Şimdi Ara

Ram Crc Hatası Kronik... Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistemim 3-4 yıllık ama devamlı yenilemeye çalışıyorum,hi-level 2 gb 800 mhz ram var ve aynısından bi tane daha aldım ve dual yaptım.ancak sistemde hiç bi sorun olmamasına rağmen bütün downloadlarım hatalı iniyor ve rar dan çıkarken hata veriyor.
    ramlerimi kontrol ettiğimde aynı marka ve model olmalarına rağmen üretim yılları farklı ve ilk ram çalışma zamanları ile ikinci aldığım ram in çalışma zamanları birbirini tutmuyor.resim yüklemeye çalışıcam belki derdimi o zaman daha iyi anlatabilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nenuadmuef -- 13 Kasım 2011; 14:34:53 >

• işte anlatmaya çalıştığım sorun burada...bunu düzeltebilmemin bi yolu var mı arkadaşlar...

• arkadaşlar koca forumda bu konuda bana yardımcı olacak kimse yokmu???
  • quote:

Orijinalden alıntı: nenuadmuef

Arkadaşlar sistemim 3-4 yıllık ama devamlı yenilemeye çalışıyorum,hi-level 2 gb 800 mhz ram var ve aynısından bi tane daha aldım ve dual yaptım.ancak sistemde hiç bi sorun olmamasına rağmen bütün downloadlarım hatalı iniyor ve rar dan çıkarken hata veriyor.
    ramlerimi kontrol ettiğimde aynı marka ve model olmalarına rağmen üretim yılları farklı ve ilk ram çalışma zamanları ile ikinci aldığım ram in çalışma zamanları birbirini tutmuyor.resim yüklemeye çalışıcam belki derdimi o zaman daha iyi anlatabilirim...

yasadigin sorun ram lerin islem yaparken gecikme degerleri farkli oldugu icin ram ler oncelik sirasi karmasasi yasiyor ayni sorunu malesef gecen sene bende yasadim 3 cozumu var oncelikle biosa gir dram timing modu link yap ve ordan dram timing advance bolmesine gir ve manual olarak ram lerin zamanlasini gir yani kendin yaz hangi ramin zamanlamasi yukesek ise o degeri gir yuksek ihtimal duzelecektir ama dikkat et ramlerin kendi voltaj degerindeki gecikmeleri gir eger duzelmez ise yaa ilk aldigin ramin aynisini bulacaksin yada ikinci aldigindan bir tane daha alip ilk aldigini sat yada hediye et birilerinie.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caorel -- 20 Kasım 2011; 18:46:35 >

• arkadaşım cevabın için öncelikle teşekkür ederim...
    ancak bios tan ramlere ince ayar yapamıyorum asıl sorum bu dediğin ayarları başka bi makinada yapsam aynı ayarlarla benim bilgisayarda çalışmaya devam ederlermi acaba...
    bi de aynı marka ve model arasında böyle farklar olması normalmidir???
  • Bu ayarları anakartının belleler o değerlerde çalıştırması için yapıyorsun, dolayısıyla bu ayarlamaları arkadaşının bilgisayarında yaparsan senin sisteminde o değerlerde çalışmayacaktır...

Eğer bahsi geçen "marka" Hi-level ise bu tip sorunların olması gayet normaldir...
  • Manuel olarak bios'tan her iki ram modelini 400mhz, 5-5-5-18 olarak ayarlamayı denedin mi?

Her iki ramin ortak desteklediği hız bu olduğundan, normalde, sorunsuz çalışması gerekir.
  • 2gb ram vardı pc de ek olarak bi 2 gb ram daha ekledim fakat sistem hatası verdi Biosu güncelledim sistem hatası düzeldi ama bu seferde CRC hatası vermeye başladı... Bende Crc hatası bu şekilde başlamıştı...
    Az önce Adsl modem firmware ve cd/dvd firmware larını güncelledim sorun düzeldi.
    Bir daha böyle bir hataya maruz kalınırsa diye paylaşmak istedim...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.