Şimdi Ara

QUBE Pad Detaylı İnceleme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
0
Favori
19.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: chemxxx

quote:

Orijinalden alıntı: LostAssassin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkan

quote:

Orijinalden alıntı: devil25

quote:

devil25 Asphalt 5'i denedim demişsiniz. Ya demosunu yada free versiyonunu başka bir yerden indirip denediniz galiba. Tam sürümünü indirmeye kalkınca cihaz desteklemiyor uyarısı geliyor.
    Başka illegal yerlerden paralı oyunları korsan olarak micro SD karta atıp cihazda oynayabilirsiniz ama paralı uygulamaları illegal sitelerden indirmeyen biraz ağır bir ifade olacak ama emek hırsızlığı yapmayanlar için cihaz hala paralı uygulamaları satın alma konusunda malesef destek vermemekte kararlı. Malesef bu cihaz ile cihazın gerçekte desteklediği bir çok uygulamayı ve paralı yazılımları androidmarketten alıp kullanmak hala imkansız.
    Firma ise işine gelen konulardaki sorulara cevap verirken nedense benim ve başka birkaç arkadaşın attığı bu tip sorulara nedense hiç eline ulaşmamış o soruları görmemiş gibi davranmaya devam ediyor.

Cihaz gerçekten güzel, hakkını vermek gerek
    . Eğer ojinal yazılımlar satın alıp bu cihazda androidmarketteki orjinal lisanslı programları kullanacağım takıntınız yok ve illegal yollarla edindiğim oyun ve yazılımlarla kullanacağım diyenler için çoğu ihtiyaçlara cevap verecek bir cihaz.

Evet haklısınız.. deneme amaçlı olduğu için Asphalt'ı da ShadowGun'ı da korsan yollardan temin ettim. Fakat korsan yolarla temin edilen oyunlar sorun veriyor bir kaç kez oyundan attığını gördüm... farklı cihazlarda yine korsan dolayısı ile sorun yaşayan olmuş bunun için tabi ki orjinal ve cihaza uyumlu olması önemli. HoneyCromb versiyonu gelince ( Günceleme sözü verdi Qubepad) düzelir diye umut ediyorum... Benim dikkatimi çeken bir diğer sorun ise Google'ın ses desteği ile verdiği yazılımları çalıştırmıyor örneğin Sesli arama... Bence android market'in de sorunu var korsan yollardan indirip oynayabildiğimiz oyuna neden cihaz uyumsuz... diye abes bir hata veriyor anlamıyorum. Konu ile ilgili teknik bilgisi olan bir arkadaş beni aydınlatırsa çok memnun olurum...

cihazın yazılımının orijinal olmadığını düşünebilirmiyiz.
    açılışta ilk çıkması gereken android logo yerine başka bir yazı çıkması bunu doğrular mı.

Eğer android in orijinal olmadığını kastediyorsanız benim bildiğim kadarıyla google tarafından android'in kaynak kodları yayınlandıktan sonra tüm cihaz üreticileri andoidin bu ham sürümünü kendi ürettikleri cihazın donanımına göre uyarlıyorlar. Bu arada açılış logosu, launcher dediğimiz kullanıcı arayüzü gibi özellikler değişiyor. Yani yazılımın orijinal olmadığını düşünmek yanlış bir düşünce bence.

Siz marketi açtığınızda market sizin cihazınızı nasıl tanımlıyor? Yani bir program yükleyeceğiniz zaman cihazın adını ne olarak gösteriyor?

Tüm mesele bu zaten androidmarket cihazı "Unknown Android" cihaz olarak görüyor ve cihazın normalde çalıştırabildiği bir çok uygulama için bu cihaza uygun değil uyarısı verip o uygulamayı indirtmiyor. Tabi birde paralı uygulamaların hiç birine erişim yok. Bu sorunu da çözmesi gereken cihaz üretici firma.

Ben Huawei Ideos X5 androidli telefon kullanıyorum ve ben de marketten program satın alamıyorum. Arkadaşımın Samsung Galaxy S2 telefonuyla da denedik. O da satın alamadı. Mesela World of goo nun demo versiyonu için uyumlu diyor, paralı versiyonu için cihazınınızla uyumsuz diyor.

