Şimdi Ara

RAID Konusunda Yardım Lütfen..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimdeki mevcut durum şu; 12 adet bilgisayarım üzerinde 160gb'lik HDD, elimdede sürüsüne bereket 80gb'lik HDD'ler var şimdi 80gb'lik HDD'leri değerlendirmek istiyorum. Yapmak istediğim; 80gb'lik hddlerden 1 yada 2 tanesini 160gb'lik HDD ile birleştirebilirmiyim ?? ve bunu nasıl yaparım ?? Teşekkürler..

• aynı devir ve aynı kapasitedeki hdd lerini raid yap.mesela 7200 devirli 80 GB hddlerden sürüsüyle var diyelim.4-5 tanesi canavar (fazlasıda olabilir) raid olur.ama raid0 da veri güvenliği biraz zayıf.1 hdd bozulsa verilerini kurtaramassın.onun için performans amaçlı işletim sistemini oyunları raide kurarsan performansı iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zencefi1 -- 29 Temmuz 2009; 2:58:31 >
  • http://www.exa.com.tr/wd/sabit_diskler/wd_500-327-8365.html
    Peki iki tane bundan alıp ne yapabilirim? Raid0 yapmalımıyım?
    Siz hangi diskleri ve hangi raid türünü yapmamı önerirsiniz?
    Toplamda en fazla 250TL verebilirim...
  • anakartın destekliyorsa 4x160 hd raid 6 yaparak 480 gb kapasiteli hızlı bir raid yapabilirisin ama
    anakartının çipsetinin sağlam olması gerek iyi performans için kaliteli bir psu ve hava akımı iyi olan bir kasa gerekecektir.
    ben olsam ucuza satardım hem alanların işi görülür hemde gider alırsın 500 gb lık iki tane veya 3 tane hd aynı marka
    model daha verimli bir raid olmuş olur.
  • en iyisi dediğin gibi satıp yenisi almak ama işte makina 1 2 değilki 12 tane.. birde cafe ortamında raid olayı ne kadar sıhhatli olurki.. diye düşünüyorum..

quote:

Orijinalden alıntı: cobi

anakartın destekliyorsa 4x160 hd raid 6 yaparak 480 gb kapasiteli hızlı bir raid yapabilirisin ama
    anakartının çipsetinin sağlam olması gerek iyi performans için kaliteli bir psu ve hava akımı iyi olan bir kasa gerekecektir.
    ben olsam ucuza satardım hem alanların işi görülür hemde gider alırsın 500 gb lık iki tane veya 3 tane hd aynı marka
    model daha verimli bir raid olmuş olur.
  • ver burdan ikinci elde güzel fiyat satarsın bence download makineleri için felan fazlasıyla yeterli olur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 4 Ağustos 2009; 2:26:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.