Şimdi Ara

Ram mi Ssd mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Msi B450m pro-m2 v2
    Corsair vengeance 8gb ddr4 2400mhz
    Seagate st1000dm010 1tb 3.5 7200rpm 64mb nc
    4gb nvidia geforce gtx 1050ti
    Evet arkadaşlar suanki sistemim den sikayetçi degilim fakat biraz daha iyi hale getirmek istiyordum bunun icin birisine danıştığımda önce ssd alıp sonra ram alırsan daha iyi olur dedi (ben ram almayı düşünüyordum) bu ssd ler tam olarak ney? Ssd varken 1tb hafizayi kullanabilcekmiyim? 240gblik ssd yetermi yoksa 480gblık falan mi almaliyim? Oynadigim oyunlar ise gta5,long dark,warframe,birkac kucuk oyun(2-3gb) ,2-3 gun sonra ise pubg ile dead by d. yi alip indirecegim. Eğer ssd alırsam nasıl kullanmalıyım. Simdiden yardiminiz icin tesekkurler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Önce ram alın. Hatta imkan varsa 2x8 GB 3000 mhz ram almanız işlemci performansını baya artıracaktır. Ssd net olarak performansa etki etmez. Windows biraz daha hızlı açılır birde ssd ye yüklediğiniz oyunların loading ekranları daha çabuk geçer. Ssd alırsanız Windowsu ssd ye yükleyip hdd yi ikinci disk olarak kullanacaksınız.

• 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam sağolun peki 2400mhz ram 2.elden kac tl ye gider çünkü pek butcem yok. Bu bilgisayari 2019 agustosta toplamistim

• Ram aciliyeti var gibi duruyor.

650 tl ye 2x8 3000 mhz alın. Circual balistix.
    Cl 14 3600 olarak kullanırsınız acayip performans artışı olur.
    Elinizdeki ramide uygun fiyata elden çıkartın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • M.Enessxx M kullanıcısına yanıt
    Raminiz tam olarak nedir?

Faturada corsair vengeance 8gb ddr4 2400mhz yazmakta kırmizi renkte

Piyasayı çok bilmiyorum 200-250 arası gidebilir. Şu anda en f/p ramler 650 TL. Bütçe olarak sizi yormayacak ise ram değişikliğinde çoğu oyunda fps artar. Ama sistemin bu halinden memnunsanız "ben oynadığım oyundan zevk alıyorum" diyorsanız çokta gerekli değil ram ilavesi.

Hocam corsair vengeance 8gb 3000mhz ddr4 cl16 internette 290 tl. Önerirmisiniz 2 adet aldigimda 580 tl oluyor

Kullanmadığım ve bilmediğim bir ürün olduğu için ne desem yalan olur. Ürün linkini bırakın başka arkadaşlar yardımcı olur

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam peki 600 e kadar onerebileceginiz varmi mesela corsair vengeance iyi bi markamidir

640 tlye önerdiğim ram.
    Hafif gıdıklarsanız cl14 3600 mhz olarak çalışıyor.

Sizin alacağınız ram cl 14 3433 olarak çalışabilir. Bişi diyemem. Farklı kalite de oluyor o ramler. Çok fazla kod farkı var.

Ürünün linkini paylasabilirmisiniz. Peki benim sistemim 3600mhz yi destekliyormu ben 3000mhz ye kadar destekliyor diye hatirliyorum ama pek bilgim yok simdiden tesekkurler

Oc kilitleri açık destekler.

Fiyatı bi tık artmış.

https://www.akakce.com/siparis/?p=653124483&ref=akakce&v=1.10&z=134

Tesekkurler oneriniz icin :) iyi aksamlar diliyorum

• Hocam gaming gecesinde güzel indirimler oluyor. Aceleniz yoksa cumayı bekleyin derim

• CGUzmani kullanıcısına yanıt
    Acelem yok,bu inidirim her cuma olmaktami ? Sizinde onermekte oldugunuz bir marka varmidir?
    Bilgilendime icinde tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Enessxx

Acelem yok,bu inidirim her cuma olmaktami ? Sizinde onermekte oldugunuz bir marka varmidir?
    Bilgilendime icinde tesekkurler
    Her cuma oluyor INCEHESAP sitesinde. Ram olarak ise sıcak fırsatlar bölümündeki konuya saat 9 gibi girerseniz yorumlardan ram alınır mı alınmaz mı anlarsiniz zaten. Corsair, xpg gibi markalar sağlam markalarıdır. Ben gaming gecesinde dandik ram satıldığına da cok tanık olmadım açıkçası

• %10 FPS artışı falan olur RAM ile. Zaten GTX 1050Ti aşırı güçlü değil, güncel oyunları ortada oynuyorsun muhtemelen. Bence SSD daha mantıklı olur. SSD'siz Windows kullanmadım ama baya fark ettiği söyleniyor.

• Benim de ram ihtiyacım vardı.konuyu okuyarak bilgilendim.teşekkürler arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.