Şimdi Ara

Ram ilavesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, ben zamaninda gskill 8gb (2x4gb) ripjawsx ddr3 1866mhz cl9 1.5v ram almistim ancak islemcim 1866 mhz desteklemediği için ramlar 1600 mhz'de çalışıyor bu da cl değerinin 9 dan 11 e çıkmasına neden oluyor (oc ile 1866 mhz çıkartıp cl yi 9 a düşürebiliyorum) ve artik 8gb ram yetmediği için ram ilavesi yapmam istiyorum bu konu hakkında 2 sorum olucak;

1 ayni markanin 1600 mhz cl9 ramini alsam uyum sorunu olur mu, olursa bu degeri biosdan 9 dan 11 e cikararak sorunu cozebilir miyim?

2 farkli bi markanin 1866 mhz cl9 veya 1600 mhz cl11 ram alirsam daha mi saglikli olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1866 ram 1600 de çalışıyor diye CL neden 9 dan 11 çıksın ki ?
    XMP açık kullanmak zorunda değilsin
    XMP kapalıyken 1600 CL8 1.5V çalışır o ram
  • Ben bios üzerinden herhangi birşey degiştirmedim ve otomatik olarak 1600 mhz ye dusurdu calisirken cpu z den baktigimde cl11 gozukuyordu belki de cpu z den kaynaklanan bir hatadir ama oc genie yi aktif ettigimde cl 9 gosterdi. Baska bi marka 1866 mhz cl9 ram alirsam uyum sorunu cikartir mi ?

• Cpu-z hatalı göstermez, çünkü bios neyse onu gösteriyor
    1600 de çalışıyorsa zamanları ve voltajı elle gir
    Auto da çalıştığı için CL 11 e çıkıyor
    1600 için 8-8-8-24 2T 1.5V dene, olucaktır.
    Farklı marka ve model önermem, uyum sorunu yaşarsın.
    Alıcaksan elindekinin aynısından al.
    Sıfır almana da gerek yok, 2.elde çok rahat bulunuyor çünkü.
  • Aynı ramden bulamadım maalesef ayni markanin daha dusuk yani 1600 mhz olanını alsam uyumluluk sorunu cikartir mi? Sahsen 1866 mhz ile 1600 mhz arasinda cok fazla bi performans farki gormediğim icin 1866 mhz den vazgecebilirim.

• Teşekkürler çok yardımınız dokundu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.