Şimdi Ara

Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU] (87. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.841
Cevap
9
Favori
159.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YA AYNEN Lord Jesus....YAŞASIN AURAN...!!!

RAİLWORKS VE TS SERİSİ BİR HALT DEĞİL...! ÇOK SORUNLARI VAR...! BİZE SORUNLU DEĞİL SORUNSUZ RW VEYA TS LAZIM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordJesus

auran trainz simulator 2004-2006 yılı olmasına rağmen şu railworks serilerinden bin kat daha iyidir yaşasın auran
    trainz railroad simulator

ACABA AURAN TRAİNZ SİMULATÖRE Mİ GEÇSEM DİYORUM..!

• quote:

Orijinalden alıntı: Amip111

TS2014 Orjinal dvd var ama açılış ekranında böyle kalıyor neden ?
     Railworks 5: Train Simulator 2014 [ANA KONU]

ELBETTE KALIR...KURULUM KLASÖRÜNDE , " Assets >Kuju >RailSimularorCore KLASÖRÜ " ap veya apm yada buna benzer" DOSYA BİÇİMLİ Mİ BİR BAK...EĞER " RailSimulatorCore ap Dosya Biçimli ise bunun 7Zıp programı ile çıkartın...Çıkartma işlemi bittiğinde ap dosyasını tamamen silin , diğer hiç bir dosyayı içinden silmeyin..Ayrıca Conten>Routes Klasörü içindeki tüm rota klasörlerini açıp kontrol edin..Eğer rota klasörleri içinde dosya biçimli kurulum var ise bunları yine tek i tek 7Zıp veya buna benzer program ile çıkartın..Yine apm dosya larını silin..Yine Assets Klasörlerini tek tek kontrol edin..Dosya kurulumlu olanların hepsini 7 zıp ile açın.Eğer bunlarda ap veya apm dosya yok ise , "İnstall " klasörünü açın ve buradaki tüm yazılımları yükleyin...Onar seçeneği çıkan yazılımları onartın..Sonra start verip bakın.

RAİLWORKS YORUMCUSU ve EDİTÖRÜ
    Ressam Sami Samioğlu

• quote:

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

quote:

TS2014 Orjinal dvd var ama açılış ekranında böyle kalıyor neden ?

ELBETTE KALIR...KURULUM KLASÖRÜNDE , " Assets >Kuju >RailSimularorCore KLASÖRÜ " ap veya apm yada buna benzer" DOSYA BİÇİMLİ Mİ BİR BAK...EĞER " RailSimulatorCore ap Dosya Biçimli ise bunun 7Zıp programı ile çıkartın...Çıkartma işlemi bittiğinde ap dosyasını tamamen silin , diğer hiç bir dosyayı içinden silmeyin..Ayrıca Conten>Routes Klasörü içindeki tüm rota klasörlerini açıp kontrol edin..Eğer rota klasörleri içinde dosya biçimli kurulum var ise bunları yine tek i tek 7Zıp veya buna benzer program ile çıkartın..Yine apm dosya larını silin..Yine Assets Klasörlerini tek tek kontrol edin..Dosya kurulumlu olanların hepsini 7 zıp ile açın.Eğer bunlarda ap veya apm dosya yok ise , "İnstall " klasörünü açın ve buradaki tüm yazılımları yükleyin...Onar seçeneği çıkan yazılımları onartın..Sonra start verip bakın.

Ressam Sami Samioğlu

Teşekkürler hocam sağolun sıkıntı çözüldü :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Railworks 2 Yorum

TRAİN SİMULATOR 2016 ÖZELİKLERİ...

Railworks sürümleri arasında şimdiye kadar en az sorunlu sürüm " RAİLWORKS 2 " oldu..TS 2012 de sorunlar vardı..TS 2013 ise başlı başına sorunlu bir sürümdü...TS 2015 hiç mi hiç beğenmediğim bir sürümdür..Ana ve alt menü işlemlerinin karışıklığı ve setting ayarlar menülerinini hiç beğenmemiştim..Ayrıca TS 2015 de bazı ciddi sorunlar vardı..Bu neden ile bir kez bilgisayarıma kurdum beğenmediğim için kaldırdım..Ana ve alt menü değişimini TS 2014 yaptım..Menü içeriğini TS 2014 özelliğine çevirmeyi başardım ama genel olarak TS 2015 de özellikle lokomotif eklentilerinde sorunlarla karşılaştım..Ve sonuçta TS 2015 den vaz geçtim TS 2014 de devam ettim.. 2014 bazı sorunları olsa da menü içeriğinin güzel ve iyi olması ve diğer uygulamalarının çok fazla büyük sorunlar çıkarmaması sebebi ile TS 2014 ' ü tercih ettim.

