Şimdi Ara

RAM hala 256 görünüyor:(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bilgisayarımada 256 DDR ram vardı. dün gittim 1 GB'lık ram aldım ama pc bıos'ta da bilgisayar özelliklerinde de 256 olarak görünüyor hala. sorun ne anlamadım. bütün slotlarda denedim ama olmadı. biliyorum bu tarz konular daha önce açıldı biliyorum hatta okuduğumu da anımsıyorum ama ram konusu geniş bi konu kusura bakmayın:( şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

• İki ram i tek tek taktığında çalışıyor mu ? Aldığın ram sorunlu olabilir.
  • Sadece 1 gb olanı takıp bir dene,çalışırsa tam takmamışsındır;çalışmazsa arızalı olabilir yada bellek yuvaların 1 gb bellek desteklemiyor.
  • diğerini takmadım zaten sadece 1 GB olanı takıyorum
  • arkadaşlar bu olayın bıos update ile bi alakası var mı?
  • Arkadaşım,bellek yuvasının herbirinin 1 gb desteklediğinden eminmisin?
  • anakartının modelini yazarsan en azından 1 gb ram destekleyip desteklemediğni anlarız...
  • arkadaşlar üzerinden bayağı zaman geçti biliyorum ama yine de merakımı gidermek istiyorum sorunu şöle çözdüm çözdüm sayılmaz da aslında çok üzerinde durmadaım 512 ram ile değiştirdim şimdi pc 768 olarak çalışıyor. 256+512 diğer ramı geri iade ettim. anakartımın markası asus P4V8X-X kitapçığa baktığımda en fazla 3 gb ram diyor 3 slot olduğuna göre en fazla 1 gb ram desteklemesi gerek diye bi mantık kurdum ne kadar doğru bilmiyorum. çünkü 3 gb ram kullanabilmem için her slota en az 1 gb ram takabilmem lazım öyle değil mi! ben sorunu bu şekilde çözdüm yani ramı düşürerek ama aynı model anakart kullanıp 1 gb ram kullanan var mı diye de merak ettim doğrusu. yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim kolay gelsin ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.