Şimdi Ara

Ram uyar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bende iki tane 256 mb 400 mhz twinmos ram var. Bunlara hyper-threading ayarlanmış bir durumda. ama artık yetersiz gelmeye başladı 512ram. 512 mb 400mhz twinmos ram almayı düşünüyorum, bu ikitane 256mb ramin yanına onu koyarsam uyarmı ve hyper-threading özelliğini bozarmı? lütfen yardım

• Normalde sorun çıkarmaz.

Yalnız hyperthreading ile ilgisini kuramadım. Bildiğim hyperthreading Intel işlemcilerin çift çekirdekli gibi çalışmasını sağlayan bir özelliktir.

Çift (dual) ddr meselesini kastetmiş olabilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 19 Mart 2006; 1:33:09 >
  • hyper-threading ramle olmuyomuydu 2 ram üzerinden çift çekirdekmiş gibi işlem görüyodu. yoksa benmi yanlış biliyorum ramle bir alakası yokmu?
  • evet hiç bir alakası yok

kastettiğin eğer dual ram olayı ise sana 2 tane 512 almanı tavsiye ederim
  • yok ya dual almayı düşünmüyorum. dual alsam mesela onun yanına tekrar ram ekleyebilir miyim?
  • eklenebilir ama pek hoş olmaz yani tam dual olmaz belki pc dual görür ama dual performans vermez
    elindekileri sat
    misal 1gb ram için 2*512 al
    2gb için 2* 1gb yap
  • quote:

Orjinalden alıntı: orcunparlak

yok ya dual almayı düşünmüyorum. dual alsam mesela onun yanına tekrar ram ekleyebilir miyim?

Eklersin neden ekleyemeyesin? Teoride aynı ozellikle 2 RAM in olmasi ve anakartin dual desteklemesi yeterli. Burada ayni ozellik derken tabii ki hizlarini ve kapasitelerini kastediyorum . 400Mhz 256 MB DDR gibi. Ama dual kit olarak satilan birbirinin tamamen aynisi olan 2 RAM alman tavsiyedir tabii ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: strANGELity

bende de GigaByte GA 8ipe1000mk war... 2* 256 kingston kullanıyorum... ama performansımı daha da arttırmak istiyorum... anakartta 4 dimm slot mevcut... max kaç gb ram bağlayabilirim ben bu anakarta.. yani max performans için, yalnız bir arkadaşım intel p4 3000 mhz işlemcinin bu anakartta toplamda 1 gb dan fazlasının işe yaramayacağını söyledi, teknik olarak bana yardımcı olabilecek bir kardeşim war mı?

Anakartına 4gb'ye kadar bellek takılabilir.

Ama tabii o tür bir sisteme 1 gb'den fazlası pek gerekli değil. Ondan önce yenilenmesi gereken parçalar olabilecektir çünkü.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.