Şimdi ise karşıma yepyeni bir sürüm çıktı...TRAİN SİMULATOR 2016...!

Ana ve alt menü özellikleri bir alt sürümü olan TS 2015 gibi olmasına rağmen akıcı bir sürüş ve uygulamalardaki gelişmiş özellikleri gördüm ve hiç bir sorunla karşılaşmadım..TS 2014 de olan tüm verileri TS 2015 ' e taşıyıp duruma bakmıştım..Çok ciddi veri yükleme sorunları ile karşılaşmıştım..Yine TS 2014 de olan aynı verileri TS 2016 ' ya aktardım..Duruma baktım..Hiç bir sorunla karşılaşmadım..Bu çok iyi bir etkiydi..Yani TS 2016 TS 2014 ve TS 2015 için yapılmış DLC yüklemelerine uyum sağlıyor..Şimdilik durum böyle sonradan hata verir mi bilemem ama verseydi baştan verirdi..Ayrıca önceki tüm sürümlerden bir dvd ye aktardığım rotalarının bazılarını TS 2016 Conten Rota klasörüne kopyaladım..Rotalar da dahi hiç bir sorunla karşılaşmadım...Ayrıca grafik önceki sürümlere göre çok daha canlı ve pırıl, pırıl..

EVET... BENİM İÇİN BUNDAN SONRA , TRAİN SİMULATOR 2016 VAR....!

Not..: Ayrıca ileri bir tarihte " UNREAL ENGİNE " verilerinin de TS 2016 da çalışır duruma gelmesi iyi bir gelişme olacağı kanaatindeyim..Unreal modelleme verilerini incelemiştim..Hatta TS 2014 de çalıştırmak için bazı denemeler yaptım ama tabiki bunda başarılı olmak ve bu verileri TS ye uyumlu hale getirmek hiç kolay bir iş değil..Eğer Unreal model ve obje verileri TS 2016 da çalışırsa bence çok daha gerçekçi manzaralardan oluşan süper rotalar hazırlanacaktır.

Ressam Sami Samioğlu

oyunu rus ça nasıl ingilizce yapcaz

• tamamdır buldum yapılışı rusçadan ingilizceye çevirme
  • TRAİN SİMULATOR 2016....

ÇOK GÜZEL BİR YAĞMUR EFEKTİ YÜKLEDİM...EDİTÖRDE DENEMESİNİ YAPTIM.

ZA...HAVA EFEKTLERİ

• BENİM MESAJ SAYIM NİYE " 992 " DE TAKILI KALDI....
  • SAMİWORKS = RAİLWORKS

RESSAM SAMİ SAMİOĞLU
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarjinaL_Kedi

tamamdır buldum yapılışı rusçadan ingilizceye çevirme

BU ÇOK İYİ...BİR DE TÜRKÇESİNİ BULSAYDIN ÇOK DAHA İYİ OLURDU...

SAMİWORKS

• Sayın Sami Samioğlu

Hocam merhaba Ben Train simulator 2016'Da Ağır raylı Bir metro projesi yapıyorum editor ustunde,Train simulator Bu yönüyle Auran Trainz Simulator'den çok çok iyi.Çünki her açıdan obje var Ve Çok kullanışlı bir Editor'ü Var
    Fakat anlamadığım bazıyerler var özelikle Derail,Düzgün bir makas yapımı Bu konuda çok önemli olmasına rağmen Youtube'de Anlıyacağım şekilde bulamadım.Bana bu konu hakkında yardım veya kılavuzluk Bir belge/Makale yada enbasitinden objelist (Sitede olabilir ) Yardımınız dokunurmu ?
    Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Sayın Sami Samioğlu

Hocam merhaba Ben Train simulator 2016'Da Ağır raylı Bir metro projesi yapıyorum editor ustunde,Train simulator Bu yönüyle Auran Trainz Simulator'den çok çok iyi.Çünki her açıdan obje var Ve Çok kullanışlı bir Editor'ü Var
    Fakat anlamadığım bazıyerler var özelikle Derail,Düzgün bir makas yapımı Bu konuda çok önemli olmasına rağmen Youtube'de Anlıyacağım şekilde bulamadım.Bana bu konu hakkında yardım veya kılavuzluk Bir belge/Makale yada enbasitinden objelist (Sitede olabilir ) Yardımınız dokunurmu ?
    Şimdiden teşekkürler.

