Şimdi Ara

QUBE Pad Detaylı İnceleme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
19.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: devil25

Tasarıma biraz daha uğraşmışlar iğrenç qubepad logosunu kaldırmışlar. Usb bağlantısı direk değil gördüğüm kadarıyla, otg kablosu işkencesine devam .. çift kamerayı da kaldırmışlar... GPS göremedim, Bluetooth yok.. Bunler değerlendirildiğinde Cihaza iyi veya kötü diyemeyiz. İşin rengini fiyat belli edecek. yine 360 tl derseler Eyvallah canlarım derim. (hayal olduğunun farkındayım :) ).. Fakat Qubepad kullanıcısı olarak fikrim şu ki; yazılım ve destek konusunda çok yavan davranıyorlar. Bu da pek iyiye işaret değil..

Qubepad in ilk olmasada ilke yakın müşterilerindenim ve her platformda dile getirdim fakat gözdümki Bu cihazın Türkiye satıcısı ve teknik desteğinden benden başka şikayetçi olan yok. Demekki firma benden başka tüm müşterilerine gerekli yazılım güncellemelerini, teknik desteklerini el altından yapıyorki milletin bu konuda hiç sesi çıkmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tncyoo

quote:

Orijinalden alıntı: mozanlar

İşten yeni geldim.Cepten gördüm ama eve gelip inceledikten sonra yazayım dedim.Zaten akşama doğru yayınlandı,ses yok biraz ağır olmuş!
    Cihazda bluetooth yine olmamasına karşın en önemli + sı pili olmuştur.Satışa önümüzdeki hafta başlanacak.Cihazda işlemci yine aynı.rockchip ve malesef A8 platform.Buna karşın dahili 3gli model ile mobilite ön plana çıkarılmış.android sürümü ve ram aynı.ekran 8'' e çıkmasına karşın birde alt taraf cihazı biraz daha büyütmüş.dahili 3g için oluşan maliyet çözünürlükle dengelenmiş biraz.hdmida zaten vardı.
    toplamda baktığımız zaman elimizle incelemesek bile benim kişsiel ilk görüşüm 3g ve pil +ları ile öne çıkmış,Performans ise aynı bırakılmış.gps geçtim ama bluetooth olmalıydı.Fiyatı gelince rengini belli edecek zaten.Mağazaya düşer düşmez inceler,ilk yorumları bu sefer canlı olarak yine paylaşırım.
    sevgiler..

Kötü niyetli yazmadım hocam yanlış anlama olmasın, ben demek ki tesadüfen siteye ekledikten biraz zaman sonra bakmışım. Bu ürünü sizin mesajlarınızla takip etmeye başladım. Önemli konu şu anda fiyat bakalım ne kadar isteyecekler 500-600 gibi rakamlara çıkarlarsa benim için çok bi esprisi kalmaz cihazın.

Yok dostum estağfurullah.Kötü niyet niye olsun.Fiyatı 500 tl civarı olacaktır.önemli olan dahili 3g li modelin fiyatıdır.diğeri zaten standart.Söyledğim gibi pil ve 3g nin dışında cezbedici bir değişiklik yok.fiyatı gelince zaten ürünün alınasımı alınamamasımı olduğunu görücez.reedpadx gibi deli bir fiyatla çıkarsa çakılacaktır.sonra orda burda kampanya yapmaya başlar iş işten geçmiş olur.Umarım yanılırız.Ama açık söylim performans değişmedikçe tablet değiştirmek çok mantıklı değil gibime geliyo.hepbirlikte görücez onuda haftaya.
    @lostassassin dostum,bu firma resmi olarak ürünü getirior,ve fabrikanın vermiş olduğu upgrade yada nebili ıvız zıvırnı yayınlıyor.Kendi teknik ekibi muhtemelen 1 kişidir.kurcalayıp bilgi veriyordur o kadar.Yani bir şey beklememek lazım.Bu diğerleri içinde geçerli,mobee,onyo,poly,wievsonic v.s.hiçbirinde adam gibi satış sonrası hizmet alamazsın.Ama para kazandıkça ekibini büyütecektir.beklentide yüksek olmasın,haksızlıkta yapmayalım.Kolay iş değil.
    sevgiler..

