Şimdi Ara

QUATRO M1453 ANA KONU (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
701
Cevap
21
Favori
35.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • M1453 icin tüm ROM, root ve recovery ile ilgili herşey için ------->
    TIKLA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi günler benim telefonumun f1453 plus yalnız hiçbir yerde kılıfını bulamadım bir de alt ve üst çıtaları kırıldı nerden temin edebiliriim
  • gurkansev27 G kullanıcısına yanıt
    teknik servis ile iletisime gecerseniz veya telefonunuzu yollarsaniz size yardimci olacaklardir. konu ilr ilgili olarak destek@quatromobile.com adresine mail atabilirsiniz.

• arkadaşlar benim telefondaki sanal tuşların ışıkları sürekli yanıp sönüyor. tuş kilitliyken bile hatta. neden acaba bilen var mı?
  • brkmania kullanıcısına yanıt
    1- son gelen mesaji tekrar okuyun
    2- ana ekranda telefon simgesine basin. daha sonra sol alt kosedeki saat simgesine basin. boylece cevapsiz aramayi kabul etmis olacaksiniz.

muhtemelen telin ışıkları sonecektir.

• Arkadaslar m1453 yaklasik 9 ay oldu alali. Hafiza karti hic kullanmadim. Dun resimler atmaya calistim pc ye, hepsi silindi. Usb ile telefonu bilgisayara baglyinca, telefonun ekraninda menu aciliyor. Usb isaretleyince telefon gozukmuyor. Medya aktarimini secince m1453 diye aciliyor. Dcim in icine bile giremiyor. Bilgisayari donduruyor. Baska bilgisayarida dondurdu. Usb yi cikarina bilgisayar rahatliyor, duzeliyor. Bu arada dcim.deki 1200 fotograf yok oldu. Sarja takinca dolacagina dusuyor. Hat gidiyor arada bir. Kapatip acmazsam kimse bana ulasamiyor. Bu sorunlari yasayan oldumu

• M1453 e harici flash disk takıldığında görmüyor. bu normal mi?

32 gb çift tafaflı (PC ve Telefon bağlantısı) usb aldım internetten.
    Aldığım flash diski başka telefona takıyorum görüyor.
    M1453 görmuyor. neden olabilir acaba? harici usb seçeneği pasif halde.

Flash disk: Sandisk 32 GB USB 3.0 Dual Drive USB Bellek SDDD2-032G-G46
  • serhatlı kullanıcısına yanıt
    Otg desteği olmadığından veya Mass Storage Usb özelliği aktif/yada olmadığı için olabilir.
  • yılmaz38 Y kullanıcısına yanıt
    Şarj'ın düşmesi, Veri aktarımını yapamaması aradaki data kablosu veya şarj soketi ile alakalı olabilir.

XP olan makinelerde USB depolama olarak, diğer üst işletim sistemlerinde MTP bağlayarak alınıyor.Resimleri almaya çalışırken Kopyala yerine Kes yapmış iseniz ve Pc dondu kasıldı diye kabloyu vs çektiyseniz veri kaybı oluşmuş olabilir. Şebeke ile ilgili sorun yaşayanlar olmuştu sanırım konu ile ilgili olarak destek@quatromobile.com adresine mail atın veya direk telefondan teknik servisten biri ile irtibata geçin. 0224 273 33 33
  • Telefon un batarya si resmen eriyor. Pil kullanımına baktığımda sürekli uyanık. Clean master en üstte idi pil kullanımında. Kaldırdım ve şuan hala geçmiyor uykuya telefon. Wipe caxhe gibi bir seçenek var mı bu telefonda?

• atom-karınca A kullanıcısına yanıt
    Recovery modda mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: bydublor

Recovery modda mevcut.

Recovery mod a nasıl giriliyor hocam. Bi mod a girdim ama burda sadece test menüleri var wipe seçenekleri yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    https://youtu.be/Hy7xcCqZAaQ

burada t1461 modeli icin ayakustu arkadasin biri istedigi icin cekmistim. yanilmiyorsam ikisinin de recovery e giris sekli ayni olmali.

telefon kapaliyken ses acma tusuna basili sekilde telefonu acin. siyah ekran gelecek oradan recovery moda girmeniz lazim sonrasi size kalmis wipe lar factory resetler vs vs verilerinizn silinebilecegini unutmayin ve mutlaka yedek aliniz.