Evet bu konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..RW Editörde hat çalışması yaparak rotalar oluşturmak çok iyi olan bir etkinliktir..Dediğiniz tamamen doğrudur..Trainz Simulator Editöründe de çalışmalar yapmıştım..Trainz Editörü , Railworks Editörü gibi değildir ve çok zordur..Railworks Editör çalışmalarına yönelik uygulamaları oldukça gelişmiş ve Trainze göre çok daha kolaydır , gerçekçidir..RW Editörde bir rota oluşturmak için ilk olarak ray döşeme işi yapılır ve bu çok önemlidir..Youtube veya diğer video sitelerde bu konuda detaylı açıklama verilmiyor..Verilse de bir çok kişi neyin , nasıl yapıldığını anlayamıyor..Rw Editörde o kadar geniş ve farklı uygulamalar var ki saymakla ve anlatmakla bitmez..Fakat bir rota oluşturmak isteyen kişi için raylar nasıl döşenir , makaslar nasıl yapılır...Ray bağlantıları nasıl yapılır..Rayların kenarına yolcu ve yük platformları nasıl yerleştirilir..İstasyon ve ana istasyonlar nasıl yapılır..Binalar , ağaçlar , ve raylar üzerine köprüler , tüneller nasıl yapılır..Çevre düzenlemesinde gerekli olan ilk öncelikli objeler nelerdir ve nasıl yerleştirilir..Trenlere yolcu bindirme ve indirme uygulaması nasıl yapılır...Bunları en iyi biçimde yapabilen kişi için Metro Rotası oluşturmak sorun olmaz ve başarılı olur..Ben bunların hepsini biliyorum ve yapıyorum..Editörde kendime bu konularda dersler verdim..Yani uygulamalı görsel dersler verdim..Önce nasıl yapıldığını bilinecek sonrasında editörde kişi kendine uygulamalı görsel ders vermelidir..Yani RW editörde hem öğrenci hemde öğretmen olmanız gereklidir..Öncelikle ray nasıl döşenir bu konuda buradan gerekli olan resimli anlatım ile yardımcı olmaya gayret edeceğim...Editörde hat çalışmaları yapan arkadaşlarımıza ben çok daha fazla destek olurum , bundan hiç şüpheniz olmasın.

Ressam Sami Samioğlu

• KONUMUZ RAİLWORKS TRAİN SİMULATÖR DE BİR RAY HATTI NASIL OLUŞTURULUR VE MAKASLAR NASIL YAPILIR...?

Bu konuyu geçmiş sayfalarda resimli olarak anlattım..Yani bu forumda bu konu anlatıldı...Bu verdiğim konuyu buldum ve resimlerini tekrardan veriyorum..Konunun asıl sayfasında hem resimli , hemde yazı olarak anlatımım mevcuttur..Araştırınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 12 Ekim 2015; 15:55:06 >

• KONUMUZ RAİLWORKS TRAİN SİMULATÖR DE BİR RAY HATTI NASIL OLUŞTURULUR VE MAKASLAR NASIL YAPILIR...?

Konu sayfa adresi..:

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=53071940&mpage=19
  • RAİLWORKS SÜPEREVELATİON ( DERAİL ) UYGULAMASI NASIL YAPILIR VİDEO...

https://youtu.be/g9F90HcVYuY

RAİLWORKS YORUMCUSU VE EDİTÖRÜ
    SAMİ SAMİOĞLU
  • Railworks-Tutorial: Gleisbau Teil 1 RAY EĞİTİMİ VİDEO...