Dolayısıyla alışveriş olayı cihazla ilgili değil, sanırım google ile bizim hükümet arasındaki bir problemden kaynaklanıyor.

Tamamen cihaz üreten firmanın cihaza koyduğu yazılımla ilgili.
    Android bir cihaz yapınca google firmasına parayı verip açık kaynak kodlu olarak Android yazılımı alıp cihaza entegre edince Google ile iletişime geçip bu cihazın sisteme tanıtılması ve hangi özellikteki içerikleri desteklediğinin belirlenmesi gerekiyor. Bunu yapan firmaların müşterileri hiç bir sorun yaşamıyorlar. Bazı firmalar bu işin maliyetini üstlenmektense cihazı piyasaya sürüp sonra cihaz için root yapmayı sağlayacak driver ve güncelleme dosyalarını yayınlıyor. Kullanıcı bu uydulamalarla cihazını rootlayıp eneble market işini halledip istediği uygulamaya erişiyor (ilki kadar olmasada buda idare eder bir çözüm ve çoğu firma böyle yapıyor)
    Bir de üçüncü bir grup var ilk iki firmanın da yaptığını yapmayıp ben cihazı satarım alan bu halini kabullenip alsın banane der.

• quote:

Android bir cihaz yapınca google firmasına parayı verip açık kaynak kodlu olarak Android yazılımı alıp cihaza entegre edince Google ile iletişime geçip bu cihazın sisteme tanıtılması ve hangi özellikteki içerikleri desteklediğinin belirlenmesi gerekiyor. Bunu yapan firmaların müşterileri hiç bir sorun yaşamıyorlar. Bazı firmalar bu işin maliyetini üstlenmektense cihazı piyasaya sürüp sonra cihaz için root yapmayı sağlayacak driver ve güncelleme dosyalarını yayınlıyor. Kullanıcı bu uydulamalarla cihazını rootlayıp eneble market işini halledip istediği uygulamaya erişiyor (ilki kadar olmasada buda idare eder bir çözüm ve çoğu firma böyle yapıyor)
    Bir de üçüncü bir grup var ilk iki firmanın da yaptığını yapmayıp ben cihazı satarım alan bu halini kabullenip alsın banane der.

Bence bu bahsettiğiniz konu ucuz android tablet üreticilerinin çalışma şeklini açıklıyor olabilir ama bizim ideos x5 ve Galaxy S2 ile marketten alışveriş yapamamamızı açıklamıyor. Yani sizde şu anda Türkiye'de satınalabileceğiniz en kaliteli ve pahalı android tabanlı tablet olsa da, herhangi bir yanıltıcı program kullanmadan marketten alışveriş yapamıyorsunuz.

• quote:

quote:

Bence bu bahsettiğiniz konu ucuz android tablet üreticilerinin çalışma şeklini açıklıyor olabilir ama bizim ideos x5 ve Galaxy S2 ile marketten alışveriş yapamamamızı açıklamıyor. Yani sizde şu anda Türkiye'de satınalabileceğiniz en kaliteli ve pahalı android tabanlı tablet olsa da, herhangi bir yanıltıcı program kullanmadan marketten alışveriş yapamıyorsunuz.

ideos x5 ve Galaxy S2 gibi cihazların problemi birazcık farklı. Türkiyede satılan o cihazlar TR kodlu olmayıp bazıları EU bazıları US kodlu bu yüzden androidmarket tr ye girince uyumsuzluk olduğundan problem çıkıyor. Aynı cihazı androidmarkete US olarak tanıtınca sorun ortadan kalkıyor. Yani onlar mesajımdaki birinci gruba giriyor ama bölge kodunda problem olanlar. Qubepad her ne kadar her mesajımda cihaz çok güzel ama üretici firma ve satıcı ile ilgili sorun var desem de üçüncü gruba giriyor.

