Şimdi Ara

Radeon RX 6900 XT LC yüzde 12 daha iyi performans sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Radeon RX 6900 XT LC yüzde 12 daha iyi performans sunuyor

RDNA 2 tabanlı Radeon RX 6000 serisi ile başarılı işlere imza atan AMD biraz daha üst seviyeye hitap edecek bir versiyon hazırlığında. Sıvı soğutma entegre gelen Radeon RX 6900 XT versiyonu serinin en iyisi olacak. 

Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled neler sunuyor?

Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled adıyla piyasaya sürülecek olan ekran kartı orijinalden farklı olarak sıvı soğutma entegre olarak geliyor. Bu sayede termal bütçesi genişleyen kartın hızları da artıyor. 

Ayrıca Bkz.Galaxy S20 FE modeli sadece Snapdragon 865 ile satılacak

2250MHz frekanslarına kadar çıkabilen ekran kartı 18Gbps bellek frekansına sahip. Böylece orijinale göre yüzde 12 daha iyi çekirdek ve bellek hızlarına ulaşabiliyor. Bant genişliği ise 576GB/s oluyor. Haliyle bu kas gücü enerji tüketimini 330W seviyesine çıkarmış. 

Aynı iki 8-pinli PCIe güç bağlantısını kullanan Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled ekran kartı GeForce RTX 3080 Ti hamlesine verilmiş bir cevap gibi görünüyor. Gerçek hayat kullanımında Radeon RX 6900 XT Liquid Cooled ne derece bir cevap olacak hep birlikte göreceğiz. 

Radeon RX 6900 XT LC yüzde 12 daha iyi performans sunuyor

Kaynak:https://www.techpowerup.com/283450/amd-radeon-rx-6900-xt-lc-specs-confirmed-12-higher-core-and-memory-clocks-10-higher-power

• Btc ne düşüyor ne çıkıyor. Bunun yüzünden bir kart alamadık. Güzelim kartlara bakıyoruz başka bişey olmuyor.

• O dev gibi soğutucu borusu kartın yanından çıkmış. Kasanın kapağına değecektir. Bir de 330 watt nedir yaw. Ekmek pişirme makinası gibi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sanki normal fiyatından satılsa herkes 1000 dolarlık GPU alıp kasasına takabilecekmiş gibi her ekran kartı konusunda kripto yorumu görmekten gına geldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VEGA 64 LC sahibi olma şansı yakaladım bir süreliğine, ah benim üzümlü çöreğim ne güzel karttın sen, bugün bile o muhteşem tasarımın üstüne bir şey görmedim ben. Umarım bu seride kalite devam eder, tasarıma dair bir şey kalmamış çünkü.

• O radyatör o kartı düşük rpmlerde soğutamaz haberiniz olsun. Yüksek rpmlerde kurtartır ama o zamanda hava soğutmadan db anlamında bir farkı kalmaz. Sessiz kullanım için 6800xt lc ye dahi 240mm radyatör anca yetiyor onu da kullanan biri olarak ekleyeyim. Tabii push-pull ve p12 pwm fanları ile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilmeden yorum yapma, daha önce yaptığı tek 120m radyatörle 500w lik kartları soğutuyodu.

• bulamıcaz için sorun yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Portraitclub

Btc ne düşüyor ne çıkıyor. Bunun yüzünden bir kart alamadık. Güzelim kartlara bakıyoruz başka bişey olmuyor.

AMD kartların mining performans iyi değil o yüzden mining için alan fazla yok.

• huseyincarnege kullanıcısına yanıt
    Arkadaş bulsak sanki alacaz allasen :)) hemde soğutuculu elit bir kart :))

• Üreticilerin oyuncuların kart alabilmesi için bu tip modifiyeli kartları yapmaları daha iyi olur sanki.
    kart almak için 20-25bin verenler en azından yüksek kaliteli bir kart almış olur.

%12 hızlanma iyi bir değer.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çetooooo

Sanki normal fiyatından satılsa herkes 1000 dolarlık GPU alıp kasasına takabilecekmiş gibi her ekran kartı konusunda kripto yorumu görmekten gına geldi

600 dolar olan bir karta 1500 dolar vermenin saçma olduğunu düşünüyorum. Sen hayatında 1000 doları bir arada gördün mü acaba? Gözünde o kadar büyüttüğüne göre görmemişsin. 8600 TL o kadar büyütülecek bir rakam değil. Sidik yarışını seviyor gibisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 17 Haziran 2021; 17:20:38 >
  • Boş yapma beni dinle kullanıcısına yanıt

ah ah benim boş yapmayı seven arkadaşım. Bir mesajımı düzgün oku sonra cevabını yaz bari. Forumun düştüğü hale bak yahu.Radeon RX 6900 XT LC yüzde 12 daha iyi performans sunuyor 

• Cevap vermeye gerek yok çıkınca görüşürüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Portraitclub

600 dolar olan bir karta 1500 dolar vermenin saçma olduğunu düşünüyorum. Sen hayatında 1000 doları bir arada gördün mü acaba? Gözünde o kadar büyüttüğüne göre görmemişsin. 8600 TL o kadar büyütülecek bir rakam değil. Sidik yarışını seviyor gibisin.

Alıntıları Göster

Saçmalık zaten, saçmalık diye bunu her yeni çıkan kartın haberinde görmek zorunda mıyız? Profilime girip sistemime bakmak serbest, 1000 doları bir arada görüp görmediğimi anlayabilirsin bu sayede. Yazdığım mesajı doğru okuduğunuza emin misiniz Radeon RX 6900 XT LC yüzde 12 daha iyi performans sunuyor 

• Boş yapma beni dinle kullanıcısına yanıt

Bir önceki mesajımda yazdım ama okumadın ve cevap vermeye gerek yok diyorsun.

Tekar yazıyorum ki açıklığa kavuşması gereken bir şey var belli.

Aio alan adamın özellikle böyle yüksek güç tüketimine ve sıcaklıklara sahip high-end ürünlerde en az 240mm radyatörlü ürün alması gerek ki bir anlamı olsun. Hatta değişebilir olsa ben daha üstünü ve daha kalın radyatörlü olanlarını tercih ederim.

Yüksek rpm de çalışan kafa ütüleyen aio alıp kullanacaksam, bunun için premium bir ücret ödeyecek ve aşağı yukarı red devil soğutma performansı alacaksam ben gidip niye aio alayim?

Bilmem şimdi anlatabildim mi ya da anladın mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 17 Haziran 2021; 17:42:17 >
  • Bana anlatman gereken bir şey yok senin anlaman gereken şey 120mm yetecek olması. Bilmem anlatabilidin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Çetooooo

Saçmalık zaten, saçmalık diye bunu her yeni çıkan kartın haberinde görmek zorunda mıyız? Profilime girip sistemime bakmak serbest, 1000 doları bir arada görüp görmediğimi anlayabilirsin bu sayede. Yazdığım mesajı doğru okuduğunuza emin misiniz  

Alıntıları Göster

İnsanlar ne diyecek diye sana soracak değil. Burası herkese açık bir forum bunun bilincinde olmalısın. Yorumunu görmek istemediğin kişileri block yapabilirsin. Mesajını da doğru okudum ama sen forumu yanlış okuyor gibisin. Forum nasıl kullanılır dersi mi verelim? Radeon RX 6900 XT LC yüzde 12 daha iyi performans sunuyor 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.