Şimdi Ara

QUBE Pad Detaylı İnceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
19.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: öztuareg

beyler limango da viewpad marka tablet var 500tl ye nasıldır, kullanan var mı?

Güzel arkadaşım başlığa dikkat etmedin galiba.Lütfen sorularımızı sorarken ilgili topiklerde paylaşım yapalım.
    Sevgilerle..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mls777

arkadaşlar, işletim sistemini değiştirmeden hi msn ve diğer içinde hazır gelen programları kaldırmanın bir yolu var mı?

Ben androidli telefon kullanıyorum. Telefonda bu tip programları kaldırmak için root olmak gerekiyordu. Sanırım aynı şey Qubepad için de geçerlidir.
  • Qube Pad kullanan arkadaşlar, acaba cihazın USB girişine büyük kapasiteli (320 GB, 500 GB gibi)harici harddiskler bağlanabiliyor mu? Hiç deneyeniniz oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chemxxx -- 29 Kasım 2011; 14:31:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemxxx

Qube Pad kullanan arkadaşlar, acaba cihazın USB girişine büyük kapasiteli (320 GB, 500 GB gibi)harici harddiskler bağlanabiliyor mu? Hiç deneyeniniz oldu mu?

dün ilk defa 2gb lık flash bellek taktık. nerdeyse kilitlendi. bu akşam da harici takarım. hem fat32 hem de nfts yi denerim.
  • Resmi sitedeki videoda menüden uygulamaya gecerken 1-2 sn bekliyor. Bunun sebebi nedir? Uygulamalarda da bu yavaslık oluyor mu? Ekranı multitouch mı mesela internetteyken 2 parmagımızla görüntüyü yaklastırabilıyo muyuz?
  • takip
  • quote:

quote:

Qube Pad kullanan arkadaşlar, acaba cihazın USB girişine büyük kapasiteli (320 GB, 500 GB gibi)harici harddiskler bağlanabiliyor mu? Hiç deneyeniniz oldu mu?

dün ilk defa 2gb lık flash bellek taktık. nerdeyse kilitlendi. bu akşam da harici takarım. hem fat32 hem de nfts yi denerim.

Sonucu merakla bekliyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Sonucu merakla bekliyorum.

Sanırım geçtiğimiz günlerde deneme imkanı olmadı... :)
  • arkadaşlar merhaba. bende tablet araştırmaları sonucu dün gece bu foruma rastladım ve hemen fikir değiştirdim. ürün özellikleri beni cidden çok heyecanlandırdı. gerçekten fiyatıyla özellik ve yorumlar açısından tatminkar bir alete benziyor. yalnız şöyle bir sorum olacak. aletin aralık ayında 2012 ye yakın zamanda üst modeli çıkacağı söyleniyor. sizce bu durum nasıl yansır eski modelin fiyatına ne dersiniz. fiyat düşüşü gözlemlenebilir mi acaba bu özelliklerde göz önünde bulundurularak cevaplarsanız sevinirim. hemen almalı mıyım sizce yoksa beklemek faydalı olabilir mi? beklemekten istediğim katkı ekonomik anlamda olacak. yoksa yeni üründe olacak dahili 3G ve GPS olayını kullanmayacağımı biliyorum. ne dersiniz. bu konuda cevaplarınız bekliyor olacağım. son bir sorum daha olacak. cihazda not alma olayını kullanacağım ancak bunun için herhangi bir şekilde el yazısı ile hızlı şekilde not alma özelliği destekleyici programlar mevcut mu? kısacası beni elde bakkal defterine dönmüş bir ajanda taşımaktan kurtarabilecek bir cihaz mı? şimdiden yanıtlar için teşekkür ediyorum. herkese iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cakocan

arkadaşlar merhaba. bende tablet araştırmaları sonucu dün gece bu foruma rastladım ve hemen fikir değiştirdim. ürün özellikleri beni cidden çok heyecanlandırdı. gerçekten fiyatıyla özellik ve yorumlar açısından tatminkar bir alete benziyor. yalnız şöyle bir sorum olacak. aletin aralık ayında 2012 ye yakın zamanda üst modeli çıkacağı söyleniyor. sizce bu durum nasıl yansır eski modelin fiyatına ne dersiniz. fiyat düşüşü gözlemlenebilir mi acaba bu özelliklerde göz önünde bulundurularak cevaplarsanız sevinirim. hemen almalı mıyım sizce yoksa beklemek faydalı olabilir mi? beklemekten istediğim katkı ekonomik anlamda olacak. yoksa yeni üründe olacak dahili 3G ve GPS olayını kullanmayacağımı biliyorum. ne dersiniz. bu konuda cevaplarınız bekliyor olacağım. son bir sorum daha olacak. cihazda not alma olayını kullanacağım ancak bunun için herhangi bir şekilde el yazısı ile hızlı şekilde not alma özelliği destekleyici programlar mevcut mu? kısacası beni elde bakkal defterine dönmüş bir ajanda taşımaktan kurtarabilecek bir cihaz mı? şimdiden yanıtlar için teşekkür ediyorum. herkese iyi forumlar.

