Şimdi Ara

ram önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • uzun süre ddr2 800mhz 1+2gb rami çift kanal unganged olarak kullandım. 3gb kapasite yetmeyince ddr3 e geçtim şu an tek modül 4gb 1600mhz kingston hyperx takılı.
    kapasitenin artması olumlu yansıdı ancak hız 2 kat artmasına rağmen benchmarklarda performans aynı hatta yer yer daha az. bunun nedeni çift kanal olmaması mı?
    2*2gb şeklinde satılan ramin sadece 2 gb modülü alsam benimkiyle birlikte 6gb uyumlu performanslı çalışır mı?
    bendeki : KHX1600C9D3/4G 4gb
    alacağım: KHX1600C9D3K2/4GX 2gb[\b]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tek 4gb ile 2x2 ramlerin çipleri aynı değildir uyumlu olmaz model numaraları benziyor diye.alacaksan elindekinin aynısından al 8gb olsun.tek takarsan single olur dual tabi biraz farkeder ama çok abartı değil.hangi benchmarklar bilmiyorum ama bazı programlar CL hızına önem veriyor sen ddr2 kullanırken 5'ti şimdi 9 oldu ya da 11 mi oldu cpu-z memory kısmından bir bak 9-9-9 diye mi gidiyor bunun da etkisi olur ama oyunlarda mhz önemlidir eskisine göre kötü olamaz oyunlarda.
  • biostan ayarladım normalde 1.5v cl11, 1.65v cl9 oluyor. amd cipsetlerde unganged modunda farklı ramleri dual çalıştırıyordu, 4+2 verimli çalışmaz mı hiç etkisi olmaz mı.?
    (4+4 tabiiki daha iyi olur ama tertemiz 2gb 30lira bulunca )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elindeki ram default CL11miş yanlışlık yok ama CL9 için 1.65v vermek zorunda kalman kötü olmuş.4+2 dual çalışmaz demiyorum uyumsuzluk olabilir mavi ekran alabilirsin durduk yere.düzgün de çalışabilir CL voltaj olaylarını ayarlarsan ve ucuz diyorsan alıp deneyebilirsin olmadı satarsın ama risk var bunu bil.
  • saol hocam alıp deneyeceğim en kötü 30 liraya satarım yine 2gb 1600mhz cl9 kingston hyperx soğutuculu ram.

bir de birşey öğrendim bu ramlerde cl olayı sabit değil, frekansa ve voltaja göre değişiyor. mesela bendeki buhttp://www.vatanbilgisayar.com/kingston-4gb-hyperx-genesis-ddr3-1600mhz-cl9-pc-ram.html cl9 diye satılıyor ama default 1.5v da cl11. biostan voltaj verince cl9 oluyor. zaten bu yüzden sistem önerilerinde kingston önermiyorlar gskill öneriyorlar

ram önerisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foz54 -- 29 Ocak 2015; 10:28:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.