• quote:

Orijinalden alıntı: LostAssassin

quote:

Tasarıma biraz daha uğraşmışlar iğrenç qubepad logosunu kaldırmışlar. Usb bağlantısı direk değil gördüğüm kadarıyla, otg kablosu işkencesine devam .. çift kamerayı da kaldırmışlar... GPS göremedim, Bluetooth yok.. Bunler değerlendirildiğinde Cihaza iyi veya kötü diyemeyiz. İşin rengini fiyat belli edecek. yine 360 tl derseler Eyvallah canlarım derim. (hayal olduğunun farkındayım :) ).. Fakat Qubepad kullanıcısı olarak fikrim şu ki; yazılım ve destek konusunda çok yavan davranıyorlar. Bu da pek iyiye işaret değil..

Qubepad in ilk olmasada ilke yakın müşterilerindenim ve her platformda dile getirdim fakat gözdümki Bu cihazın Türkiye satıcısı ve teknik desteğinden benden başka şikayetçi olan yok. Demekki firma benden başka tüm müşterilerine gerekli yazılım güncellemelerini, teknik desteklerini el altından yapıyorki milletin bu konuda hiç sesi çıkmıyor.

Ben de Qubepad'ın ilk müşterilerindenim.. Kullanma klavuzu bile MP3 playerdan daha yüzeysel.. Firma bizi hırsızlığa yönlendiriyor. Bunu daha önce de belirtmiştim.. Bakalım Android'in yeni güncellemelerle düzelir diye umut ediyorum..

• Ben de uzun süredir bekliyordum bu modeli. Ama ekran çözünürlüğünün düşürülmesi beni düşkırıklığına uğrattı. Pilin gelişmesi önemli bir artı ama ben hala 7" lik modeli almayı düşünüyorum. Bu arada nt de bu ürün için %10 luk bir indirim var. Bilginize...
  • Asıl merak ettiğim şey bu yeni çıkan ürünü almayı planlayan forumdaşlarım. Fikirleri ve tepkileri nasıl? bekleneni verebilmiş mi?
  • Qubepad'ın eski modeli kullanan arkadaşlar bu modelin işlemcisi internet sitesinde 1.2 ghz diyor ama benim denediğim programlarda 1 ghz diyor kime güvenmeliyim aslı nedir??
  • quote:

Qubepad'ın eski modeli kullanan arkadaşlar bu modelin işlemcisi internet sitesinde 1.2 ghz diyor ama benim denediğim programlarda 1 ghz diyor kime güvenmeliyim aslı nedir??

rc2918 1.2 ghz dir.Yani eski model 1.2 ghz dir.Bir önceki rockchip modeli 2818 ise 1.0 ghz dir.
  • Yani eski model daha mı hızlı, veya daha mı güçlü?
  • quote:

Yani eski model daha mı hızlı, veya daha mı güçlü?

Hocam eski modelde yeni modelde aynı işlemci..2 side rokchip 2918..speklerine bakarsan yazıyor..
  • Hayda nerden çıktı 1 ghz. Hatta geçen gün işlemciyi aynı modeli kullanmışlar baktım. Fakat sanki bir yerde 1 ghz gibi gördüm o yüzden sordum. Cevap için teşekkürler.
  • quote:

Hayda nerden çıktı 1 ghz. Hatta geçen gün işlemciyi aynı modeli kullanmışlar baktım. Fakat sanki bir yerde 1 ghz gibi gördüm o yüzden sordum. Cevap için teşekkürler.

yok hocam 2918 i araştırırsan zaten 1.2 olduğu yazıyor.2 cihazdada aynısını kullandı.gerçi alınmasınlar ama ha 1.0 ha 1.2 rockchip için çok önemli bir fark değil.çin işlemcisi bunlar ben çin işkencesi olarak değiştiriyorumhala gidip yeni modelde a8 platform var.bi fiyatı belli olsun anya konya belli olacak.çok konuşmim şimdi

