Şimdi Ara

Ram slotu hakkında ( DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24) )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2+2 toplamda 4 gb olmak üzere aşağıda ki resmini koydğum ramlerden kullanıyorum biraz daha hız katabilmek adına '' 4 GB '' takviye yapmak istiyorum, Kasamı açtığımda ''Siyah ve Mavi '' ram girişleri var ve her ikiside siyah slotlarındadır. Ben ikisini bir araya getirdim ve buna rağmen çalışıyor. Ama neden ayrıydı onu anlamış değilim.

*** Asıl sormak istedğim, 2x 2 gb mi almalıyım, yoksa 4 gb bir tane mi almalıyım. Kusura bakmayın biraz uzun oldu daha önce hiç değişiklik yapmadı*ğım için emin olmak istedim. Eğer mümkünse benim sistemime hangi ram olur bunun için ürünün linkini koyabilir misiniz. Aşağıda ki ram benim sisteme uyar mı ?
    https://www.n11.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/bellek-ram

Sizlerde de ram linki rica ederim.

Geçenlerde de ekran kartı tavsiyesi istemiştim '' Mugetsuga '' arkadaşımız çok yardımcı olmuştu ve bu fikir ile ekran kartımı değiştirmiştim aslında ram hakkında da bilgi vermişti ancak dediğim gibi bu slotlar sorun çıkartırmı.

Şimdiden teşekkürler. Ram ve sistemim aşağıda ki gibidir.

Ram slotu hakkında ( DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24) )

Ram slotu hakkında ( DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24) )Ram slotu hakkında ( DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24) )Ram slotu hakkında ( DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24) )

• Up

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ramler 1. resimde doğru takılıymış eğer 2. resimdeki gibi yaptıysanız yanlış olmuş, aynı renge takılır. 2x2'den ziyade ilerde 4 daha eklemek isterseniz tek 4 almanız daha mantıklı olur.

Attığınız linkteki ram %90 ihtimalle düzgün çalışacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lerenturk -- 4 Mart 2019; 15:38:7 >
  • lerenturk kullanıcısına yanıt
    Hocam her iki resimdede ramler çalışıyor :D 1.resimdeki pcnin kendi halidir. Ozaman dediğin gibi yapayım, neden ozaman renkler farklı o kafama takıldı :)) Her iki GB ramler aynı arada olsun diye bir araya getişrmiştim, linkini koyduğum rami alırsam hangi alana takmalıyım herhangi boş yere mi yoksa '' mavi veya siyah girişli olanlardan hangisine'' Teşekkürler

• Çalışmasına çalışır ama single channel çalışır. Ramlerin dual channel çalışması performansa olumlu etki edecektir.

2'likleri aynı renge gelen 4'lüğü diğer boş slotlardan birine takabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lerenturk

Çalışmasına çalışır ama single channel çalışır. Ramlerin dual channel çalışması performansa olumlu etki edecektir.

2'likleri aynı renge gelen 4'lüğü diğer boş slotlardan birine takabilirsiniz.
    çok teşekkürler eski haline çevirdim.
  • Ram önerebilecek arkadaşlardan destek rica ediyorum mümkünse link koyabilirmisiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.