Şimdi Ara

'Lüks ciple' kamyonet çarpıştı... Malesef ölümlü kaza. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
4.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben mi yanlis anladim yoksa bmw yerine volvo olsa yara almadan cikabilirler mi? Demek istediniz. Cidden ben mi yanlis anladim.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bat-Man

Ben mi yanlis anladim yoksa bmw yerine volvo olsa yara almadan cikabilirler mi? Demek istediniz. Cidden ben mi yanlis anladim.?

Cümleyi tekrar oku anlarsın.

• JiletAhmet J kullanıcısına yanıt
    İnsanlığın bitmiş senin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESNGL

quote:

Orijinalden alıntı: xchg

Üstelik çarpışma testleri sabit bir engele karşı yapılıyor. Bu tür kazalarda bir de işin içinde karşı tarafın momentumu var.

Doğru düzgün yorum görmeyeli baya zaman oldu. Şayet dediğiniz gibi, sabit bir engel yerine, saatte 60 km hızla aynı kütledeki bir araçla çarpışma testleri yapsalar durum daha vahim olurdu.

Çünkü toplam moment logaritmik olarak artıyor hızla paralel. Neyse fazla detay verip kafa karıştırmayım, siz güzel özet yapmışsınız

Hocam kafa bulandırmaya gerek yok mesajlarda bahsedilen olay tam olarak “bağıl hız” iki hareketli cisimin hızları toplamı bu kadar basit o 90 la sen 110 ile gitsen 200km ile duvara çarpmış gibi oluyosun iste

• Allah rahmet eylesin.

• bmv yere doğru ezilmiş. yükek kamyonet avantajlı oluyor.
    araçların saşisinin en sağlam yerlerinin taban olduğu düşünüldüğünde
    durumun vehameti biraz anlaşılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

"Kıçıkırık bmw yerine volvo xc90 alınabilir" yorumu senin mi değil mi? Lafı çevirme şimdi.

İnsanlar ölmüş orada, yok onu almasın bunu alsın... ne volvo ne bmw ne mercedes tank değil. Bmw yi parçalayan insan öldüren kaza volvoyu da parçalar. Başka izahat gerekli mi? Bunu da anlamadıysan başka yorum yapmayacağım çünkü onuda anlamazsın.

Aevet o yorumu ben yaptım. Araştırıp okusaydın dediğimi bulabilirdin. “Onuda” daha türkçeyi öğrenememişsin. Da’yı ayıramıyorsun.

Acilen oksijen vergisi gelmelidir. Çünkü sizin gibi kafa yapısında olanlar ekstra fazladan oksijenimizi tüketiyor.@JiletAhmet

• Bir ara range rover evoque içinde " büyülü kasa ölmezsin" gibi laflar yapılıyordu. 160 ile ters şeride girip izmire yakın bir yerde kaza yapmıştı. Ters şeritte kafa kafaya. Çarptığı araba meganedı. Araçların her ikisininde içinden sağ çıkan olmadı. Ben XC60 kullanıyorum bırakın 160 ile kazayı 120 ile çarpsam hayatta kalacağıma inanmıyorum.
  • Allah rahmet eylesin.
    Hem kazada ölene hemde insanlıkları ölenlere. Ne günlere geldik.
  • Bana yapılmış olan en güzel tavsiye " araba 90 km hıza kadar senin kontrolündedir ama 90 km hızın üzerine çıkarsan sen arabanın kontrolüne geçersin " olmuştur.

Marka fiyakalı, araba pahalı, motor dersen canavar
    Eee hakkını da vermek lazım derseniz sonuç bu oluyor işte

Ölene rahmet ailesine sabır dilemekten başka bir şey de gelmiyor elimizden
  • Haber aşağıdaki linkte arkadaşlar, haberde kamyonet diyor ama küçük boy kamyon aslında cipin çarptığı vasıta. Kamyon sürücüsü ve yolcuların yaralı olduğu bilgisi yazılmış.

https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/luks-ciple-kamyonet-carpisti-1-olu-5-yarali,V4F9w1KjT0K5HDSmPGWy9Q/vuQkEH_OIkS-EMUPgpaCXQ

Bu tip kazalarda hiç bir marka ve modelin önemi yok önemli olan araba kullanmanın bilincini ve ciddiyetini, kendi haytımızın ve başkalarının hayatınının önemini idrak edebilmekte bence.

• Lüks araç sahipleri aracı alırken ölümsüzlüğü de aldıklarını zannediyorlar.

