Şimdi Ara

R9 290X vs GTX780Ti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba, ekran kartım yandığı için hemen ekran kartı arayışına giriştim

Birkaç sorum olacak;

1- Zotac iyi bir marka mıdır? Daha doğrusu önemli olan içindekinin nvidia ya da amd olması değil midir? asus-msi-zotac olması cok farkeder mi ?

2- R9 290X ve GTX780 ti arasından hangisini tercih etmeliyim?

3-Pegatron h61 anakart kullanıyorum soket 1155 intel işlemci girişli, ddr3 ram kullanıyorum bu ekran kartlarının gddr5 olması ve amd ya da nvidia olması farkeder mi?

4- Bu söylediğim iki kartta 1 tane 8lik psu pin girişi ister değil mi? bazı kartlar 2x8pin istiyor oyuzden soruyorum emin olmak için.

5- Bu ekran kartı şuan stokta yarın gidip alabilirim ama söylediğim gibi zotac olması (pek bilgim olmadıgı bir marka) düşündürdü.http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-zt-70501-10p-gtx780-ti-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=69819

6- Bu ekran kartı da vatanda yok; eğer bunu önerirseniz ankarada nereden temin edebilirim bu fiyata?http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-r9290x-g-4gd5-r9-290x-4gb-gddr5-512bit--amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=69183

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CRIXUS -- 6 Aralık 2013; 22:49:46 >

• Zotac demek o kartın bellek ve çekirdek hızlarını yükselterek kendi firması üzerinden piyasaya sürmesidir. Bende de Asus 780Ti var. Aynı soğutma sadece hızlar farklı. Bana göre Asus GARANTI bakımından daha avantajlı.

Yanında 3-4 tane oyun geliyor. Ben 2. Karttan gelen oyunları sattım bile (oyunlar bildiğim kadarıyla sadece asusta var)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asusun 780 ti sini nerede bulabilirim ? vatanda stoklarda yok! Hiç birşey stokta değil bu vatanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRIXUS

Asusun 780 ti sini nerede bulabilirim ? vatanda stoklarda yok! Hiç birşey stokta değil bu vatanda.

Öyle değil hocam arayacaksın vatanı belli bir ücret karşılığında sana kartı getirttiriyorlar. 4 tane oyunu da düşünürsek. Fiyat normal.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vatan zaten ürünlerden yeterince geçiriyor 200-300 tl. bide getirtmeye geçirirse halimiz beter olacak
  • Yardım dileniyorum resmen. Bir tane anlayan yok mu şu işten güzelce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dravenn

quote:

Asusun 780 ti sini nerede bulabilirim ? vatanda stoklarda yok! Hiç birşey stokta değil bu vatanda.

Öyle değil hocam arayacaksın vatanı belli bir ücret karşılığında sana kartı getirttiriyorlar. 4 tane oyunu da düşünürsek. Fiyat normal.

hocam kaç para karşılığında getiriyorlar mesela ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursaa

quote:

quote:

Kargo ve gumruk degeri oduyorsunuz ben asus 780ti vatanda 2033 tl ben 2470 tl verdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kargo ve gumruk degeri oduyorsunuz ben asus 780ti vatanda 2033 tl ben 2470 tl verdim.

insanları nasıl kazıklayacaklarınıda iyi biliyorlar he. stoğa koymayıp sipariş vermemizi istiyorlar ne akıllı şu vatan(!)

• quote:

quote:

quote:

Bana kalirsa 290X ozel sogutma modellerini bekle. Guzel kartlar geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bana kalirsa 290X ozel sogutma modellerini bekle. Guzel kartlar geliyor.

290 ın özel soğutma modellerini bekliyeceğim zaten yoksa 290x i istemiyorum.

• ASUS (stokta olmamasına rağmen) bir kaç gün önce daha düşük fiyattydı, 2028TL olmuş.

Ayrıca; Stokta Bulunduğu Mağazalar - Elmadağ, İzmir (Bornova), Bursa, Antalya (Lara), Kayseri, Avcılar, Internet, Kocaeli (İzmit), Dudullu, İzmir (Gaziemir),

Yalan, kocaman stokta yok yazıyor zaten

Stokta olmayan ürünlere özel sipariş vermeyin. Getirsin alırız. Acelemiz yok.

Ben de 780ti düşünüyorum ve ASUS olacak. MSI'dan ağzım yandı, Zotac'ı bilmiyorum, maceraya gerek yok.
  • tabikide 780ti ama eğer battlefield oynucaksan amdye yönel derim
    zotac bi kac arkadasım kullandı pek iyi değil diyolar servisi fln bide kartlar sesli calısıomus biraz bnim duyduklarım
    bende ekran kartı alıcam ama vatanda hiç bir kart yok msi lighting bekliyorum bilerekmi yapıyolar anlamadım vallaha
  • 780ti yerine 290cf
  • Kesinlikle gtx 780 ti ama cf yapabilirsin 290 alıp
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

ASUS (stokta olmamasına rağmen) bir kaç gün önce daha düşük fiyattydı, 2028TL olmuş.

Ayrıca; Stokta Bulunduğu Mağazalar - Elmadağ, İzmir (Bornova), Bursa, Antalya (Lara), Kayseri, Avcılar, Internet, Kocaeli (İzmit), Dudullu, İzmir (Gaziemir),

Yalan, kocaman stokta yok yazıyor zaten

Stokta olmayan ürünlere özel sipariş vermeyin. Getirsin alırız. Acelemiz yok.

Ben de 780ti düşünüyorum ve ASUS olacak. MSI'dan ağzım yandı, Zotac'ı bilmiyorum, maceraya gerek yok.

Hocam yalan falan söylemiyorum. Ben kartı alalı bir hafta oldu ve bir hafta önce daha Türkiye Vatan bilgisayar mağazalarının hiçbirine gelmemişti. Bende kıydım paraya getirtirdim. Bundan daha normal bir şey de olamaz.

• Siz cümleleri nasıl okuyorunuz? Ben sana mı dedim yalan söylüyorsun diye :)

Vatan'dan bahsediyorum. Adam internet stoğunda var yazmış ama yukarda stoğa gelince haber ver yazıyor.
  • yurt dışındanda gelen yokki

ahhh ulan avrupa birliği yılbaşından sonra 1 aylık vize olmadan seyhat verecek gidip alıp gelecen
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

780ti yerine 290cf

1 tanesi neye yetmiyor? İlla harcatacaksınız o parayı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 8 Aralık 2013; 23:30:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.