Selamlar...

Ben de bir süredir bu cihazı inceliyorum. Diğer cihazlardan (Mobee gibi) üstünlüğü yüksek ekran çözünürlüğü. Bir tanıdığımda Samsung Galaxy Tab 10.1 var. Hız ve kalite olarak oldukça iyi ama ben taşınabilirlik açısından 7" bir cihaz tercih etmek istiyorum. HDMI çıkışı ve USB girişi olması önemli avantajlar bence. 3G nin olmamasını önemsemiyorum.

Sonuç olarak ben de bu cihazdan alma kararındayım ama ben de sizin gibi fiyat tereddütleri içindeyim. Yılbaşı arefesinde olmamız ilerki günlerde çeşitli kampanyalara gebe. Şimdi 400 TL den alırsanız ayın sonuna doğru 300-350 TL aralığı bir fiyattan satıldığını görebilme durumu tahmin ediyorum sizin de benim gibi keyfimi kaçıracaktır. O bakımdan biraz daha beklemenizi tavsiye ediyorum.

Saygılar...

• güzel tespit ama bir de şöyle bakalım; ürün özellik açısından fiyatıyla dikkat çekiyor. kullanıcılarında yorumu malum. üreticilerde bu alanları takip ediyorlar. bu sebeple ürüne talep zaten yüksek. fiyatı daha da aşağıya çekeceklerini düşünmüyorum. döviz kuru zaten oynamaz vaziyette. sadece yapılsa nt mağazasının anlık indirimi olma ihtimali olabilir diye düşünüyorum. kafam karışık. kırk kere düşünüp bir kere biçmek insanı yoruyor çoğu zaman bugun öğlen nt ye gidip cihaza dokunmak isteyeceğim bakalım. eğer satıcının kafası çalışırsa orada bana bunu satabilir....
  • quote:

güzel tespit ama bir de şöyle bakalım; ürün özellik açısından fiyatıyla dikkat çekiyor. kullanıcılarında yorumu malum. üreticilerde bu alanları takip ediyorlar. bu sebeple ürüne talep zaten yüksek. fiyatı daha da aşağıya çekeceklerini düşünmüyorum. döviz kuru zaten oynamaz vaziyette. sadece yapılsa nt mağazasının anlık indirimi olma ihtimali olabilir diye düşünüyorum. kafam karışık. kırk kere düşünüp bir kere biçmek insanı yoruyor çoğu zaman bugun öğlen nt ye gidip cihaza dokunmak isteyeceğim bakalım. eğer satıcının kafası çalışırsa orada bana bunu satabilir....

Yorumlarınızı bekliyorum.

Ben de geçen haftasonu Bornova'daki nt mağzasına gitmiştim ama ellerinde cihaz yokmuş. Göremedim. Umarım siz inceleme fırsatı bulursunuz.

• evet ürünü inceledim. teşir olmamasına rağmen ürünün ekranında herhangi bir jelatin görmedim basit bir buzdolabı poşetine sarılmış şekilde kutusundan çıkarıldı. ilk izlenim güzel. ancakekrana dokununca sıkıntı ortaya çıkıyor. şunu belirteyim ki inanılmaz bir şekilde ekranda parmak izi bırakıyor. bu durum açıkçası san sıkıcı...
    hemen ekranın altında qubepad yazısı görsel açıdan olumsuz bir etki bırakıyor. ürünün havasını bence yerle bir ediyor. dokunmatiik konusunda tepkimeyi hemen alabildiğimi söyleyemem. oyun olarak angry birds yüklü halde gelmiş açtım güzel ve hızlı performansı olduğunu söyleyebilirim.
  • quote:

evet ürünü inceledim. teşir olmamasına rağmen ürünün ekranında herhangi bir jelatin görmedim basit bir buzdolabı poşetine sarılmış şekilde kutusundan çıkarıldı. ilk izlenim güzel. ancakekrana dokununca sıkıntı ortaya çıkıyor. şunu belirteyim ki inanılmaz bir şekilde ekranda parmak izi bırakıyor. bu durum açıkçası san sıkıcı...
    hemen ekranın altında qubepad yazısı görsel açıdan olumsuz bir etki bırakıyor. ürünün havasını bence yerle bir ediyor. dokunmatiik konusunda tepkimeyi hemen alabildiğimi söyleyemem. oyun olarak angry birds yüklü halde gelmiş açtım güzel ve hızlı performansı olduğunu söyleyebilirim.

