Şimdi Ara

R5 2400G İşlemciler Tri ve Quad channel destekler mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Soru yukarıdaki gibi 4 slotlu anakart buldum ama tri ve quad channel destekliyor mu r5 2400g emin değilim yardımcı olur musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tri desteği denilen birşey zaten yok quad desteğide işlemcinin yok ama 4tane ram taksan görmem demez yani

quad desteği dediğin şey ekstra performans için
  • 4*3 den 2666mhz RAM yapamaz mıyım yani

• quote:

Orijinalden alıntı: ShadowWyvern

tri desteği denilen birşey zaten yok quad desteğide işlemcinin yok ama 4tane ram taksan görmem demez yani

quad desteği dediğin şey ekstra performans için
    Triple channel ram diye bir şey nasıl yok İlk seri Core işlemcileri triple channel destekli üretildi. Anakartları da 6 slot ram destekliydi.

Konu sahibinin cevabına gelecek olursak consumer desktop bileşenlerin çoğunda olduğu gibi bu işlemci de maksimum dual channel ram destekler. Ama bu demek değildir ki 4 slot doldurursan çalışmaz, alakası yok 4 slotun hepsine ram takabilirsin fakat yine de dual channel olarak çalışır.

Son olarak APU'larda Quad-Channel ram desteği olsa inanılmaz bir bandwith ile mükemmel bir gpu performansı elde edilebilirdi diyip buradan kaçıyorum.

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Yani masraf edip 4 slotlu ana kart almama gerek yok değil mi 4*4 yerine 8*2 yeterli olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pc-Toplayıcı

Yani masraf edip 4 slotlu ana kart almama gerek yok değil mi 4*4 yerine 8*2 yeterli olacaktır.
    İyi anakart almak hiç bir zaman kötü değildir. İmkan varsa ne kadar kaliteli o kadar iyi. Tabii cpu ve diğer bileşenlerden kısmadan alabiliyorsan.
  • B350 chipsetin OC tan başka bir yararı yokki bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pc-Toplayıcı -- 7 Ekim 2018; 22:8:24 >
  • AMD'de X399 Intel'de ise X299 platformları dışındaki bütün güncel platformlar iki kanal bellek destekliyor. Anakartta yer olduğu takdirde 2 kanala 8 DIMM bile takılabilir sorunsuzca. Ancak bellek bant genişliği dual-channel kadar olacaktır. 8*2 ve hızlı bir RAM alırsanız(3200 Mhz gibi) dahili GPU performansınız artacaktır.
  • B350 te yönelip bir süre single channel RAM kullanıp zamanı geldiğinde dual channel geçip harici GPU mu takarım.En temiz bu şekilde olur herhalde.

• Pc-Toplayıcı P kullanıcısına yanıt
    Ryzende ram çok önemli, ryzenden performans alabilmek için samsung b die olma şartını geçtim sen single kullanırım diyorsun

Üstüne üstlük bide apu kullancaksın bu durumda ramin etkisi hem gpuya hem cpuya 2x.
  • Öyle değil apu kullanacağım bir süre ama not for gaming yani anlatabiliyor muyum 1-2 ay sistem gündelik işlerde veya CS go da çalışıcak

• quad channel i sadece threadripperler destekliyor diye biliyorum amd cephesinde

2 tane al gitsin 4 tane ram işkence olur ram kontrolcüsüne
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.