Şimdi Ara

Ram uyumlu mu ve dar boğaz yapar mı?(COZULDU)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopa 2*4gb şeklinde ram takıp 8gb yapmak istiyorum...

aidax64te (DESTEKLENEN BELLEK TÜRLERİ : DDR-3 800,DDR-3 1066 SDRAM*)
    BUNLARDA CPU-Z

1-Bu sisteme uygun ram önerisi yazarmısınız ben mhz değeri ne onu bile anlamadım ??

3-İntel Core İ5 480M 2.67ghz (Dual core) ile 8gb ram dar boğaz yapar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siriyus -- 5 Ağustos 2017; 17:59:35 >

• aidax64 e hiç güvenme dostum. Benimde bir laptopum vardı ve 16 gb'a yükseltmek istiyordum, anakartımın aidax programında 16 gb desteklediği yazıyordu fakat lapptopu aldığım firmayı arayıp sorduğumda ise 8 gb desteklediğini söylediler ve mhz,ddr kaç olduğu falan hiç tutmuyordu. Araştırmanı iyi yap ona göre istediğin şekilde bir ram tak sorun olmayacaktır.
  • SDRAM bir tür RAM çeşidi. Eş zamanlı rastgele erişimli bellek demek. Bir de eş zamanlı olmayanları var. Onlar da DRAM olarak geçer. Bir de SoDIMM ve DIMM var. SoDIMM laptoplar için küçük boyutlu, DIMM masaüstü bilgisayarlar için ve daha büyük boyutlu. Tek farkları bu. Sonuç olarak hem SDRAM hem de SoDIMM olabilir sıkıntı yok.
  • Scalh kullanıcısına yanıt
    söyledikleriniz doğru ama ben google"1066mhz 4gb sdram" yazınca birşey çıkmıyor.
    yani urunu goruyorsun zaten DRAM ve ya SDRAM olduğu felan yazmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siriyus

söyledikleriniz doğru ama ben google"1066mhz 4gb sdram" yazınca birşey çıkmıyor.
    yani urunu goruyorsun zaten DRAM ve ya SDRAM olduğu felan yazmıyor.

Ben SDRAM, DRAM olanların bir üst basamağı diye biliyorum. Sonra DDR, DDR2... geliyor. SDRAM olanlar eski bayağı bulabileceğini sanmıyorum. Tatmin olmadıysan şuraya bir bakabilirsin:https://www.transcend-info.com/Support/FAQ-296
  • takalar1381 T kullanıcısına yanıt
    hocam benim ürünüm sony vaio yani program harici biryerden bulmam imkansız
    farklı parametre olsa gerek "DDR-3 1066 SDRAM" yazıyor.ayrıca ordaki ingilizceyi malesef anlıyamam.zaten kafam karışık birde mühendislik derecesinde bilgi yapmaya niyetim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: siriyus

farklı parametre olsa gerek "DDR-3 1066 SDRAM" yazıyor.ayrıca ordaki ingilizceyi malesef anlıyamam.zaten kafam karışık birde mühendislik derecesinde bilgi yapmaya niyetim yok

Sanırım haklısın. Şöyle olabilir. Önce DRAM çıktı, sonra onu temel alıp SDRAM üretildi üstüne de DDR serisi girdi. Olması muhtemel ancak ne yerli ne de yabancı çok az kaynak var ve onlar da karıştırmışa benziyor
    konuyu değiştirdim hocam kafa karıştırmaya gerek yok bi sdram yazıyor diye.Alıcam direk ama bu sefer mhz değeri sıkıntı oluyor.onun için tekrar bi konuya baksanız rica etsem şimdiden teşekkürler yanıt verdiğiniz için.
  • İşlemci ile RAM arasında darboğaz olmaz Ekran kartıyla işlemci o. Anakartı kontrol edin max. ne kadar RAM destekliyor diye. Minimum 8'dir ama siz yine de bakın.

MHz'ye gelirsek, orada yazan değeri 2 ile çarpacaksın kaidedir o. 667x2=1334 yuvarlarsan RAM'in 1333 MHz. Ona göre araştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scalh -- 5 Ağustos 2017; 1:11:6 >
  • Resimlerde maksimum 1333 mhz ddr3 ram desteklediği görülüyor.Sen ddr3 olduktan sonra 2400 mhz ram alsan da çalışır fakat maksimum 1333 desteklediğini gösterdiği için 1333 mhzde çalışır. Onun için tavsiyem 1600 mhz ram al. 8 gb ram şu anda en güçlü oyunlar için bile yeterli görünüyor. Darboğaz yapmaz.
  • alvete A kullanıcısına yanıt
    peki hocam 2 tane 4gb alıcam aynı kutuda felan olması gerekmiyor değil mi ? sadece 2 sininde mhz değeri aynı olucak
  • siriyus kullanıcısına yanıt
    Hayır gerekmiyor. 2 tane farklı ram bile takabilirsin ddr3 olması şartıyla. Biri 800 mhz diğeri 1600 mhz olsa bile ikisini de 800 mhz de çalıştırır bilgisayar.
  • Şunu da ekleyelim işine yarar. Aynı Mhz , aynı GB ve aynı CL değerinde bulursan çift kanal olarak çalışır blok olarak 8GB'tan çok daha performanslı olur. DDR serisinin aynı olmasına da dikkat et. Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.