Şimdi Ara

R9 290X vatanda 695 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okuduklarıma göre hayvani bir güç tüketimi var ama performansı gtx 970 le eşdeğer bu kartın.

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-290x-gddr5-4gb-512bit-amd-radeon-dx-112-ekran-karti.html
    Maalesef Adana ve İzmirdeki mağazalarda bulunuyor sanırsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eftpft -- 26 Aralık 2016; 23:08:34 >

• Tüketim + hayvani sıcaklık + fan sesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 27 Aralık 2016; 9:27:21 >
  • Bu seride referanslı soğutmalı kart alınmaz. Çok güç çeken bir kart buda yüksek ısı ve ses demek.
  • Bu Kart Ocak Söndürür Evinde Isıtma Cihazına İhtiyacı Kalmaz Bütün Elektriği Çeker Fatura Karttan Fazla Gelir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsinmiyor olsa baya iyi fiyat. Amd referans kart hele bu seride mümkün degil.
  • Zamanında böyle hayvani güç tüketen 6970 kullanmıştım.Artık 150w tdp üstüne tövbeliyim.
  • Soğutucu ile kullanılır gibi sanki . Konumlandırmaya bağlı.
  • Tüketime bu kadar takılmayın yılda 20 lira farkeder, daha az tüketen NVidia eşdeğeriyle karşılaştırınca. Kartın sorunu çok ısınması, 90'lı dereceleri görmesi işten değil. Ben kartım 70 dereceyi görürse çıldırıyorum
  • Çok dert değil, bu kartların voltaj kontrolcüleri çıkış gerilimini 0.95'e kadar düşürebiliyor. 1GHz'te 1.03v'de çalışan kart 750-775 MHz'de çalışır herhalde.
  • yok müdür arkadaşımda vardı bu cok severek almıstıda kart 90 derecede çalısıyor yanıcak gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gs09gs09 -- 27 Aralık 2016; 9:11:26 >
  • Arkadaşlar bu kart alınırmı yoksa 470 e mi yöneleyim teşekkürler şimdiden

• JaReD22 kullanıcısına yanıt
    Ben bunu alırdım, açık söyliyim, ama güç kaynağın destekliyor mu o da başlı başına bir mesele. %50 fazladan güç çekiyor. Geometri başarımı düşük, mozaikleme başarımı daha sınırlı; aslında albenisi kalmış sayılmaz. 44CU grafik işlemciyi alıp çeyrek daha yavaş kullanacağına, 32-36CU grafik işlemciyi alıp çeyrek hızlı kullanmak daha cazip. Gelgelelim Directx 12 bütün testlerde öne geçmiş...
    https://www.youtube.com/watch?v=rZL9ryoGGes
  • Ben kullandım, referans modelini R9 290X in , 2,5 sene sonunda ekran kartı yandı..Oyunlarda kolaylıkla 90 C gördüm..Blower tipi fan var..Günümüz oyunları bu kartı baya zorlayacaktır, çok ısınıyor, OC yapma şansın yok..Kullandığım süre içerisinde her oyunu ultra ayarlarda açabiliyordum..(1080p'de )Rx 470 - Rx 480 arası bir ekran kartıdır..Rx 480 ,R9 290x'ten %10-15 kadar daha hızlı bir ekran kartı..
    2k / 4k 'da RX 480'e yaklaşır.
    Bana sorarsan artık, bulaşma..İmkanın var ise GTX 1060 / RX 480 ikilisinden birini al..
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Şu an thermaltake 500 w psu var kaç watt almak gerekli

• JaReD22 kullanıcısına yanıt
    2 tane 8-pin bağlantısı olması gerekli.
  • Iyi fiyat fakat isinma olayi çok
  • Bende üzerinde çok düşündüm ancak alınmaz. Sebebi ise rx 470 ile arasında 2 kat tdp farkı var. Bu da hafta da 10 saat çalışması referans alınarak hesaplandığında yılda 68 kW enerji sarfiyatı farkı oluşturuyor. Bu da günlük kullandığımız enerji faturasına yıllık bazda 30 tl fark yaratıyor. Hesaplama da şöyledir;

RX 470 MAX TDP = 120 W
    R9 290X MAX TDP = 250 W
    1 kW elektrik = 1000 W = 0,45 TL

(0,13kW)*(10H/1HW)*(52W) =~ 68 kW
    (68kW)*(0,45TL) =~ 30 TL

Bu fiyat farkından dolayı, bu kart yerine neredeyse aynı fiyat olan amazondaki RX 470 lerden birisi tercih edilebilir.
  • Yanında birde bunu almayı unutmayın

http://www.vatanbilgisayar.com/cool-master-v1200-80plus-platinum-1200w-moduler-guc-kaynagi.html

• Bu soğuk kış günlerinde soba niyetine de kullanılabilir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Machete.

Bu soğuk kış günlerinde soba niyetine de kullanılabilir bence

Rusya ile aramızın ne olacağı belli değil almak lazım bu kartı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.