• quote:

burada t1461 modeli icin ayakustu arkadasin biri istedigi icin cekmistim. yanilmiyorsam ikisinin de recovery e giris sekli ayni olmali.

telefon kapaliyken ses acma tusuna basili sekilde telefonu acin. siyah ekran gelecek oradan recovery moda girmeniz lazim sonrasi size kalmis wipe lar factory resetler vs vs verilerinizn silinebilecegini unutmayin ve mutlaka yedek aliniz.

Ses açma artı power tuşunu denemiştim sanki ama olmamıştı. Yarın tekrar denerim hocam sağolun.

• quote:

Factory reset yapacam hocam. Rehber uygulamalar falan yedeklerini alacam da içindeki dosyalar da silinir mi resimler falan. Telefonu pc de görmüyor maalesef.

muhtemelen gidecektir. Sd kartiniz var ise veya sd kart takarak dosya yoneticisinden kopyalama yapabilirsiniz.

bilgisayarda gormemesinin cesitli sebepleri olabilir. farkli kablo kullanin elinizde var ise.

ayarlar / telefon hakkinda kismina girip derleme numarasina 6.7 defa tik tik seklimde basarak gelistirici seceneklerini aktif edin.

ardindan

ayarlardan / gelistirici seceneklerine girin orada usb hata ayiklama kismini aktiflestirin.

usb ile telefonu pc ye baglayin. bildirim cibugunu indiirp usb depolama baglandi yazan yere basin ve baglanti seklini Mtp secin muhtemelen telefonu pc gorecektir.

gorurse dosyalarinizi bu sekilde de yedekleyebilirsiniz.

resimler dosya yoneticisinde DCIM klasorunde

whatsapp resimleri whatsapp klasoru icerisinde media klasorunde

ekran goruntusu aldiysniz Pictures klasorunde.

rehberinizdeki kisileri rehbere girip menu tusu ile ice disa aktar kismindan gmaile, sd karta vs kopyalama yapabilirsiniz.

• quote:

muhtemelen gidecektir. Sd kartiniz var ise veya sd kart takarak dosya yoneticisinden kopyalama yapabilirsiniz.

bilgisayarda gormemesinin cesitli sebepleri olabilir. farkli kablo kullanin elinizde var ise.

ayarlar / telefon hakkinda kismina girip derleme numarasina 6.7 defa tik tik seklimde basarak gelistirici seceneklerini aktif edin.

ardindan

ayarlardan / gelistirici seceneklerine girin orada usb hata ayiklama kismini aktiflestirin.

usb ile telefonu pc ye baglayin. bildirim cibugunu indiirp usb depolama baglandi yazan yere basin ve baglanti seklini Mtp secin muhtemelen telefonu pc gorecektir.

gorurse dosyalarinizi bu sekilde de yedekleyebilirsiniz.

resimler dosya yoneticisinde DCIM klasorunde

whatsapp resimleri whatsapp klasoru icerisinde media klasorunde

ekran goruntusu aldiysniz Pictures klasorunde.

rehberinizdeki kisileri rehbere girip menu tusu ile ice disa aktar kismindan gmaile, sd karta vs kopyalama yapabilirsiniz.

Teşekkürler hocam cevap içim de dediklerinizi n hepsini biliyorum. Yalnız teli pc ye bağlayınca sürekli gidip geliyo bağlantı olmuyo yani. Biraderin telefonu bu. Sd kart yeni almış ama onu da görmüyor pc ye taktik Sd kart bozulmuş. Başka bi Sd kart bulup denicez artık.

başka kablo var ise birde onunla deneyin. Telefonunuzun şarj soketinde sorun yoksa kablodan dolayı gidip geliyor olabilir.
  • Abim bu telefonu kullaniyor, cebinden cikardiginda köşede bir catlakla beraber dokunmatigi kullanilamaz hale gelmiş, hiçbir şekilde düşürmemiş ya da zedelencek halde birakmamis; kullanici hatasi olmadigini nasil kanitlariz bilmiyorum ancak servise gonderdigimizde 150-200 lira civari ekran ücreti cikma ihtimali var ki telefonun fiyati zaten bunun 2,2.5 kati, ozellik olmadigi icin baglayamiyoruz da hicbir yere yani su an telefon kullanılamaz halde. Ne yapilabilir önerileriniz nelerdir?

• berna313 B kullanıcısına yanıt
    telefonun orjinal modeli inew v7. aliexpress vb çin sitelerinden daha uygundur muhtemelen ekran siparis edebilirsinz 50$ civari. Ekranin çatlaması kirilmasi vb durumlar genelde kullanici hatasi olarak kabul edilir ve fiyat talep edilir. muhtemel fiyat 200 /250 arasi olacaktir.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.