Şimdi Ara

R9 290 vs R9 290X (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
221
Cevap
2
Favori
8.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: confuest

Vay be Elric dediyse kesin doğrudur büyük adam Elric TomsHardware gibi yılların teknoloji sitesinin yaptığı testleri ben internette unboxing video çeken ne olduğu belli olmayan Linus , Elric gibi adamlara tercih etmem.

Bak biri video altına ne yazmış: "They aren't reviewers.. they're UNBOXERS. Very big difference. They have absolutely zero qualifications as reviewers... get that shit straight."

Gerçek bir inceleme okumak istersen bunu okuyabilirsin:http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290x-hawaii-review,3650.html

Bu işlerde tpu anande toms guru3d hexus chiphell techspot a bakarsınız kart geçiyorsa geçiyordur.Kullanıcı yani bizim gibi birisi aa geçmiyomuş derse onlarda değil bizde sorun vardır.Çünkü otorite onlardır.Ellerinde dünya kadar para imkan vs vardır.

• ben de onu söylüyorum zaten ama tartışmaya girmeye gerek yok o arkadaşla
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

Beyler diğer konu tartışmadan kapandı bu konuyuda tartışmaya çevirmeyiniz

Sıralama şu şekildedir isteyen istediği kartı alabilir.

7990>690>r9 290x>titan>r9 290>gtx 780>gtx 770>7970>680

Yeni gelecek 780ti r9 290x in önüne geçebilir.Geçmesini de bekliyorum

Onun dışında 780 e indirim gelecektir.Titan satıştan kaldırılabilir veya quadro muamelesi görebilir.780 ti da şimdiki 780 fiyatında olabilir

• gelsin 290 ı bekliyoruz
    arctic xtreme 3 soğutucusu da geliyor yolda bu kartın potansiyelini görmenin vakti geldi
    bir de kartlar gelse tam olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: dismissed_fear

zaten 4K'ya göre tasarladıklarını açıklamışlardı

Hocam müthiş bir ayrıntıyı yakalamışsın. Herkez sadece fps e bakıyor. Ama oraya nasıl ulaşıldığı önemli olan. Benim Titan oc li referans cooler ile 1000mhz boostsuz overclock ile 60 derecelerde seyrediyorum ve full loadda aşağıdaki fps lere göre 290x i ezer. 290x de ayrıca overclokc sansı sıfır oldugu gibi full loadda sistem stabilizasyonunun çok kötü olduğu söyleniyor. Amd doğru düzgün cooler koymadan factory oc lik bir kart yapıp oc potansiyelini sıfıra indirdiği gibi resmen insanları kandırmaya çalışıyor. Sıfır oc ile stock coolerda 95 derece full loadda görmek işi bilenlerle dalga geçmektir. Başka birşey değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • amd ekran kartlarında herzaman sonu 50 ile biten hep mantıklı olmuştur.1950-4850-5850-6850-7850-7950 .... gibi.290 da bu 50 ile biten seri gibi olacak sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schneeman

quote:

Hocam müthiş bir ayrıntıyı yakalamışsın. Herkez sadece fps e bakıyor. Ama oraya nasıl ulaşıldığı önemli olan. Benim Titan oc li referans cooler ile 1000mhz boostsuz overclock ile 60 derecelerde seyrediyorum ve full loadda aşağıdaki fps lere göre 290x i ezer. 290x de ayrıca overclokc sansı sıfır oldugu gibi full loadda sistem stabilizasyonunun çok kötü olduğu söyleniyor. Amd doğru düzgün cooler koymadan factory oc lik bir kart yapıp oc potansiyelini sıfıra indirdiği gibi resmen insanları kandırmaya çalışıyor. Sıfır oc ile stock coolerda 95 derece full loadda görmek işi bilenlerle dalga geçmektir. Başka birşey değil.

Orçun bey olay kartın titanı geçmesi değil titanın fiyatına nerdeyse cf yapılcak olması.Titanın bütün olayı fiyatta yoksa performansı çok üst düzeyde ve bilinen bi gerçek.Fakat dediğim gibi

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-gtx-titan-gtx-titan-gddr5-6gb-384bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=64830 2476 lira %30 indirim ile

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11196-19-20g-hd7950-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65316 4 adet 7950 saphhire çift fanlı soğutuculu

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-zt-70201-10p-gtx780-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx111--ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66055 1644 liralık gtx 780

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-gtx770-dc2oc-2gd5-gtx770-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65918 nerdeyse 3 adet gtx770

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/powercolor-ax7970-3gbd5-2dheoc-hd7970-oc-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=68715 3 adet 7970 powercolor alınmasından dolayı titan tercih sebebi değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 26 Ekim 2013; 0:09:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

quote:

Orijinalden alıntı: confuest

quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

quote:

Orijinalden alıntı: isbara alp

290x için Titan ile kapışacak diyorlardı ama gördüğüm kadarıyla GTX 780'i bile geçememiş, ama bu 1080p testleri için geçerli, 1440p'ye geçildiğinde GTX 780 ile aynı performansı veriyor. sanırım amd 290x için yüksek çözünürlüklere göre çok iyi optimizasyon yapmış.