• Hızlı gitmek sadece kendi can güvenliğimiz açısından değil, başka canlılar da dahil bütün insanların can güvenliğini tehlikeye atmaktır. Bunun sonucu ya intihardır, ya cinayettir.
  • Cehaletin önüne geçmeye çalışıyoruz ama olmuyor. Burda da görüyoruz.

80-90 dan sonra bir yere vurduğunuzda şahinde de ölürsünüz mercedeste de. Fizik kuralı G kuvveti diye bir olay var. Ama insanlar kendilerini terminator sanıyor. Canının ne kadar hassas olduğunun farkında değiller.

En ufak test ayağının üstüne göz hizandan ufak sert bir nesne bırak bakalım canın yanıyormu yanmıyormu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flonky -- 23 Şubat 2018; 11:49:42 >
  • Lütfen biraz gerçekçi olalım 25 senedir Volvo kullanıyoruz onun yanında BMW de kullandık kısa bir süre Audide kullandık şu an s80 var 2011 model gerçekten tank gibi araba ama belirli bir hızdan sonra kurtulamazsınız gider bariyere çarparsanız gelir camdan girer kemer takılı değildir camdan çıkarsın yada yandan çok şiddetli çarpma olur kurtulamazsınız bunlar anlık şeyler Volvo benim gözümde 1 numaradır onun yeri ayrıdır ve gerçekten tank tır ama 200 km de filan kurtulma imkanı çok çok az bazı kişiler 220 ile kaza oldu burnu kanamadı 250 ile vurdu kolu kırıldı gibi gerçek dışı bilgiler vermesin 200 km ile kurtulmak için bisiklete vurmanız lazım onda bile araba savrulursa hayati risk var normal bir taksi veya suv ile çarpışma anında yüzde yüz garanti yoktur hasarın boyutu vardır Volvo ile misal fiat çarpışsa Volvo daha az hasar alır araç içindeki duruma görede volvodakiler daha şanslıdır olay bu yolda hız yaparken bir etrafınıza bakın nesneler ne kadar çabuk yaklaşıyor size birde dışarıda normal yolda 60 70 giden şehir içinde araçların aslında süratli gittiğini düşünüyorsunuzdur halbuki araç içinden hız fazla belli olmaz dışarıdan 70 i bile süratli görürsünüz birde 150 km/h ve üstünü düşünün o hızla giderken bir yere vurduğunuzu düşünün Volvo Mercedes Audi Bmw demek çarptığınızda ölmeyecek demek değildir. Herkeze hayırlı forumlar iyi günler

• Auckland kullanıcısına yanıt
    sizin mesajınız ve bağlantılı iki mesajda yazılanların hepsi yanlış.

60 'la deforme olmayan bir cisme çarpmakla 60 ile giden iki aynı arabanın çarpışması aynı aynı şeydir, çünkü etki=tepki.

120 ile deforme olmayan bir şeye çarpılması durumunda aracın absorbe etmesi gereken enerji 60 ile kafa kafaya çarpışan iki aracın çarpıştığı durumda ortaya çıkan enerjinin 4 katıdır.

https://www.euroncap.com/en/vehicle-safety/the-ratings-explained/adult-occupant-protection/offset-deformable-barrier/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 23 Şubat 2018; 13:4:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: chrissrathfield

bunu düşünmeden yazdın herhalde. beyin ürünü olmadığı aşikar.

Şikayetiniz başarıyla iletildi.

Aşağıdaki butonu kullanarak şikayetin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca yukarıdaki menüden şikayet listenizi görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

"Kıçıkırık bmw yerine volvo xc90 alınabilir" yorumu senin mi değil mi? Lafı çevirme şimdi.

İnsanlar ölmüş orada, yok onu almasın bunu alsın... ne volvo ne bmw ne mercedes tank değil. Bmw yi parçalayan insan öldüren kaza volvoyu da parçalar. Başka izahat gerekli mi? Bunu da anlamadıysan başka yorum yapmayacağım çünkü onuda anlamazsın.

Aevet o yorumu ben yaptım. Araştırıp okusaydın dediğimi bulabilirdin. “Onuda” daha türkçeyi öğrenememişsin. Da’yı ayıramıyorsun.

Acilen oksijen vergisi gelmelidir. Çünkü sizin gibi kafa yapısında olanlar ekstra fazladan oksijenimizi tüketiyor.@JiletAhmet

Senin kafa yapın çok güzel ya değil mi?

• lüküs olmayan jeeple ogs den 130 km hızla otoban gişeleri betonları arasından geçmeyi seviyorum
    arkadan sellektör yaparak yol alan lüküs jeepin hgs gişesinde durmasına bayılıyorum
  • kaza yeri buca kaynaklara benziyor. kolay kolay kaza yapılcak yer de değil.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.