Şimdi Ara

Ram MHZ'i az normalden az görünüyor!!!???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aşağıdaki sistemdeki ramlerimi biostan 14 e ayarladım 1800 küsür gösteriyor biosta fakat everesti kurdum 1333MHZ gösteriyor ramlerimi? Net olarak nasıl veya hangi programlara öğrenebilirim sistemimin ramleri kaç MHZ gördüğünü? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

• öğrenmene gerek yok anakartın oc yapmadan ram i 1333 destekliyor ama sen oc yaptığın için 1800
    oluyor biosta everest programı ile görmek istiyorsan overlock altından bak
  • Oc nedir bilmiyorum anakartımın özelliklerinde 2000 ve 2200 Mhz ram desteklliyor. Ne yapmam lazım görmesi için?
  • İmzandaki sistem ise ramlerin 2000 mhz de çalışması lazım. Hız konusunda henüz everestin hata yaptığını görmedim.
    Yalnız default ayarlarda ramin kendi hızında çalışması gerekmezmi?
    Eğer yinede normal ayrlarda 2000 mhz e çıkmıyorsa ram çarpanlarıyla ayarlayabilirsiniz.
  • Bu kasayı kardeşim toplamıştı şimdi şehir dışında bende biraz merak saldım ama öylece kalakaldım. Bi arkadaşıma gösterdim. Biosa girip bişeyi 64bit yaptı ramlerin MHZlerini ayarladı ama 1333MHZ gösteriyor everestte.msn adresim monametal@msn.com arkadaslar bi yardimci olun lütfen
  • Gigabyte anakartlarda bios ekranına girdiğinde Ctrl+F1 tuş kombinasyonu ek ayarları açıyor. Eğer ramin 2000 mhz desteklediğinden eminseniz, ki bunu everest yazar. Biostaki yapılmış olan ayarların,özellikle cpu ve ram hızlarının olduğu bölümlerin resimlerini buraya koyarsanız,hangi ayarları değiştirmeniz gerektiğini yazabilirim.
  • OC hız aşımı yani overclock, daha hızlı oluyor diye biliyorum.
  • Kesinlikle eminim. Anakartı incelerseniz 2000MHZ ve 2200 MHZ ram desteklediğini göreceksiniz. Şu an işteyim en kısa zamanda resimleride koyacağım.
  • biosa gir memory profile xmp 2000 diye bir seçenek yoksa ramler 2000MHz değildir varsa da onu seçersin zaten.
  • aNAKARTIN BU İSE 1333 DESTEKLİYOR AMA OC İLE 2200 DESTEKLİYOR
    eğer 2200 de çalışsın istiyorsan anakarta voltaj vermen lazım

http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-ga-x58a-ud3r-x58a-ud3r-intel-x58--ich10r-soket-1366-ddr3-2200mhz-%28oc%29-usb-3.0-anakart/productdetails.aspx?I_ID=42439

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeki1981 -- 16 Temmuz 2010; 22:11:26 >
  • yok bole bisi topladigin sistem benim bu ay toplicagim sistemin neredeyse aynisi (islemci anakart ramler) :)
    cpu-z kur orda ram hizini daha dogru gorursun

birde ustte bahsedildigi gibi o anakart 2200mhz ram hizini dogal olarak degil overclock ile destekliyor biostan ayarlaman lazim ya da gigabyte tin mutlaka windows uzerinden overclock yapmana yardimci bir programi olmasi lazim

bu arada o ramlarin cl6 versiyonu neden turkiyede yok yurtdisinda fiyat farki cok fazla degil ama mecburen cl9lari aldiriyolar bizlere
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

aNAKARTIN BU İSE 1333 DESTEKLİYOR AMA OC İLE 2200 DESTEKLİYOR
    eğer 2200 de çalışsın istiyorsan anakarta voltaj vermen lazım

http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-ga-x58a-ud3r-x58a-ud3r-intel-x58--ich10r-soket-1366-ddr3-2200mhz-%28oc%29-usb-3.0-anakart/productdetails.aspx?I_ID=42439

Evet anakart linkte verdiğin model zeki kardes. Anakart'ın mavi slotlarında ramler çalışmadığı için ürünün birebir değişimini istedim bu hafta sonuna kadar elimde olacak inşallah. Extreme profil desteği var ramlerin biosta onu açıp 2000 yapabiliyordum mhz'i. Şimdi anakart geldiğinde resimli göstereceğim.

• ay61n 1.si kardeşim trabzonlumusun:)? 2.si ben işte biostan anlamıyorum abi resimleri ekliycem bu hafta sonuna kadar bakalım 2000mhzi görebilme imkanımız olacakmı
  • görürsün ben 2200MHz de çalıştırıyorum üstelik 1600MHz lik ramleri
  • tam verimli oluyormu bu overlock? yani orjinal 2000 mhz gibi performanslı oluyormu? titizlik hat safada olmazsa anakartı değişmeyi düşünüyorum arada kaldım...
  • benim anakart asus. ama gigabyte ta ram uyuşmazlığı filan varya biraz şansa kalmış. 1600 ile 2200 arasında bariz fark var. kendin yapınca farkı görürsün.
  • Extreme profil desteği var ramin ve anakartın. Profile1 seçip 2002 yapabiliyorum.biosta bi de ayarlarken rakamlar seçiyosun 14-16-18 falan öyle alt seçenekte değer veriyo. yanlış hatırlamıyorsam 16 yapıyordum alttaki seçenek 2002 mhz e geliyodu. ama everest yine 1333 gösteriyordu ona canım sıkılıyor.. overlock yapmanın anakarta veya ram'e bir zararı dez avantajı varmı?
  • oc yapmanın aşırıya kaçmadığın sürece zararı olmaz ama o anakartta böyle problemler oluyor ne yazık ki oc yapmak için biraz ucuz kaçıyor ben 800 lira verdim mesela.
  • anakart daha yeni model gigabyte genel anakartlarındamı böyle sorunlar oluyor? ben pek sanmıyorum da.. asusun yaptığı herşeyi fazlasıyla gigabyte yapar kanımca
  • gigabyte ın teknolojisine diyecek laf yok ta. senin aldığın model biraz sorunlu. ud5 veya senin aldığın modelin ikincisi var x58 extreme diye geçer bunlardan birini alsan çok daha iyi olurdu.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.