Şimdi Ara

RAM Takviyesi İpucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. R7 3750H 2060 'lı Asus bilgisayarım elimde geçeli 2 gün oldu. İçinde tek 16 RAM takılı olduğunu fark ettim ve bunu çift yapmak istiyorum. Ancak İnternet üzerinden araştırmama rağmen aklıma tam olarak yatmadı.

RAM Takviyesi İpucu

Diğer Resim :

RAM Takviyesi İpucu

Programdan anladığım kadarıyla CL18 bir RAM'e sahibim. Apacer marka bir RAM. Ve 1.2 Voltaj değerine sahip. Yeni ekleyeceğim RAM'de bu 2400MHz olacak. Voltaj değerine dikkat edeceğim. Ama CL 18 bir RAM bulamadım bir türlü.

LINK1 = 1. olarak bunu buldum. Tek farkı CL17. Aynı üreticiden.

LINK2 = 2. Olarak bunu buldum.

Bunların Voltaj değerleri aynı 1.2V. Öneriniz varsa yazın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SefiriKebir -- 12 Eylül 2019; 14:42:42 >

• 1.linkteki ürünü alabilirsiniz. Daha garanti olur uyumluluk açısından.

Bu arada bilgisayarınızda takılı olan bellek de CL17
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

1.linkteki ürünü alabilirsiniz. Daha garanti olur uyumluluk açısından.

Emin değildim zaten bir terslik var diyordum. Teşekkürler yorumunuz için. :)
  • quote:

Bir sorum olacaktı. Bilgisayarımda takılı olan HDD 6gb/s yani SATA III oluyor sanırım. 2.5 İnç bir SSD ile değiştirmek istiyorum. Dİkkat etmem gereken husus yine bir SATA III SSD almam değil mi ?
    https://www.hepsiburada.com/toshiba-tr200-480gb-555-540mb-s-sata3-2-5-3d-nand-ssd-tr200-25sat3-480g-p-HBV00000CEIPH

Bunun gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: SefiriKebir

Bir sorum olacaktı. Bilgisayarımda takılı olan HDD 6gb/s yani SATA III oluyor sanırım. 2.5 İnç bir SSD ile değiştirmek istiyorum. Dİkkat etmem gereken husus yine bir SATA III SSD almam değil mi ?
    https://www.hepsiburada.com/toshiba-tr200-480gb-555-540mb-s-sata3-2-5-3d-nand-ssd-tr200-25sat3-480g-p-HBV00000CEIPH

Bunun gibi.

Alıntıları Göster
    Evet, öyle.

Ama sisteminizde M.2 yuvası varsa ve boşsa o yuvayı değerlendirmeniz daha mantıklı olur

• quote:

Evet, öyle.

Ama sisteminizde M.2 yuvası varsa ve boşsa o yuvayı değerlendirmeniz daha mantıklı olur

Alıntıları Göster
    Anladım. PCIE NVME 512G M.2 SSD + SATA 1TB 5400RPM 2.5' HDD yazıyor aldığım yerde. Dolu maalesef :) Teşekkür ederim zaman ayırıp cevap verdiğiniz için.
    Bir de merak ediyorum acaba sistemde kaç tane böyle slot olduğunu gösteren herhangi bir program var mı ? Atıyorum 1 adet M2 SSD 1 Adet 2.5 Inc HDD 1 adet ... gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SefiriKebir -- 13 Eylül 2019; 22:37:45 >

• quote:

Merhaba bir sorum olacaktı size. Aklıma takıldı. İlk başta verdiğim linktekinin rankı sanırım single. CPU-Z programında baktığımda takılı olan RAM'ın rankı dual gözüküyor sistemimde. Şunun ise : LINK rankı dual gözüküyor sanırım. Dual almam daha mı iyi olur ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.