Şimdi Ara

R25 Rodaj süreci hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar motorum şuanda 700 km'de 1000 bakımı yaklaşıyor. fakat burada yamaha bayisi yok uzun yolda rodaj tamamlamanın pek iyi olmadığını söylüyorlar fakat buradan Ankaraya kadar (200km) motor ile gitsem sıkıntı olur mu ?

Birde Yamaha r25 1000 bakım ücretini bilen var mı ?

• Hocam rodajın amacı motoru çok zorlamamak. Bakıma kadar motoru zora sokmayın yüksek devirlere çıkmayın sıkıntı çıkacağını sanmam.
  • Rodaj döneminde tüm vitesleri kullanmak açısindan şehir içi tavsiye ediyorlar ama ben Ankaraya gittiğimde toplamda 400-500 km 6.viteste gidecegim muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PcExpertt

Rodaj döneminde tüm vitesleri kullanmak açısindan şehir içi tavsiye ediyorlar ama ben Ankaraya gittiğimde toplamda 400-500 km 6.viteste gidecegim muhtemelen.

Hocam pek sorun çıkacağını düşünmüyorum ama motorun biraz zorlanacağından eminim. 200-200 gibi bölme şansınız var mı? yol üstünde bir yerde konaklayabileceğiniz bir yer? akraba olur o olur şu olur. Veya gezerek bol mola vererek gitmeyi deneyin. Otoban değilde gezilebilecek yolları tercih edin
  • Zaten o şekilde hocam 200 gidiş 200 geliş artik geze geze yavaş yavaş gidecegiz sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: PcExpertt

Zaten o şekilde hocam 200 gidiş 200 geliş artik geze geze yavaş yavaş gidecegiz sanırım

En iyisi hocam tekerin düz bassın
  • Teşekkürler hocam

• Yahu illa 1000 dediğinde orada olmak zorunda mısın? Yaşadığın yerde 1000 yap. Sonra git Ankara'ya.
  • Ben Bursa'ya 1100km de gitmiştim. Motoru rodaj döneminde şehir dışında da kullandım hiçbir sorun yok. Ama Bursa-Kocaeli arasını bilenler bilir şehir için gibi sürekli ışık veya trafik var yani her vitesi kullandım

Bir varilden yağ koyuluyor, bir de Yamahalube alabiliyorsunuz. Ben Yamahalube Performance 4-R koydurmuştum 200TL ödemiştim.
  • Sıkıntı olmaz ama motoru zorlama birde sürekli aynı devirde kullanmadan git

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.