• Ben 2 kere ntye gittim ama ıkisınde de qubepad yoktu daha sonra @mozanlar ın tavsiyesiyle reedpad2 yi aldım dün geldi çok inceleyemedim ama hoşuma gıtti. Ona da bakabilirsiniz bi kaç gün sonra kampanya bitecek.
  • evet bende tam qubepad alacakken hepsiburada nın onyo pad plus ürünündeki indirimini görüp onu almaktan yana bir kumar oynadım. 298 liraya aldım özellikler hemen hemen aynı. ürün güzel göründü gözüme. işimi göreceğini düşünüyorum
  • Yeni cihazlarınızı güle güle kullanın.

Zaten çoğu benzer cihazlar. birinin bluetooth u var diğerinin yok, öbüründe ekran çözünürlüğü iyi gibi detaylar farklı.
    Bu tip avantajlı indirimler buradan paylaşırsak hepimiz faydalanma imkanı buluruz.
  • Arkadaşlar bu tableti almak istiyorum fakat cihazla ilgili driver vs nereden bulacaz qubepad sitesi hiç faydalı değil sadece kullanım klavuzu var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben daha önce hep iOS işletim sistemini kullanmıştım. Ve android marketteki her şeyin ücretsiz olduğunu duymuştum. Bu doğru mu? Bir de belli başlı olmayan video sitelerinde adobe flash player ile videoları izleyebilir miyim?

Şimdiden teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetreyiz

Arkadaşlar bu tableti almak istiyorum fakat cihazla ilgili driver vs nereden bulacaz qubepad sitesi hiç faydalı değil sadece kullanım klavuzu var.

Cihaz güzel fakat dediğiniz gibi sitesinde kullanım klavuzu hariç hiç bir bilgi ve destek yok. Firma ise sadece gelecek olan yeni cihazlar ile ilgili kampanya ve reklam amaçlı mesajlara ve telefonlara cevap veriyor. Cihaz kullanımı sırasında oluşan sorunlarla veya yazılımsal dsorunlarla ile ilgili hiç bir destekleri yok. Yani firmanın tek amacı pazarlama. Eger ben kendi işimi kendim görürüm diyorsanız cihazı alın. Cihaz fiyatı ile orantılarsak çok iyi. Ama teknik ve yazılımsal destek beklemeyin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetreyiz

Arkadaşlar bu tableti almak istiyorum fakat cihazla ilgili driver vs nereden bulacaz qubepad sitesi hiç faydalı değil sadece kullanım klavuzu var.

Cihaz güzel fakat dediğiniz gibi sitesinde kullanım klavuzu hariç hiç bir bilgi ve destek yok. Firma ise sadece gelecek olan yeni cihazlar ile ilgili kampanya ve reklam amaçlı mesajlara ve telefonlara cevap veriyor. Cihaz kullanımı sırasında oluşan sorunlarla veya yazılımsal dsorunlarla ile ilgili hiç bir destekleri yok. Yani firmanın tek amacı pazarlama. Eger ben kendi işimi kendim görürüm diyorsanız cihazı alın. Cihaz fiyatı ile orantılarsak çok iyi. Ama teknik ve yazılımsal destek beklemeyin.

Bu tableti almak yerine mobee nett t1200 tercih ederim onun desteği çok iyi ancak root edilemiyor :( bunu root için alacaktim ancak driver vs bulunamıyor yani boş iş bunlar :( almayın bence acemi bir kullanıcı ne kadar sorun yaşayacak tableti bozacak firmware vs. Nerden bulacak :( bunları düşünmesi lazım üreticilerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetreyiz -- 10 Aralık 2011; 19:44:45 >

• Arkadaşlar merhaba.Sizleri unuttum sanmayın sakın.qubepad in yeni cihazları 1 haftaya gelecek.işler yoğun çok fazla yazamadım ama takip devam
    duyurusunu yapacağım.
    Sevgiler..
  • Takipteyiz... Bekliyoruz.
  • takip
  • slm. Arkadaşlar cihazı aldım, turkcell vınn ve bazen wi-fi ile kullanıyorum, genel olarak cihazı beğenmeme rağmen teknik bilgim zayıf olduğu için bazı yerlerde takıldım, yardımcı olursanız sevinirim.
    Menü de navigasyon olmasına rağmen 'GPS devre dışı' ve konum ayarlarına geçiyor. google mapss da sürekli hata verip kapanmaya zorla şeklinde hata veriyor.