https://youtu.be/JAeqoz6mfuA
  • Amatör oyuncusundan otoriterlere kadar çoğu insan 4 yılda yapılan ilerlemeyi ve dlc saçmalığını eleştiriyor, aynı arayüz oyun motoru ve grafiklerde biraz iyileştirme al sana yeni oyun, bu bence firmanın tekel olmasından dolayı, aynı sorun tır simulasyonunda var, gemi simulasyonlarında ise rakip çok olunca farklılık çok oluyor, para verilecek bir yapım olduğunu düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Devil

Amatör oyuncusundan otoriterlere kadar çoğu insan 4 yılda yapılan ilerlemeyi ve dlc saçmalığını eleştiriyor, aynı arayüz oyun motoru ve grafiklerde biraz iyileştirme al sana yeni oyun, bu bence firmanın tekel olmasından dolayı, aynı sorun tır simulasyonunda var, gemi simulasyonlarında ise rakip çok olunca farklılık çok oluyor, para verilecek bir yapım olduğunu düşünmüyorum.

Evet bu çok doğru...Adamlar RailSimulator adı ile 2007 yılında bir tren simulatörü çıkardılar...Zamanın en kaliteli tren simulatör oyunuydu..Bu oyunu çıkartan firmnanın adı " Rail Simulator.com " dur..Sonrasında İleri bir atlılım yaparak " RAİLWORKS " adıyla aynı simulatörde yükseltme ve iyileştirmeler yapıldı...RAİLWORKS 2010 adı ile en gelişmiş editör özellikleri ve çok geniş tren ve obje verilerini içinde barındıran bu oyun benim en fazla tercih ettiğim simulator olmuştur..Sonrasınsa RAİLWORKS 2....DAHA DA İLERİ BİR ATILIM YAPTI FAKAT BU SİMULATÖRDE BAZI SORUNLAR VARDI..Daha sonraki yılda RAİLWORKS 2012 çıkatıldı..İşte o zaman müşterisinin gözünü boyama dönemi başlatıldı..DAHA DA İYİSİNİ VERELİM Kİ CEBİMİZ PARA GÖRSÜN DİYEN FİRME ÇIKARTIKLARI TREN SİMULATÖRÜNÜN KAPORTASINI ÇOK İYİ BOYADILAR , ALLADILAR , PULLADILAR...ANA ÇEKİRDEK YAPISINA BAKTIĞIMIZDA ( data klasör dosyaları ) halen RAİLSİMULATOR 2007 de olan ana çekirdek dosyalarıdır..En fazla değişen ana menü giriş , bir başka halt yok..Editörde yapılan RAİLKWORKS 2010 sürümünün aynısıdır..Bir kaç işlem düğmesi ilave edilmiş o kadar..Nedir peki TRAİN SİMULATOR adı ile çıkan bu son sürümler..GÖZ BOYAMA YAPMAK İÇİN ELBİSESİNE YENİ KIYAFET TAKMAKTIR BUNUN ADI..En son TRAİN SİMULATOR 2016 tamamen göz bOyamanın alasıdır..TRAİN SİMULATOR 2015 DEN HİÇ BİR FARKI YOK..

EĞER TRAİN SİMULATOR İSTENİYORSA PARA VERMEYE GEREK YOK...SERTBEST BIRAKILDI..ÜCRETSİZ VEREN YERLER VAR..AMA BU SİMULATOR İLE İLGİLİ DLC LERE ÜCRET ÖDENMESİ ŞATRTIR..ZİRA HER DLC TRAİN SİMULATOR 2016 DA UYUM SAĞLAMAZ..AYRICA BU SİMULATOR KURULUMUNDA , TRAİN SİMULATOR 2014 DE NAZARAN GEREKTİĞİ KADAR DOYURUCU TREN EKLENTİLERİ VE VERİLERİ VAR.

BEN TRAİN SİMULATOR 2016 YI ÇOK İNCELEDİM..PARA VERİLECEK BİR SÜRÜM DEĞİL..BANA GÖRE RAİLSİMULATOR.COM ' UN EN İYİ YPTIĞI TREN SİMULATOR OYUNU " TRAİN SİMULATOR RAİLWORKS 2010 " DUR.

• RAILWORKS TRAIN SIMULATOR 2010 TRAIN - WORLD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Railworks 2 Yorum -- 12 Ekim 2015; 20:54:02 >
  • RAİLWORKS TRAİN SİMULATOR 2010 TRAİN - WORLD

• 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.