Şimdi Ara

radyo kontrollü saat hakkında yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
1
Favori
17.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar almanyadan bir saat hediye geldi ve radyo kontrollü olduğu anlaşıldı :) ama bu radyo kontrolü ne yazıkki kendi kendine saati ayarlıor ve istediğim yerde durmuyor:) saati ayarlamayı buldum ama dakika ayarını yapamadım böyle bir sorunla karşılasan varsa yardımlarını bekliorum
    konuyu nereye açacağımı bulamadım kusura bakmayın buraya açtım

• quote:

Orijinalden alıntı: eris78

arkadaşlar almanyadan bir saat hediye geldi ve radyo kontrollü olduğu anlaşıldı :) ama bu radyo kontrolü ne yazıkki kendi kendine saati ayarlıor ve istediğim yerde durmuyor:) saati ayarlamayı buldum ama dakika ayarını yapamadım böyle bir sorunla karşılasan varsa yardımlarını bekliorum

Hocam aradan 3 sene geçmiş, umarım mesajım bir şekilde size ulaşır. Bende ebay'den bir saat sipariş vereceğim ama radyo konytroolü diyor. Bunun ne demek olduğunu anlamadım, ararken siz çıktınız.
    Siz ne olduğunu anlayabildiniz mi?

Ebay'de ucuz bir Oregon saat buldum. Adaptörüyle birlikte daimi projeksiyon sağlıyor. Fiyat yurt içine göre daha uygun. ( 45.-TL )

http://www.ebay.co.uk/itm/Oregon-Scientific-Radio-Controlled-Projection-Clock-ColourBERRY-RED-RM303-NEW-/120829547529?pt=UK_Clocks&hash=item1c22009409

• Dual Band - Radio Controlled Atomic Clock for Use in Europe or UK

Türkiyedeki hiçbir sitede bu özelliğinden bahsedilmemiş, nottada Avrupa ve İngilterede bu özelliğin çalıştığı yazıyor, muhtemelen saati radyo sinyaline göre kendisi ayarlıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: eris78

arkadaşlar almanyadan bir saat hediye geldi ve radyo kontrollü olduğu anlaşıldı :) ama bu radyo kontrolü ne yazıkki kendi kendine saati ayarlıor ve istediğim yerde durmuyor:) saati ayarlamayı buldum ama dakika ayarını yapamadım böyle bir sorunla karşılasan varsa yardımlarını bekliorum

Hocam aradan 3 sene geçmiş, umarım mesajım bir şekilde size ulaşır. Bende ebay'den bir saat sipariş vereceğim ama radyo konytroolü diyor. Bunun ne demek olduğunu anlamadım, ararken siz çıktınız.
    Siz ne olduğunu anlayabildiniz mi?

Ebay'de ucuz bir Oregon saat buldum. Adaptörüyle birlikte daimi projeksiyon sağlıyor. Fiyat yurt içine göre daha uygun. ( 45.-TL )

http://www.ebay.co.uk/itm/Oregon-Scientific-Radio-Controlled-Projection-Clock-ColourBERRY-RED-RM303-NEW-/120829547529?pt=UK_Clocks&hash=item1c22009409

Geçenlerde kol saatleri ile ilgili birşey araştırırken karşıma çıkmıştı bu.Ne yazıkki bu sistem ülkemizde yok Avrupa'da bir çok ülkede bu sistem çalışıyor kol saatlerinde dahi bu özellik var saatin içinde bir frekans yakalayıcı var ve o anki saati radyo frekanslarına göre ayarlamakta.Amacı ise bir ülkeden başka bir ülkeye gittiğinizde aradaki saat farkını kendiniz değil saatin ayarlaması.

• Cevaplar icin teşekkür ederim...
  • Bugün ebay'den radyo kontrollü daimi projeksiyon sağlayan bir masa saati ( Oregon RM303R ) siparişi verdim. ( radyo kontrollü olmasından ziyade daimi projeksiyon benim için önemliydi )

Sabah kalkmak için cep telefonunun alarmını kuruyordum, başınızın hemen yanında cep telefonu olması doğru bir şey değil... Ayrıca gece uyandığımda sürekli saat kaç diye debelenip dururdum

Bundan sonra gece yarısı uyandığımda tavana bakmam yeterli olacak

http://forum.donanimhaber.com/m_56034675/mpage_1//tm.htm#56034675

• merhabalar
    arkadaşlar konu açılalı epey olmuş ama yine de faydası olur umarım.
    ben Almanya'da 17 yıl yaşadım ama döndükten sonra böyle bir saatin
    varlığından haberim oldu ve ilgimi çekti.baya bir araştırdım.
    bir kere çok çeşitli markalar var ve ona göre de sinyal alma gücü değişiyor.
    normalde Türkiye'de çekmemesi gerekiyor ama ben bu riske girdim ve
    ebaydan aldım bir kol saati ve hediye almış gibi sevindim.çünkü saatte
    zaman dilimi ayarları da var.yani Türkiye için 1 saat ileri alma imkanım oldu.
    sinyal de alabiliyorum ve saniye şaşmadan çalışıyor.önemli bir husus,
    ben AYDIN'da yaşıyorum ve alıyorum sinyali.yani bir ihtimal karadeniz
    bölgesinin ortasına kadar olan,ege,marmara ve batı karadeniz bölümü
    benim hesabıma göre sinyal alması gerekiyor.
    bu hoşuma gitti ve şimdi 9 adet kol saati,2 duvar ve 2 masa saatim var.
    bazı kol saatlerim sinyal almıyor ve normal çalışıyor.SOLAR,yani güneş enerjili saatleri
    tavsiye etmiyorum.akü sorunu oluyor.her saatin değişik ayarlaması oluyor.
    dijital kol saatleri bana basit geliyor.analoglar daha hoş ve ilginç bence.
    sormak istediğiniz başka sorular varsa seve seve.
    selamlar

• Konuyu hortlatmak gibi oldu ama, Ankara'da bu saatten kullanan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingofnothings

Konuyu hortlatmak gibi oldu ama, Ankara'da bu saatten kullanan var mı?
    Evde 2 tane var ve kullanıyoruz.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Otomatik ayarlıyor mu ankarada?

• quote:

Orijinalden alıntı: ggnoplay

Otomatik ayarlıyor mu ankarada?
    Bir ara ayarlıyordu ama sonra ne oldu anlamadım? Fakat saatleri halen kullanıyoruz.
  • selam,

konuyu hortlatmak gibi olucak ama....

Radiyo saati gmt ve yerel olmak uzere iki cesit verebilir, gmt kullanildiginda bulundugunuz yeri ayarlamaniz gerekir.

yerel kullanildiginda ve farkli zaman bolgelerinin sinirinda yasiyorsaniz iki degisik radio sinyali yuzunden degisiklik gostere bilir.

bu bir sorun mu ? ornegin turkiyeden avrupadaki sinyali aliyorsa saat bir veya iki saat geriden calismazmi ?

• fatih_31 F kullanıcısına yanıt

Aynı sıkıntı vardı,iki saat geri alıyordu,içini açtım kömürlü bobinin lehimli iki ayağını söktüm

• Arkadaşlar hepinize merhaba. Elimde Almanya’dan gelen radyo kontrollü saat var. Ancak şu an bizim saat uygulamamızdan dolayı olsa gerek saat radyo frekansı ile kendini güncellediğinde 2 saat geriye atıyor. Manuel olarak ayarlıyorum ancak belli bir süre sonra kendini yeniden güncelliyor. Bu radyo kontrolü iptalini kolay bir şekilde halledebilir miyim ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.