Şimdi Ara

R1700, i7 6700k arasında kaldım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler başlıkta yazdığı gibi. 5500 lira gibi bir fiyata masaüstü toplayacağım. Oyun için kullanacağım sistemi. Render gibi şeyleri yapmadım, ileride yapar miyim onu da bilmiyorum.

Sizce hangi işlemci bana uygundur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6700'nin önü kapalı. Bir kere, "Yarın" dediğin anda tercihin 1600 olmalı.
  • Sadece oyun içinse ve upgrade düşünmüyorsanız 6700k, gelecekte upgrade düşünüyorsanız r7 1700 alın.

Bu arada ortalama üstü bir soğutucu ile OC yapacaksanı r7 1700 alıp 4 ghz e çekin. Sizi mutlu etmeye yetecektir. Stokla kullanırsanız rahatlıla 3.8 e çekersininiz büyük ihtimal.

Ryzende yüksek frekanslı ram seçmeyi unutmayın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johan Elmander

Sadece oyun içinse ve upgrade düşünmüyorsanız 6700k, gelecekte upgrade düşünüyorsanız r7 1700 alın.

Bu arada ortalama üstü bir soğutucu ile OC yapacaksanı r7 1700 alıp 4 ghz e çekin. Sizi mutlu etmeye yetecektir. Stokla kullanırsanız rahatlıla 3.8 e çekersininiz büyük ihtimal.

Hocam benchmarklara bakıyorum ryzen bazı oyunlarda 30 fps gibi drop veriyor. Ben de ryzen düşünüyorum ama aklımı karıştırıyor bu. Bios güncellemsleri ve oc ile fark kapanır mı? 3000 mhz 2x8 ram düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptanKoala

quote:

Orijinalden alıntı: Johan Elmander

Sadece oyun içinse ve upgrade düşünmüyorsanız 6700k, gelecekte upgrade düşünüyorsanız r7 1700 alın.

Hocam benchmarklara bakıyorum ryzen bazı oyunlarda 30 fps gibi drop veriyor. Ben de ryzen düşünüyorum ama aklımı karıştırıyor bu. Bios güncellemsleri ve oc ile fark kapanır mı? 3000 mhz 2x8 ram düşünüyorum.

bileşenleri iyi seçtin mi hiç mi hiç pişman olmasın bu işlemciden ok

• Yetmez, 900-900 ayrı ayrı Ryzen 5 1600 ve 3200C14 belleğe vereceksiniz; 3200C12 olarak kullanacaksınız. Ondan sonra sorun kalmıyor.
  • Oyun oynayacaksan 6700k almak daha mantıklı, ryzen gelcekte geceçek vs bunlar hikaye . Aynı masallar phenom x6lar, fx ler için de dendi Bugün de ryzen için söyleniyor. Gelecekte falan geçmez , olay tamamen mimariyle ilgili.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Oyun oynayacaksan 6700k almak daha mantıklı, ryzen gelcekte geceçek vs bunlar hikaye . Aynı masallar phenom x6lar, fx ler için de dendi Bugün de ryzen için söyleniyor. Gelecekte falan geçmez , olay tamamen mimariyle ilgili.

kullanmadığım bir işlemci hakkında konuşman mantıksız bana hikaye geliyor
    kullandığım hiç bir birleşen hakkında yorum yapmam yapanıda tiye almam ok
  • Ben biraz daha benchmark araştırayim. Ryzena kayıyorum. Teşekkürler herkese

• Bu arada 3500 4000 civarı nakit var beyler. Amazon düşüneyim mi? Ne kadar kâr ederim?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bilek

quote:

Oyun oynayacaksan 6700k almak daha mantıklı, ryzen gelcekte geceçek vs bunlar hikaye . Aynı masallar phenom x6lar, fx ler için de dendi Bugün de ryzen için söyleniyor. Gelecekte falan geçmez , olay tamamen mimariyle ilgili.

Tanışıyormuyuz kardeşşş , sana cevap yazdığımı hatırlamıyorum, yoksa mete'nin feyki misin

sadece işkembeden sallama burda hem inteli hemde amd yi aynı anda kullananlar var benim gibi sadece sallama dedim
    bol keseden atmayın milleti bu şekilde yanıltmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 21 Haziran 2017; 21:20:46 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Tanışıyormuyuz kardeşşş , sana cevap yazdığımı hatırlamıyorum, yoksa mete'nin feyki misin

sadece işkembeden sallama burda hem inteli hemde amd yi aynı anda kullananlar var benim gibi sadece sallama dedim
    bol keseden atmayın milleti bu şekilde yanıltmayın

Vaay aynı anda iki işlemciyi kullanıyosun , gerçekten büyük marifet

• serhdemir kullanıcısına yanıt
    marifet dürüst konuşmakla olur

konuştugunuz konu degıl kımınle konustugunuz konu önemlidir.

boş konuşanla işim olmaz bir daha sana cevap vermeyecegim meydan boş salla
  • bilek kullanıcısına yanıt
    Kendisi sertifikasız güç kaynağı kullanmak gibi gösterdiği cesaret örnekleriyle kazandığı üstün icraat madalyalarını gururla sergileyen bir bireydir.
  • Garantisiz kalırsın. Yurt içinden aldığın takdirde üretici garantin oluyor. Seni üretim hatasına karşı koruyor, birkaç senelik hataya karşı değil. Gidip distribütörden yerine getirmesini bekleyebiliyorsun. Yurtdışından olunca aldığın kanaldan iade etmen gerekiyor.
  • quote:

marifet dürüst konuşmakla olur

konuştugunuz konu degıl kımınle konustugunuz konu önemlidir.

boş konuşanla işim olmaz bir daha sana cevap vermeyecegim meydan boş salla

2 tane İntel sistem olaydı,iyiydi.
    Ryzen deme tüylerim diken diken oluyor.
    Ne de güzel oluyordu söğüşlenmek,bu Amd tadımızı kaçırdı.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    evet üstad Allah'tan sizin gibi insanlar var formda yazılarınızı okuyorum insanlara dürüst bir şekilde cevap vermeniz taktire şayandır
    buraya gelip temiz kalple birşeyler soran arkadaşlar dürüst cevap vermek çok önemlidir insanları yanlış yönnendirmek hem o insanın moralini bozar hemde harcadıgı para hiçe gider yazıktır günahtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Kendisi sertifikasız güç kaynağı kullanmak gibi gösterdiği cesaret örnekleriyle kazandığı üstün icraat madalyalarını gururla sergileyen bir bireydir.

Güç kaynaklarının yapısını öğren de gel mete
  • Adam adamdır, olmasa da pulu; eşek eşektir, olmasa da çulu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilek -- 21 Haziran 2017; 22:15:42 >
  • bilek kullanıcısına yanıt
    Sizin sözünüzün ağırlığı var. İşimiz zor, sitemizde içerik üretilirken bile algı operasyonu yapılıyor. Öncelikle ekran kartı öneriliyor, işlemci önerileceğine; halbuki ekran kartı zayıf diye çalışmayan bilgisayar yok. Kalite değil, performans algısıyla davranılıyor. Daha sonra iki seneye kalmadan ıskartaya çıkan sistemlere tanıklık ediyoruz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.