GTX780i geçiyor ama titanı geçemiyor anca amd optimizasyonlu oyunlarda.Ref 290x alınmaz yükte 94 dereceyi görüyor kart.

BF3 AMD optimizasyonlu bir oyun mu, yukarıdaki koyduğum test sonuçlarına bak bakıym , Hala geçemiyor titanı diyor Crysis gibi AMD optimizasyonlu bir oyun hariç bütün oyun benchmarklarının hepsinde geçiyor titanı

İlk videoda Titan killer olamadığını birkaç kere belirtmiş elric, ikinci videoda zaten tablolar konuşuyor

Bu ilginç işte iki site arasında nasıl böyle bir fark olabilir ki ?. Özellikle Crysis 3 de bu istatistiklere göre bırak Titan ı geçmeyi yanına dahi yaklaşamaz. Daha küçük kardeşi 780 i geçmesi lazım :).

• quote:

quote:

quote:

Orçun bey olay kartın titanı geçmesi değil titanın fiyatına nerdeyse cf yapılcak olması.Titanın bütün olayı fiyatta yoksa performansı çok üst düzeyde ve bilinen bi gerçek.Fakat dediğim gibi

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-gtx-titan-gtx-titan-gddr5-6gb-384bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=64830 2476 lira %30 indirim ile

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/sapphire-11196-19-20g-hd7950-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65316 4 adet 7950 saphhire çift fanlı soğutuculu

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-zt-70201-10p-gtx780-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx111--ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66055 1644 liralık gtx 780

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-gtx770-dc2oc-2gd5-gtx770-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65918 nerdeyse 3 adet gtx770

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/powercolor-ax7970-3gbd5-2dheoc-hd7970-oc-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=68715 3 adet 7970 powercolor alınmasından dolayı titan tercih sebebi değildir.

O konuda çok haklısın. Ama bu Titan ı ne kadara aldığınıza da bağlı :). Sıfır fiyatına Titan almak zaten çılgınlık. Ama 1800 nin altında almak çok da mantıksızca değil :).

• quote:

quote:

quote:

Üstadım bir noktad aha var. Bu adamlar maalesef ki cfx de o kadar kötü bir driver ve donanım hazırladılarki herkez micro stutter dan telef oldu. Şimdi karşımızda bambaşa bir API var. Cfx kablosu yok ancak cfx deki micro stutter problemine çözüm bulunmadığı gibi stock fan ile 2 adet fırını kasaya sokmakile aynı anlama geliyor. Çıkabilecek buglar ve kararsılık durumlarını düşünmek bile istemiyorum. 2 95 derecede kart ve yeni bir cfx baglantı sistemi üstelik driveryazmayı bilmeyen bir firmadan. Bilemiyorum. Benim kafamda çok soru işareti var. Tabi bu benim yorumum. Ama bu zamana kadar hep amd kullandım. Ne zaman Nvidia ya geçtim. O zaman oyun oynamak neymiş anladım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Üstadım bir noktad aha var. Bu adamlar maalesef ki cfx de o kadar kötü bir driver ve donanım hazırladılarki herkez micro stutter dan telef oldu. Şimdi karşımızda bambaşa bir API var. Cfx kablosu yok ancak cfx deki micro stutter problemine çözüm bulunmadığı gibi stock fan ile 2 adet fırını kasaya sokmakile aynı anlama geliyor. Çıkabilecek buglar ve kararsılık durumlarını düşünmek bile istemiyorum. 2 95 derecede kart ve yeni bir cfx baglantı sistemi üstelik driveryazmayı bilmeyen bir firmadan. Bilemiyorum. Benim kafamda çok soru işareti var. Tabi bu benim yorumum. Ama bu zamana kadar hep amd kullandım. Ne zaman Nvidia ya geçtim. O zaman oyun oynamak neymiş anladım.