• arkadaslar bir sorum olacak bu cihazda msn veya skype uzerinden goruntulu gorusme yapilabiliyormu
  • arkadaşlar ben geçen usbden flash disk taktım 4gb yukarda yükleniyor falan yazdı ama içeriğine giremedim. flash belleği takınca depolamada görmem gerekmiyormuydu? yada farklı biyerden mi dosyalara görebiliyoruz?
  • nt ocak 1'e kadar 584tl diyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan_wrc

arkadaşlar ben geçen usbden flash disk taktım 4gb yukarda yükleniyor falan yazdı ama içeriğine giremedim. flash belleği takınca depolamada görmem gerekmiyormuydu? yada farklı biyerden mi dosyalara görebiliyoruz?

Explorer'da 3 seçim çıkıyor. Sd Card -İnternal Memory ve Mobile HDD. Mobile HDD kısmında usb belleğin içeriğini görebilisiniz. Explorer Cihazın kendi üzerinde gelen File Explorer programıdır...
  • Üsküdar NT mağazası ile görüştüm.649 tl fiyatı olduğunu indirimli 584 olduğunu söyledi Fakat dahili 3g li modelmi bilmiyor.Olduğunu varsayalım alınası duruyor.Fakat çin tabletine bu özelliklerde sırf dahili 3g si için 600 tl para vermem ben.En azından cihazada bluetooth ve gps olmalıydı fazla düşünmemek adına.Yada çözünürlük yüksek olup A9 cortex platform kulanıp iyi bir işlemci eklemelydi fazla düşünmemek adına.Bu yüzden ben kararsız kaldım.Fakat eğer dahili 3g fiyatsa, bu bütçede başka dahili 3g li tablet yok oda ayrı bir konu.Fakat vodafone sınırsız kullanan arkadaşlar yanılmasınki 100mb dan sonra edge hızına düşen o internet bu tablette kafayı yedirtir sölim baştan.Bu sayfaları 1 saatte okursunuz tabletten.Bunun dışında kullanacak arkadaşlarda çift sim kartlı gezecek.

Gelelim pm atan ve telefonla arayan arkadaşlara: bu cihazın dahili3g li muadili 7'' de viewpad 7 dir.Hızlıalda 699 tl ye satılmaktadır.seçimi bana sormayın artık
    huawei s7 ise resestive olduğundan yazmıyorum yada 10'' leri (p10ang).Biraz daha bütçem var derseniz 850 tl civarı dahili 3g li archos80g9 alabilirsiniz.Daha üste çıkmaya gerek yok.Ne gelecek uygun fiyatlı soranların cevabıda huawei s7 slim.
    sevgiler..

• Merhaba, uzun süredir takip ettiğim ürünü sizler sayesinde daha iyi tanıdım. Bende üye olarak aranıza katılmak istedim.
    Bugün NT Sivas şubesinden 7" olanını inceledim. Yalnız banada ilk geldiğinde 8" için 650 TL demişlerdi fakat bugün 400 TL dediler, şuan kampanyada olduğunu söylediler. 7" ten ucuz olsa alırdım ki benim ihtiyaçlarıma çözünürlüğü cevap vermiyor o sebepten fazla para vermek istemedim. İhtiyacım olan özellikler 7" te mevcuttu ve ben de onu alacağım, çarşamba günü. Sizlere tavsiyem şubelere 2012 den önce gidip fiyat sormanız, yani 8" için. Kampanyada olduğunu söylediler, gitmeden telefonla konuşmuştum iki gün önce 650 demişlerdi, bende şaşırdım ama 400 olduğunu söylediler ve kampanyada o yüzden dediler. Şuan baktığımda internet sitesinde satışta görünmüyor 8" olanı.

