun derim ben.

Saygılar
  • arkadaşlar normal ram le soğtulamalı ram aynı anda çalışırmı hızları aynı olsa sorun olurmu şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar size bi sorum olacak benim anakartım gigabyte 965p dq6, desteklediği ramler max 800 mhz diyor fakat 1066 mhz fsb yazıyor üstteki bölümde, anakartım 1066 mhz rami desteklermi acaba?
  • su anda hava ile sogutuyorum su sogutma işi biraz riskli gibi cevaplarınız ıcın teşekkurler ha bide 2 gb ram almayı dusunuyorum arkadasım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.