Ambalaj sorun değil bence. Eğer herhangi bir çiziği kusuru olmadan elime ulaştıysa ambalaj görevini yapmış demektir.

Parmak izi dokunmatik ekranların tamamında problem zaten. Parmak izi bırakmayan bazı ekran koruyucular var ki onlar da görüntü kalitesini bozuyorlar. Dolayısıyla bu da sorun değil.

Dokunmatiğin geç tepkime vermesi sorun olabilir. Rahatsız edici bir gecikme ise zaman zaman kullanımda çok sıkıntı verebiliyor bu durumlar, ki denediğiniz cihaz daha extra hiçbir şey yüklenmemiş bir cihaz. Bizler aldıktan sonra uygulama yüklediğimizde RAM miktarı daha da düşecek, tepki süreleri daha da uzayacak.

Angry Birds artık bir çok incelemede referans oyun durumunda. Akıcı olarak oynanabiliyorsa çok üst düzey olmadığı sürece bir çok oyunu rahatça oynatabileceği anlamına geliyor bu durum. Ben kendi açımdan bu tip performansları daha çok video oynatma performansının daha iyi olacağı düşüncesiyle değerlendiriyorum. O kadar çok oyun oynamam zaten. Oynadığımda da basit oyunları tercih ediyorum genelde.

Sonuç itibariyle cihaz bu paranın hakkını verdiği izlenimi veriyor mu?

Siz alacak mısınız?

• açıkçası giderken hevesliydim alma konusunda ancak geç tepkime süresi canımı biraz sıktı. düşünme aşamasına döndüm. bir de son anda forumda gördüm. alete harici flashdisk takıldığında (2gb'lık) cihazın kitlenme düzeyinde yavaşlamasının yorumlarda belirtilmesi beni tekrar düşünmeye sevk etti. bu konuya açıklık getirildiği takdirde daha sağlıklı ürün incelemesi uyapılmış olacaktır. başka bir durum ise harici klavye hakkında yapılan tutarsız yorumlar. kimisi sıkıntı olmadığını kimisi ise sorunlu olduğunu cihazın destek vermediğini çalışmadığını söylemişler bu konudada cevap bekliyorum.
    netice olarak şuan beklemedeyim. bakarsınız başka marka ürün şok indirim yapar...
    ancak bu sorunlarım cevaplandıktan sonra net olarak alıyorum diyebilirim.
  • quote:

açıkçası giderken hevesliydim alma konusunda ancak geç tepkime süresi canımı biraz sıktı. düşünme aşamasına döndüm. bir de son anda forumda gördüm. alete harici flashdisk takıldığında (2gb'lık) cihazın kitlenme düzeyinde yavaşlamasının yorumlarda belirtilmesi beni tekrar düşünmeye sevk etti. bu konuya açıklık getirildiği takdirde daha sağlıklı ürün incelemesi uyapılmış olacaktır. başka bir durum ise harici klavye hakkında yapılan tutarsız yorumlar. kimisi sıkıntı olmadığını kimisi ise sorunlu olduğunu cihazın destek vermediğini çalışmadığını söylemişler bu konudada cevap bekliyorum.
    netice olarak şuan beklemedeyim. bakarsınız başka marka ürün şok indirim yapar...
    ancak bu sorunlarım cevaplandıktan sonra net olarak alıyorum diyebilirim.

Sizinle benzer düşüncelerdeyiz. Alternatif çözümler bulduğunuzda paylaşırsanız sevinirim.

Harici disklerin ve flash belleklerin cihazla çalışması ile ilgili bilgi verecekti forumdan bir kullanıcı ama henüz deneme fırsatı bulamadı sanırım.

