Şimdi Ara

Ram ile ilgili sorunum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımı açtığımda 30 sn içerisinde bilgisayar mavi ekran hatası veriyor ve kodların hepsi farklı .
    CORSAIR 16GB (2X8GB) DOMINATOR Platinum DDR4 3200Mhz CL16 Dual Ram Kit kullanıyorum .
    Ramleri 7 Saat boyunca Memtest programı ile test ettim fakat hiç bir hata gözükmedi .
    Ve ramleri tek tek takıp çalıştırdığımda ise gayet normal bir şekilde bilgisayar açılıyor ve mavi ekran vermiyor .
    Burda ise Bluescreenwiew programının tespiti. (http://dosya.co/t6zja6ic0gxi/BlueScreenView.txt.html )

Çözüm ve önerilerinizi bekliyorum

Sistemimi

►MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM EDITION Soket 1151 DDR4 3600MHz(OC) Anakart

►Intel Core i7 6700K Soket 1151 4.0GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci

►CORSAIR 16GB (2x8GB) DOMINATOR PLATINUM DDR4 3200MHz CL16 Dual Kit Ram

►Kingston 480GB UV300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 550MB / Yazma 510MB)

►MSI R9 390 GAMING 8GB GDDR5 512Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı

►ASUS 23.6" VP247H 1ms Full HD HDMI Gaming Monitör

►Logitech G810 Orion Spectrum RGB mekanik oyun klavyesi

►Razer Taipan Gaming Mouse

►Razer Kraken 7.1 V2 - Surround Sound Gaming Headset

►XIGMATEK TALON BLACK EDITION VECTOR 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

• hocam geçmiş olsun aynı olay bende de mevcut idi ramleri tek tek memtest86 yaptıktan sonra ramlerin birtanesi sorunlu olduğunu tespit etmiştim. sizde öyle bir deneyin farklı çözüm olarak bios tan xmp yi aktive edip birde öyle bir deneyin.
  • Biosu güncelleyin.

Load default diyerek sıfırlayın.

XMP modu açıp F10 ile çıkın.

Durumu buraya yazın acayip gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Biosu güncelleyin.

Biosum güncel xmp ise açık usta durum aynı...her formattan sonra 3 gün dayanıyo pc 3 gün snra yine mavi ekran
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamiryo87

hocam geçmiş olsun aynı olay bende de mevcut idi ramleri tek tek memtest86 yaptıktan sonra ramlerin birtanesi sorunlu olduğunu tespit etmiştim. sizde öyle bir deneyin farklı çözüm olarak bios tan xmp yi aktive edip birde öyle bir deneyin.

öncelikle çözüm için tesekkurler usta yalnız bi sorum olacak ram'lerin tekinin testi kaç saat sürer acep ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilon1

quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Biosu güncelleyin.

Biosum güncel xmp ise açık usta durum aynı...her formattan sonra 3 gün dayanıyo pc 3 gün snra yine mavi ekran

O zaman RAM'leri farklı bir bilgisayarda deneyin olmadı anakart kalıyor geriye üzgünüm.
  • ramleri dene başka yerde kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilon1

quote:

Orijinalden alıntı: jamiryo87

hocam geçmiş olsun aynı olay bende de mevcut idi ramleri tek tek memtest86 yaptıktan sonra ramlerin birtanesi sorunlu olduğunu tespit etmiştim. sizde öyle bir deneyin farklı çözüm olarak bios tan xmp yi aktive edip birde öyle bir deneyin.

öncelikle çözüm için tesekkurler usta yalnız bi sorum olacak ram'lerin tekinin testi kaç saat sürer acep ?

hocam benim memtest86 da direkt ilk saniyede çıktı öyle saatlerce beklemedim. Siz ramleri tek tek takıp denendiği zaman sorun olmadığını söylediniz. Sorun bence ramlerde değil, farklı bilgisayarda denemenizi öneririm. Ekran kartını çıkarıp anakartın onboard' da deneyin ekran kartından da kaynaklanabilir. benimde bu ramden dolayı çok başım ağırdı amazon.com dan aldım ramleri 240 liraya değişme gönderdim birde 100 lira gümrüğe verdim değişim olduktan sonra şans işi değişik sistemde tek değişmeyen güç kaynağım ve işlemcim kalmıştı. Ama sonuçta çözüldü sizde en kısa zamanda çözersiniz diye umuyorum.

• gskill ramlar iyidir.
  • Merhaba,

Belleklerinizi tek tek Memtesten geçirdiyseniz, BIOSunuz güncelse geriye 2 problem kalıyor.

1.Güncel olmayan veya çakışmaya neden olan yazılımlar veya sürücüler.
    2.Tek bellekte problem olmuyorsa boşta kalan bellek slotunda bir problem olabilir.

Öncelikle sisteminizdeki sürücüleri en güncel haline getirin. Bunun için Driver easy gibi bir yazılım kullanabilirsiniz. Özellikle Intel Management Engine Interface yazılımını güncelleyin. En güncel versiyonu şu anda Intel Management Engine (ME) driver v11.6.0.1036

Bütün yazılımlar ve sürücüler güncelken sisteminizi yeniden kontrol edin.

Hala 2 bellek birden takılıyken problem alıyorsanız belleklerinizi farklı bellek slotlarına takarak sistemi açın ( sanırım ilk iki slota DIMM 2-4 e takılması söyleniyor, DIMM 4ü boş bırakacak şekilde bellekleri takın DIMM1 DIMM2 ü ilk deneyin ) hata çıkmazsa o zaman bellek slotunda problem olma ihtimali yüksek. Küçük bir ihtimalle de olsa işlemcinin bellek kontrolcüsünde problem olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.