Şimdi Ara

Ram Hızı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba elimde şuan a-data 2x1gb 667 mhz soğutmalı ram var. biostan memory clock modeyi autodan çıkarıp 533 yaptığımda bilgisayar hiç açılmıyor en fazla 400e kadar geliyor sorunsuz şekilde. cpu-z programında frekansa baktığımda 400mhz gösteriyor acaba bu bir soruna yol açarmı yoksa böyle kullanmamda bir sakınca yokmu???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ttt01 -- 1 Mayıs 2010; 16:02:22 >

• CPU - Z'de gösterdiği değeri 2'yle çarparsan şuandaki saat hızın kaç olduğunu anlayabilirsin..Şuanda 800Mhz'de çalışıyo.Sistemde donmalar yaşanmıyosa bir soruna yol açmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aLcat[R]aZ

CPU - Z'de gösterdiği değeri 2'yle çarparsan şuandaki saat hızın kaç olduğunu anlayabilirsin..Şuanda 800Mhz'de çalışıyo.Sistemde donmalar yaşanmıyosa bir soruna yol açmaz..

yani 667 mhzlık ramlerimi 800 mhzda çalıştırmamda bir sorun yok yani öylemi sonra elimde kalmasında ramler hoş fazla bir performans artışı yaşarmıyım orasıda malum

• quote:

Orijinalden alıntı: ttt01

quote:

Orijinalden alıntı: aLcat[R]aZ

CPU - Z'de gösterdiği değeri 2'yle çarparsan şuandaki saat hızın kaç olduğunu anlayabilirsin..Şuanda 800Mhz'de çalışıyo.Sistemde donmalar yaşanmıyosa bir soruna yol açmaz..

yani 667 mhzlık ramlerimi 800 mhzda çalıştırmamda bir sorun yok yani öylemi sonra elimde kalmasında ramler hoş fazla bir performans artışı yaşarmıyım orasıda malum

Ram'lerinin üzerinde soğutucu varsa birşey olacağını sanmıyorum.Ben Ram'lerimi 800Mhz'den 1066Mhz'e çıkardım sorunsuz kullanıyorum.Bi kademe voltaj arttırırsan bir problem çıkmaz.

• benim şu 1333 lük ramleride 1600 e nasıl çıkaracağımı bi sölermisiniz
  • arkadaşlar ürünüm şu
     Ram Hızı

bu ürün şu anda800mhz normalde şu anda oc yaptım işlemciye 1:1 ve 780 mhz de 840 fln yaptığım zaman sorun yaşarmıyım?
  • quote:

arkadaşlar ürünüm şu
    bu ürün şu anda800mhz normalde şu anda oc yaptım işlemciye 1:1 ve 780 mhz de 840 fln yaptığım zaman sorun yaşarmıyım?

SORUN YAŞAMAZSIN KASA İÇERİSİNDE SOGUTMA OLAYIN NASIL
  • masaüstünü görünce, tmm stabil demek pek sağlıklı olmaz,testlerde stabilite olacak mı, ona bakmak lazm.
  • kasa içerisinde soğutma donanımlar dışında 2 adet arka fanım var.
  • şu fsp dram oranını 1:1 de tutamıyorm ben arkadaslar bi yardım edin yaw:S işlemcim 1.86 ghz normalde ben 2.50 de kullanıyorum normalde işlemci çarpanım 266*7 iken ben 358*7 kullanıyorm standart voltajda...ve cpu z programında ramlerimi 358 mhzde görüyorm yani dogru orantlı ramlerim işlemcimle ve otomatik kendini düsürmüs durumdalar 716 hızında calısıyorlar normalde 800 mhz ramlerim....ancak ben çarpanı 400 e cıkarıp e otomatik olarak ramlerimide olması gerektigi degere yani 800 e sabitleyince bilgisayar acılmıyor kafayı yiycem olması gerektgi deger bu halbuki:S hem rame hem islemciye voltaj vermeyi denedim.....

işlemcim standart carpanındayken yani 266*7 1.86 hızdayken sadece ramlerime oc yapym bakıyım deniyim dedim onda hiç bir problem yok 1.9 2.0 arası voltaj veriyorm ramlerime 900 e 1000 e cıkıp calısabiliyorlar...

ama işlemcimi daha yukarı cektigmde dram oranı 1.1 den sanırım 2 lere 3 lere gidiyo işlemcimden 1 sayı artırıyosam ramlerim 3 4 kademe artıyo ne yapmalıyım varmı bilgisi olan :S:S

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.