• Yeni gelecek cihaz ile ilgili fiyat beklentisi içinde olanlar bütçelerini min 500 tl ve üzeri olacak şekilde ayarlasın.tabletlerde fiyatı en çok arttıran özellik dahili simcard dır.ortalama 150-200 arttırır.gps yada bluetooth en az 50 maliyet getirir.tabiki kullanılan çip kalitesine göre değişir.fiyatı daha yukarı çekmemek adına bu özellikleri opsiyonel yapıp muhtemelen yine ram i 512 de tutup(beklenirki 1gb) yine ucuz işlemci olan rockchip kullanması muhtemel.tabiki üretici vogue firması ile yaptıkları anlşamaya bağlı.3 hafta daha kaldı sabredelim..
    sevgiler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozanlar

Yeni gelecek cihaz ile ilgili fiyat beklentisi içinde olanlar bütçelerini min 500 tl ve üzeri olacak şekilde ayarlasın.tabletlerde fiyatı en çok arttıran özellik dahili simcard dır.ortalama 150-200 arttırır.gps yada bluetooth en az 50 maliyet getirir.tabiki kullanılan çip kalitesine göre değişir.fiyatı daha yukarı çekmemek adına bu özellikleri opsiyonel yapıp muhtemelen yine ram i 512 de tutup(beklenirki 1gb) yine ucuz işlemci olan rockchip kullanması muhtemel.tabiki üretici vogue firması ile yaptıkları anlşamaya bağlı.3 hafta daha kaldı sabredelim..
    sevgiler..

bu bazı yeni tabletlerde gördüğümüz çıkarılabilir batarya maliyet arttırıcı bir unsurmudur.zaten cep telefonları bu şekilde çok mu zor bunu yapmak,merak ettim,çünki yedek batarya ile gün boyu cihazı aktif kullanabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkan

quote:

Orijinalden alıntı: mozanlar

Yeni gelecek cihaz ile ilgili fiyat beklentisi içinde olanlar bütçelerini min 500 tl ve üzeri olacak şekilde ayarlasın.tabletlerde fiyatı en çok arttıran özellik dahili simcard dır.ortalama 150-200 arttırır.gps yada bluetooth en az 50 maliyet getirir.tabiki kullanılan çip kalitesine göre değişir.fiyatı daha yukarı çekmemek adına bu özellikleri opsiyonel yapıp muhtemelen yine ram i 512 de tutup(beklenirki 1gb) yine ucuz işlemci olan rockchip kullanması muhtemel.tabiki üretici vogue firması ile yaptıkları anlşamaya bağlı.3 hafta daha kaldı sabredelim..
    sevgiler..

bu bazı yeni tabletlerde gördüğümüz çıkarılabilir batarya maliyet arttırıcı bir unsurmudur.zaten cep telefonları bu şekilde çok mu zor bunu yapmak,merak ettim,çünki yedek batarya ile gün boyu cihazı aktif kullanabiliriz.

Tabletler henüz gelişim evresinde.ve cep telefonu mantığı ile üretime başlamamıştır.Bu yüzden de çıkarılabilir pil mantığı yeni gelmeye başlamıştır.Ama ilk yatırımlar genellikle işlemcilere oluyor.Buna bağlı işlemciler hızlandıkça pil gereksinimi arttığı için pillerin uzun ömürlü olması lazım.Fakat dünyadaki en zor işlerden biri pil ömrüdür.işlemci teknolojileri daha hızlı gelişiyor.Tabletler daha bu sene hızlanmaya başladıkları içinde çok güçlü piller yapamadıkları için olanlarında çok pahalı olması nedeni ile alternatif olarak pil değiştirilebilsin mantığı yeni gelmiştir.Yani doğal bir süreç yaşıyoruz.Bu yüzden bu yönde beklenti şu sıralar olmamalı pek.
    maliyet olarak bir avantaj sunuyor tabi.mutlaka fiyata yansıtılacaktır.Fakat şu an itibari ile qube pad gibi bir cihazdan bahsediyorsak gerek görmezler.5000ma piller fena sayılmazlar.fakat android 3.0-3.2-4.0 vb. sürümler geldikçe işlemciler 2-4-6 çekirdek olacak ve mecburen piller güçlenmek zorunda kalacak.ama henüz değil:)
    sevgiler..

• Bugün Konak nt mağazasında çalışır haldeki bir cihazı inceleme imkanı buldum. Benim incelediğim cihazda ekran koruma filmi vardı. Dokunmatik özelliği Samsung'un tabletleri gibi değil ancak rahatsız edici de değil. Biraz kalın ama tek elle rahatlıkla tutabilmek açısından bir sorun yaratmıyor ki 7" tercih etmemin sebebi de bu zaten. Angry Bird Rio akıcı olarak çalışıyor. Ekran çözünürlüğünü beğendim. 7" içinde 1024x600 lük çözünürlük bence oldukça iyi sonuçlar veriyor.

Sonuç olarak cihazı beğendim. Ancak yılbaşı kampanyalarını beklemeye karar verdim. Bu arada araştırmalarım da sürecek tabii ki... :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.