Şimdi Ara

R9 270X Battlefield 3 Fps sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

i5 4670 3.40 ghz
    8gb 1600 mhz ram
    650gb HDD
    Sapphire R9 270X 2gb 256 bit

bu sisteme sahip bilgisayarımda Battlefield 3'ü max. ayarda açtıgımda mantıksız bir şekilde frame düşüşleri yaşıyorum , daha doğrusu genelde oyunu tam akıcı şekilde oynayamıyorum.Son çıkan ve sorunlu olarak adlandırılan Dead Rising 3'ü max. ayarda (vsync açık şekilde) gayet akıcı şekilde oynuyorum.Bu sorun sadece Battlefield 3'te mevcut..Sorun nedir ?

Not : HD 7870xt ekran kartı var iken aynı ayarlarda akıcı şekilde oynayabiliyordum

• Fps düştüğünde görev yöneticisinden dar boğaz olan parça var mı bir bakar mısın?
  • %33 cpu'dan yiyor , %43 civarı ram'den yiyor hocam...Dediğim gibi diğer oyunlarda herhangi bir sıkıntı yok
  • hocam v sync acıksa monitör hz i ile fps yı sabıtler . ornegın monitör 20 hz ekran kartı 100 fps verse bile bu ozellık 20 ye indirir fps yi kabaca boyle anlattım detaylı bır sekılde anlatabılırım ıstersenız
  • Dediğinizi anladım hocam , vsync kapalıydı Battlefield 3'te..Kartı yeni aldığım için aldığım yere gidip sorunu anlattım ve kartı verip üzerine 30 tl ödeyerek ASUS'un R9 270x directcu ii modelini aldım , hem %20 daha iyi soğutma hem arttırılmış bit oranı dikkatimi çekti ve şuan hiçbir oyunda sorun yaşamıyorum , Battlefield 3'ü max ayarlarda 70-80 fps arasında açıyor.Çok entresan fakat Sapphire ile bir uyumsuzluk mu oldu acaba diye düşündürdü.Yardımınız için teşekkürler :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.