Şimdi Ara

R9 290 ÇOK ISINIYOR VE PC KAPANIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Komple sistemi değiştirdim. 6700K işlemci GB Gaming 5 ekran kartı Sapphire R9 290 TRIXX aldım. Güç kaynağı 750W Silver stone ve sadece bu parça değişmedi. Bazı oyunlarda bir anda kapanmazken bazıların bir anda kapanıyor ve yeniden başlıyor. Windows 10 orjinal kullanıyorum. Dikkat ettim ekran kartı sıcaklı 80 leri zorluyor. Oyun açık iken. Kartın macununu yeniledim temizledim. Yine devam ediyor bir kaç oyunda kapanıyor nedeni nedir bilen varsa yardım rica ediyorum. Teşekkürler.

• Msi afterburner programını indirip kurun.
    Fan hızını yukseltıp %60 %70 gibi oyuna girin ve isilari bu şekilde takip edin.
  • O kartın soğutması çok güzel nasıl öyle bir sorun yapmış ilginç Bence temassızlık var mı bir kontrol edin Bunun haricinde de arkadaşın dediği gibi fan hızını yüzde ellinin üzerinde çıkartmayı deneyin
  • R9 80 derecede ısınıp kapanıyorsa, Benim Gt635m 90-95 derecelerde takılıyor canavar gibi yiğidim İzmirli kart ta bir başka oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Survival

R9 80 derecede ısınıp kapanıyorsa, Benim Gt635m 90-95 derecelerde takılıyor canavar gibi yiğidim İzmirli kart ta bir başka oluyor
    80 derece normal sıcaklık
  • Yenileyip temizledikten sonra soğutucuyu yerine tam oturttuğunuzan emin olun.
  • Bu zamanda r9 290 nedir yahu? Zaten ısınma sorunu yok muydu onda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

Bu zamanda r9 290 nedir yahu? Zaten ısınma sorunu yok muydu onda?
    80 derece sıcaklık anormal değil, sorun başka nedenden kaynaklı. Ekran kartı sorunu var olsa bile genellikle restart etme eğilimi oluşmaz.
  • quote:

Bu zamanda derken ? Bilmeyende adam 2 mb s3 trio kullanıyo sanıcak
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    2. el almış olamazmı kelepir bir fiyata ???

bu arada 80 derece o kart için normal bir sıcaklık diyebiliriz kapanma sorunu ekran kartından kaynaklımı eminmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucifer_s

2. el almış olamazmı kelepir bir fiyata ???

bu arada 80 derece o kart için normal bir sıcaklık diyebiliriz kapanma sorunu ekran kartından kaynaklımı eminmisiniz ?
    r9 290 kapalı kasada 80 dereceleri görmesi normal ve o sıcaklıklarda bilgisayarı kapatmaz.. bence sorun güç kaynağında olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laertes34

Bu mesaj silindi.
    80 derecede reset atmaz amd kartlar.psudan gelen kablolari duzgun mu takmissin bi bak.arkadasindan baska bir kart al onda olmazsa ekran kartini garantiye gonder.onda da olursa psudan olabilir sorun.
  • Fan devrini filan kontrol edebilirsin msi ve evganin da cok guzelyazilimlari var bu konuda. Kapanmaya devam ederse de biraz downclock yaparsın artık AMD den cok da bi sey beklememek lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

Fan devrini filan kontrol edebilirsin msi ve evganin da cok guzelyazilimlari var bu konuda. Kapanmaya devam ederse de biraz downclock yaparsın artık AMD den cok da bi sey beklememek lazim.
    Kartı kullanmamış sadece AMD olduğu için FANBOY'luk yapan arkadaşlardan ziyade, i5 3570K@4.2 290 Tri-x OC ve 750W PC&Cooling yaklaşık 10 yıllık güç kaynağı ile bu sistemi sorunsuz kullanıyorum.Öncelikle sorunun ekran kartınızın sıcaklığı ile alakası olmadığını zira o değerin herhangi bir sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum.Fan profili yapmanızı öneririm MSI afterburner ile.İşlemci ve ram test programları var onlarla da sisteminizi test edebilirsiniz.Böylelikle sıkıntının hangi bileşenden kaynaklandığı konusunda daha net bir bilgi edinebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oem

Kartı kullanmamış sadece AMD olduğu için FANBOY'luk yapan arkadaşlardan ziyade, i5 3570K@4.2 290 Tri-x OC ve 750W PC&Cooling yaklaşık 10 yıllık güç kaynağı ile bu sistemi sorunsuz kullanıyorum.Öncelikle sorunun ekran kartınızın sıcaklığı ile alakası olmadığını zira o değerin herhangi bir sıkıntı çıkarmayacağını düşünüyorum.Fan profili yapmanızı öneririm MSI afterburner ile.İşlemci ve ram test programları var onlarla da sisteminizi test edebilirsiniz.Böylelikle sıkıntının hangi bileşenden kaynaklandığı konusunda daha net bir bilgi edinebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    AMD'ye hoş geldiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A92252A90

AMD'ye hoş geldiniz.

Alıntıları Göster
    Sıcaklıkla alakası yok 290 icin 80 derece dusuk bir sıcaklık, genelde 290 lar 92-93 derece goruyor. Sisteminizde gucle alakalı bir sorun olabilir. Baska bir ekran kartı ile deneyip sorunun ekran kartı kaynaklı olup olmadıgın kontrol etmenizi oneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixus

AMD'ye hoş geldiniz.

Bir şey yazmak zorunda değilsin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

quote:

3 yıllık bir ekran kartı, 275w cağ dışı tdp.
    Örnegin msi nin cikaracağı rx 480 daha mantıkli ve performansli değil mi?

Zaman değişmez insan! değişir. Çağdışı dediğin kartı alamayan kaç kişi var burada. Neyse sana cevap vermeyeceğim. Şikayet edildin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcan911

quote:

quote:

quote:

Zaman değişmez insan! değişir. Çağdışı dediğin kartı alamayan kaç kişi var burada. Neyse sana cevap vermeyeceğim. Şikayet edildin.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar,

Kartın macun yenilenmesinde ve bağlantılarında problem yok sanırım. Afterburner ile fanı 70'e çıkartıp, saat hızını 1000 den 980 e bellek hızını 1300den 1280 lere düşürdüm denedim 77 derecelerde gezdi ve kapanmadı. Ancak bu durum normal değil bence. PSU 750w acaba bunda sıkıntı olabilir mi? Deneme şansım yok başkasında bir şey alarak. PSU değiştiririm sora yine olursa ayrı dert
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcan911

quote:

quote:

quote:

yazıyı gözünle okusaydın tdp değerine çağdışı dediğimi anlardın herhalde.
    yokta r9 290 çatır çatır oynatır gta5i
    yeterince yazdın zaten yazıda bi sıkıntı da yok neyi şikayet ettiysen artık

bu arada çok güzel flood atıyorsun devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 10 Temmuz 2016; 16:11:21 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.