Şimdi Ara

Quake, Osiloskop üzerinde çalıştırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Quake, Osiloskop üzerinde çalıştırıldı

Farklı cihazlar üzerine portlanan oyunlar son dönemde moda haline gelmeye başlamıştı. Bunlardan en ilginci ise programcı Pekka Väänänen'den geldi. Pekka Väänänen ünlü FPS oyunu Quake'i osiloskop üzerinde çalıştırmayı başardı. Daha önce 2 boyutlu oyunların analog bilgisayarlar için düzenlendiğini görmüştük fakat osiloskop ekranında 3 boyutlu bir çizim oluşturmak oldukça ilgi çekici gözüküyor.

Programcı bazı problemlerin bulunduğunu ve düzeltilerek son haline getirileceğini açıklarken oyunu oynamak için Hitachi V-422 markalı bir osiloskop sahibi olmanız gerektiğini söyledi. Meraklıları için bahsi geçen osiloskop cihazı ise Ebay üzerinden 150 dolarlık bir fiyatla erişilebilir.

• vay be ben daha ac rlc devrelerini hesaplayamıyorum adamlar quake oynatmış nası yapmışlarsa.

• Oha ya ben oturup quake nin kaynak kodlarına bile bakamıyorum. Özgüvenimi kaybediyorum bir bilgisayar müh. olarak, adam o kodları osiloskopa uygun şekilde görüntü vermesi için değiştirmiş derlemiş çalıştırmış. Cidden Helal olsun.

• Peki ne işe yarar ? Saçma sapan şeylerle uğraşıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: giogo

Peki ne işe yarar ? Saçma sapan şeylerle uğraşıyorlar.

Belki sonuç işe yaramaz ama, kişinin bunu yapabilecek bilgi ve tecrübe birikimine sahip olduğunu ispatlar bir sonuçtur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: giogo

Peki ne işe yarar ? Saçma sapan şeylerle uğraşıyorlar.

Bunu yapabilmek için yaptığı araştırmalar ve öğrendiği şeyler adamın yanına kar kalır.
  • iphone6da falan çalıştırır anlarımda osiloskop nedir la?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1BilimAdamı -- 29 Aralık 2014; 20:49:48 >
  • Hesap makinesinde çalıştırıldığı günleri görmek dileğiyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

vay be ben daha ac rlc devrelerini hesaplayamıyorum adamlar quake oynatmış nası yapmışlarsa.

Türk eğitim sistemi işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor_bey

Hesap makinesinde çalıştırıldığı günleri görmek dileğiyle

Quake değil amahttp://forum.donanimhaber.com/m_46954682/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

quote:

vay be ben daha ac rlc devrelerini hesaplayamıyorum adamlar quake oynatmış nası yapmışlarsa.

yukarıdaki şeyi yapanın öğrenci olmadığına eminim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

quote:

yukarıdaki şeyi yapanın öğrenci olmadığına eminim.

Ben de biliyorum. Ama öğreten ve kullandığın kaynaklar Türk olmayacak.
  • Iyi guzel haber yapmissinizda. Osiloskop nedir ne ise yarar onuda yazaydiniz iyi olurdu :d

• Mühendislik okuyorum bu haberi devre sistemleri hocama göstersem kadın ağlar herhalde labda daha devre kuramayan arkadaşlar var dönemin sonuna geldik

• Eski bi quaker olarak hayran kaldim. Adam filmlerdeki cilgin dehalar gibi eski hurda aletlere goruntu aktarmayi basarmis. Sanirsin mad-max'ten falan bi sahne. Hani dunya post apocalyptic donemde, bulunan hurdalardan bilgisayar yapmislar Acayip enteresan
  • Çok zeki birisi olmalı, hep olmak istemişimdir.
  • Adamlar ağır işsiz

• Merakınızı asla kaybetmeyin.
    A.EINSTEIN

• Anti Alising eksikliği göze batıyor.
  • Yerli olmayan osiloskop markalarina ek vergi getirilsin turk osiloskop sektorunun gelismemesi ve bu haberdeki gibi seyler yapamamasinin sebebi yerli osiloskop markalarina sahip cikilmamasidir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.