Cihazda GPS den yararlanma imkanı yokmudur? Program indirerek sorunu çözemezmiyiz? hangi programı indirerek çözebiliriz?
  • Ürünün yenisi çıkmış sitesinde yayınlanmış konuyu açan arkadaştan ses yok ben yazayım bari

QUBE Pad Detaylı İnceleme

• Qubepad PC8018 ürünün adı NT sitesine baktım ancak satışta gözükmüyor, sitesinde fiyat ile ilgili bir bilgi bulunmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tncyoo -- 22 Aralık 2011; 20:52:08 >
  • Yeni ürünün 3G dahili ve olmayan 2 versiyonu var, bu modelin ekran çözünürlüğü düşürülmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tncyoo -- 22 Aralık 2011; 20:55:37 >
  • İşten yeni geldim.Cepten gördüm ama eve gelip inceledikten sonra yazayım dedim.Zaten akşama doğru yayınlandı,ses yok biraz ağır olmuş!
    Cihazda bluetooth yine olmamasına karşın en önemli + sı pili olmuştur.Satışa önümüzdeki hafta başlanacak.Cihazda işlemci yine aynı.rockchip ve malesef A8 platform.Buna karşın dahili 3gli model ile mobilite ön plana çıkarılmış.android sürümü ve ram aynı.ekran 8'' e çıkmasına karşın birde alt taraf cihazı biraz daha büyütmüş.dahili 3g için oluşan maliyet çözünürlükle dengelenmiş biraz.hdmida zaten vardı.
    toplamda baktığımız zaman elimizle incelemesek bile benim kişsiel ilk görüşüm 3g ve pil +ları ile öne çıkmış,Performans ise aynı bırakılmış.gps geçtim ama bluetooth olmalıydı.Fiyatı gelince rengini belli edecek zaten.Mağazaya düşer düşmez inceler,ilk yorumları bu sefer canlı olarak yine paylaşırım.
    sevgiler..

• Tasarıma biraz daha uğraşmışlar iğrenç qubepad logosunu kaldırmışlar. Usb bağlantısı direk değil gördüğüm kadarıyla, otg kablosu işkencesine devam .. çift kamerayı da kaldırmışlar... GPS göremedim, Bluetooth yok.. Bunler değerlendirildiğinde Cihaza iyi veya kötü diyemeyiz. İşin rengini fiyat belli edecek. yine 360 tl derseler Eyvallah canlarım derim. (hayal olduğunun farkındayım :) ).. Fakat Qubepad kullanıcısı olarak fikrim şu ki; yazılım ve destek konusunda çok yavan davranıyorlar. Bu da pek iyiye işaret değil..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozanlar

İşten yeni geldim.Cepten gördüm ama eve gelip inceledikten sonra yazayım dedim.Zaten akşama doğru yayınlandı,ses yok biraz ağır olmuş!
    Cihazda bluetooth yine olmamasına karşın en önemli + sı pili olmuştur.Satışa önümüzdeki hafta başlanacak.Cihazda işlemci yine aynı.rockchip ve malesef A8 platform.Buna karşın dahili 3gli model ile mobilite ön plana çıkarılmış.android sürümü ve ram aynı.ekran 8'' e çıkmasına karşın birde alt taraf cihazı biraz daha büyütmüş.dahili 3g için oluşan maliyet çözünürlükle dengelenmiş biraz.hdmida zaten vardı.
    toplamda baktığımız zaman elimizle incelemesek bile benim kişsiel ilk görüşüm 3g ve pil +ları ile öne çıkmış,Performans ise aynı bırakılmış.gps geçtim ama bluetooth olmalıydı.Fiyatı gelince rengini belli edecek zaten.Mağazaya düşer düşmez inceler,ilk yorumları bu sefer canlı olarak yine paylaşırım.
    sevgiler..

Kötü niyetli yazmadım hocam yanlış anlama olmasın, ben demek ki tesadüfen siteye ekledikten biraz zaman sonra bakmışım. Bu ürünü sizin mesajlarınızla takip etmeye başladım. Önemli konu şu anda fiyat bakalım ne kadar isteyecekler 500-600 gibi rakamlara çıkarlarsa benim için çok bi esprisi kalmaz cihazın.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.