Şimdi Ara

Ram OC yapmak istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde 2 tane https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-adata-xpg-red-rgb-d80-8gb-3000mhz-ddr4-cl16-ax4u300038g16-sr80-fiyati,289315040.html bu ramlerden bulunmakta. Bu ramlar 5000 mhz kadar oc desteği veriyor. Sizce kaç Mhz kadar oc yapmalıyım ?

Anakartım B450 Tuf Pro

İşlemcim AMD Ryzen 5 3600

• Bunun ozunde `sizce` ne kadar yapmaliyim diye sormamalisiniz. Zaten amaciniz stabil bir ram elde etmek, yani yapabileceginizin en iyisni yapar ve birakirsiniz. Ayrica bu ram 3000-c16 yani bdie degil, o yuzden yuksek voltajlarda iyi sonuc vermeyecektir ve uzerinde rgb var, iptal edebilirseniz once oyle baslayin, mumkunce uzerinde heatspreaderi cikartin ki daha rahat sogusun, sonra islem baslayabilir

• Piyasada daha ucuza 5000mhz'e kadar overclocklanabilen ram var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla ikinizin de yazdigini anlamakta cok zorlaniyorum

• ilk olarak hic bir ram Xe kadar OC destegi veriyorum demez, boyle bir sey yok
    • ikincisi anakartiniz zaten 4400e kadar destekledigi yaziyor, daha ustune ne yapacaksiniz soru isareti, ya da nasil
    • Sonra daha ucuza? demeniz, yani 5000mhz ne demek farkinda misiniz cidden merak ediyorum. Su anda 2x16da 5000e ulasmak icin min 300-400 dolar civari harcamaniz, cok sansli olmaniz, ve isinizde iyi olmaniz lazim. Hani bi de asiri iyi anakart/sogutma lazim, AMDde ve Intelde cok az anakart bu rakamlara cikabilir.

Bence biraz okumaya baslamak lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sieger -- 4 Kasım 2020; 23:49:28 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.