AMD PowerTune 2'nin çıkması için de ikinci bir mühendis takımı hazırlanmış. Bence çok güzel değişim gösteriyor kart. Nvidia'nın GpuBoost'u ile kıyaslarsan birisinin hız aşırtma özelliği var diğerinin sıcaklık-fan hız ayarı var. Nvidia'nın sıcaklık değeri düşük olsa da istediğin ayarı Nvidia ile yapamıyorsun, AMD biraz daha fazla seçenek sunuyor.
    İstersen saat hızını düşürebilirsin, kartın esprisi zaten 4K, güncel hiçbir seçenek için alınması zaruri değil. 1080p için yüksek performans gerekiyorsa bir 7970 ile 128 doku birimi alacağına 2 7870 ile 160 birim çok daha yüksek başarım gösterecektir aynı fiyata, nasıl değerlendirirseniz değerlendirin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 26 Ekim 2013; 0:28:26 >

• 1800 altına titan alındıysa diyecek bişeyim yok .İkinci msjına bi ek yapmak istiyorum.Drive konusunda sabıkalı olmasına rağmen bu seride daha iyi olcakları anlaşılıyor.Yanlış bilmiyosam dışardanda ekip aldılar durumu düzeltme şansları var.Bu kartın cf ı sıcaklıkta problem yaratabilir.O yüzden blower fandan uzak durulmalı diyorum.windforce dc2 lightning tarzı soğutucularla iş görülebilir.Oldu şahıs gitt blower fanlı 290x aldı.Fan gürültülü kafa ütüledi.Benim zamanında hem nvidia kartıma hem ati kartıma yaptığım gibi kartın üstüne accelero çekilir mis gibi uysallaşıverir kart

Fi tarihteki kartımla accelero çok sevip saydığım Selbal nickli Selim abiye satmıştım zamanında

R9 290 vs R9 290X

R9 290 vs R9 290X

R9 290 vs R9 290X

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 26 Ekim 2013; 0:33:29 >

• ana konunun kapanmasına yol açanlara buradan teşekkürlerimi sunuyorum
  • bende xtreme in 3üncü versiyonunu sipariş ettim bakalım kaç güne gelecek
    zaten daha 280x ler ülkemize gelmedi 290x ler Allah bilir ne zaman gelir bu sırada aradan soğutucu çıksın dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 26 Ekim 2013; 1:28:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -erna-

bende xtreme in 3üncü versiyonunu sipariş ettim bakalım kaç güne gelecek
    zaten daha 280x ler ülkemize gelmedi 290x ler Allah bilir ne zaman gelir bu sırada aradan soğutucu çıksın dedim

az sayıda asus 280x matrix geldi ama fiyat ne olur birkaç güne belli olur..
  • F.@.T.İ.H kullanıcısına yanıt
    nasıl bir fiyatla gelecek bakalım
    bu arada 290x e xtreme 3 gibi soğutucularla 30c düşüş yaşayanlar olmuş fanlar düşük rpm deyken hemde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 26 Ekim 2013; 1:53:04 >
  • quote:

Pardon atlamışım 780ti performansı önemli tabi ki.Yeri ne olacak tam bilmesek de tahminen r9 290x in önünde olacak.Önünde olması durumunda da r9 1600 lira olsa oda 1700-2000 arası 2000 e daha yakın bi fiyata gelebilir.Eğer 290x in altında olursa da 1500 civarı bir fiyata gelebilir.Yani her halükarda pahalı ama performanslı titan gibi aşırı pahalı olmayan bir kart bizi bekliyor.

gtx 780ti şuanki güncel gtx 780 fiyatına satılcak ve r290x rakibi olcak
    gtx 780ise 100/149dolar aralığında fiyat indirimi ile r280nin rakibi olcak r280konum olarak 7970in yerini alıcak performans ve fiyatta ama yurt dışında daha ucuz yani 317-320dolar arası
    yani yurt dışındaki adam r280x den 2adet alıp gtx 780ti parasına bunu yapabilcek yada 1titan parası 3lü crossfire yapabilcek...

/>

r280 daha dengeli bir gpu Texture Units 128 adet 32rop 250watt harcıyor

• Çıkışı ayın 31 i ama 290 için yapı itibariyle 290x le çok benzer acaba bi bios modla shader lerin açılması ihtimali olabilir mi diye aklımdan geçti
  • R 290 almayı planlıyorum, üç firma(ASUS, GIGABYTE, MSI) tanıtımdan ne kadar süre sonra üretime başlar?Bu kartlar Türkiye'ye en geç yılbaşında gelir mi?Sizce fiyatı ne düzeyde olur?
  •  R9 290 vs R9 290X

ne kadar düşük sıcaklık o kadar alınan performans
    arctic xtreme 3 bakalım bu kartı nasıl bir duruma sokacak
    30c ler havada uçuşuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 26 Ekim 2013; 18:24:35 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.