7" için burada mı okudum bir önceki konuda mı, tam hatırlamıyorum ama ekranda koruyucu jelatin mevcut(olmadığını söyleyen bir yazı vardı). Direkt olarak poşet içerisinden çıkıyor ama ekranda muhafaza mevcut arkadaşlar. İnceledim ve tahminimden de güzel geldi bana. Benim ihtiyaçlarıma 7" karşılık veriyor, herkese gönlündekini alma yolunda başarılar dilerim. Çarşambayı iple çekiyorum şimdi :)

Yukarıdaki bilgiler içinde ayrıca teşekkürler hepinize. Ürünü aldığımda yazarım, sormak istenilen birşey olursa bende acemi olarak cevaplamak isterim.

• Ayrıca şunuda belirtmek isterim, unutmuşum.
    Dokunmatik bir telefon kullandım yakınlara, arama ve kapatma tuşları vardı ve bunlar bildiğiniz tuşlardı, açıkçası hiç hoşuma gitmemişti. Size söylemek istediğim 8"te üç adet dokunmatik olmayan ve birbirine çok yakın tuşlar var. Bunlar bir dokunmatik ürün için hiç te iyi değil bence, ayrıca ürün bozulursada ilk olarak o dokunmatik olmayan tuşlardan dolayı bozulacağını düşünüyorum. Sonuçta oradaki ufak mekanizma kullanıma bağlı olarak çok rahat bozulabilir, fakat 7" te full dokunmatik ön kısım ile çok daha hızlı ve sağlıklı çalışılabilir diye düşünüyorum. En çok kullanılan tuşların dokunmatik olmaması büyük bir (-)eksi bence 8" için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikail.a

Merhaba, uzun süredir takip ettiğim ürünü sizler sayesinde daha iyi tanıdım. Bende üye olarak aranıza katılmak istedim.
    Bugün NT Sivas şubesinden 7" olanını inceledim. Yalnız banada ilk geldiğinde 8" için 650 TL demişlerdi fakat bugün 400 TL dediler, şuan kampanyada olduğunu söylediler. 7" ten ucuz olsa alırdım ki benim ihtiyaçlarıma çözünürlüğü cevap vermiyor o sebepten fazla para vermek istemedim. İhtiyacım olan özellikler 7" te mevcuttu ve ben de onu alacağım, çarşamba günü. Sizlere tavsiyem şubelere 2012 den önce gidip fiyat sormanız, yani 8" için. Kampanyada olduğunu söylediler, gitmeden telefonla konuşmuştum iki gün önce 650 demişlerdi, bende şaşırdım ama 400 olduğunu söylediler ve kampanyada o yüzden dediler. Şuan baktığımda internet sitesinde satışta görünmüyor 8" olanı.

7" için burada mı okudum bir önceki konuda mı, tam hatırlamıyorum ama ekranda koruyucu jelatin mevcut(olmadığını söyleyen bir yazı vardı). Direkt olarak poşet içerisinden çıkıyor ama ekranda muhafaza mevcut arkadaşlar. İnceledim ve tahminimden de güzel geldi bana. Benim ihtiyaçlarıma 7" karşılık veriyor, herkese gönlündekini alma yolunda başarılar dilerim. Çarşambayı iple çekiyorum şimdi :)

Yukarıdaki bilgiler içinde ayrıca teşekkürler hepinize. Ürünü aldığımda yazarım, sormak istenilen birşey olursa bende acemi olarak cevaplamak isterim.

Aramıza Hoşgeldin.
    Bende 7" olanını sivas NT den aldım. Cihaz arızalıydı hemen değiştirdiler sağolsunlar. Sorun çıkmadı.
    Ürün'ün üzerindeki jelatine gelince herhangibir koruma özelliği yok oldukça basit bir ambalaj. Biraz kulalnınca hava baloncukları oluşmaya ve kenarlardan soyulmaya başlıyor (başıma geldi oradan biliyorum :) ) Samsung 7" Ekran Koruyucu Filmi almak durumnda kaldım..

• Hoş gördüm,

Hayırlı olsun. Ben de vitrinde olduğunu düşündüğüm ürünü almamak için beklemekteyim. Yarın gelecek inşallah, gelenlerden biride benim :)
    Olmadığını söylemişlerdi ondan yazdım, incelediğim üründe de baloncuklar vardı. Samsung koruyucuyu nereden aldınız acaba? Bende alayım :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.