Şimdi Ara

R9 290 Crossfire Yaz Sıcağı Kavrulma Testi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
2.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Pusu47

Eyvallah ustam bilgiler için çok sağol.
    Ben piyasada seidon 120m bulamadım o yüzden 120xl alacam galiba.

Ramlar için elimdeki aleminyumlardan faydalanacağım, hızlı çözüm olarak başka çarem yok. Elimdeki hurda ekran kartlarının ve anakartların soğutucularını testere ile keserek gerekli boyutlara indireceğim. Ram için olanlar sorun çıkarmaz ama vrm'lere takılacak olan biraz uğraştıracak gibi.

Seidon 120xl işine ne dersin hocam pahalı mı olur sence? 120m bulamıyorum çünkü.

300tl çok gibi 120xl için , custom sıvı soğutma yap bence o paraya
  • 120V ye bi bak 120m ile aralarında ufak fark var.Tabi kafası uyuyormu bakman lazım.İlk önce 290 için delik aralığını mm olarak internetten bulcaksın zor değil çıkar.Ardından 120v teknik bilgisine bakıp mm aralığına bak eğer tutarsa olay tamamdır.
  • Bu ne üstad :) Sıvı soğutmada yeni bir devrim olsa gerek. Sıcaklık değerleri cok cok iyi lakin kablolar cok karısık duruyor. Kımse gormedıgı ıcın de sorun yok aslında :)
  • R9 290 larda vrm1 çok sıcak çalışıyor . 100 dereceyi buluyor. Kartın sol üst köşesine doğru.
  • Hocam duvara delik açıp kasayı birkaç oda geriye koydun heralde bende 3 tane fan var sessiz çalışsalar bile canımı sıkıo fan cenneti olmuş snnki
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

R9 290 larda vrm1 çok sıcak çalışıyor . 100 dereceyi buluyor. Kartın sol üst köşesine doğru.

Vrm 1 temp denilen fazlarin yanindaki boylu boyunca uzanan chipler burasi ciddi manada isi ureten kisim.vrm 2 temp denilen yer display cikislarina yakin tek parcadan olusan bir chip.kart bosta iken vrm2 daha sicak oluyor kart yuklemede oldugunda ise vrm1 yani asil vrm miz devreye giriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Görüntüyü saymazsak sıcaklıklar çok iyi

• 120v nin vida yerleri tutmuyor baktım onu eledim o yüzden. Şu an için 120cm lik vida yerleri uyumlu tek Soğutucu 120xl. Pahalı ama alternatifi yok maalesef.

• yabancı forumlarda baya araştırdım. Ordan bir arkadaş şu linki paylaşmış. Senin dediğinde farklı. Vrm 1 sol tarafta mı sağ taraftamı ?
     R9 290 Crossfire Yaz Sıcağı Kavrulma Testi
  • su sogutmali kart istiyorsaniz amd'nin yeni serisini bekleyin baksaniza hybrid sogutma diye dedikodusu cikti belki diger modellerinde de yaparlar.
  • Gpu-z de vrm1 olan boylu boyunca uzanan vrm2 2 parçadan oluşan kısım

Karmaşası o yüzden yaşanıyor.İsimlendirmesi önemli değil.Loadda ciddi artış yaşayan büyük olan vrm.Bizim üstünde durmamız ve soğumasını istediğimiz vrmde zaten bu vrm.Diğeri belli bir derece üstüne çıkmıyor 1250-1700 180+volt ile test alırken küçük vrm üstünde hiç bir soğutucu olmaksızın 65 derecede seyrediyor.Diğeri ise yanmaya başlıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.