Şimdi Ara

[ Qobuz ve Tidal ] High Resolution Streaming Player & Uygulamalar [ ANA KONU ] (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.022
Cevap
51
Favori
46.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tidal Aile üyeliği ile ilgili ilgilenen arkadaşlara pm attım arkadaşlar...

• sadays S kullanıcısına yanıt

Qobuz bende de var abi de malum tidalin arşivi daha geniş gibi, ikisi de bulunsun, ben aracta genelde tidal evde qobuz kullaniyorum :)

Benim aile 3 yildir aynı uyeler abi düşük ihtimal olsa da çıkan olursa ilk siraya seni yazdım ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mixenona şifreyi verdim hallederse gerek kalmayacak sağolsun

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • QRocKfire kullanıcısına yanıt

Uyeligi kendim aldim tum hesapları kendim actim davetleri kendim gönderip kendim kabul etmeye çalıştım. Ustelik bunları sadece gmail ile degil hotmail ve outlook ile denedim, aldigim adresin sayısını dahi bilmiyorum sadece ve sadece 1 kişiyi ekleyebildim. Sonrasinda dediğim gibi hindistandan bir arkadas fake uzantili mail adresleri oluşturup davet ve kabul işlerini hallettikten sonra tidal profil guncelleme kısmına kendi olusturdugumuz adresleri ekledik. Ama tidal giriş hesaplarimiz ben hariç diger uyelerinki thespyz3r.com uzantili uyduruk adreslerden oluşuyor.. İlla ki aile oluşturuluyor amabl gercekten yoruyor. Mesela olur da yine karttan çekim falan yapmazsa ben bi daha bu kadar ugrasmam açıkçası sadece qobuzla devam ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metabax -- 24 Ekim 2023; 23:28:55 >
  • O yüzden varsa peşin 1 yıllık ödememiz lazım uğraşmamak için

• cce kullanıcısına yanıt

Evet arjantine gore elbette yuksek, arjantin aile uyeliginde biz kişi başı yillik 50 tl öderken şimdi aylik 50 tl ödüyoruz yani x12 oldu gibi.. Yani aradaki farkı hissettiren bir ses sistemine sahip olmayanlar için bence qobuz/tidal pesinde kosmaya gerek yok, ucret açısından deezer daha mantıklı..

• metabax kullanıcısına yanıt
    Sistemim gayet iyi seviye deezer ile tidal arasında vavv detircecek bir fark yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 24 Ekim 2023; 23:20:4 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt

Ben tidalden sonra deezera sadece 2 hafta tahammul edebildim, sonra Allahtan arjantin çözümü çıktı da tekrar tidale ulastik. Son 1 yıldır da qobuz uyeligim var qobuzdan sonra da evde tidal acmaz oldum, sırf bulunsun diye tidali de sürdürüyorum. Demek ki sistemden sisteme veya kulaktan kulağa değişiyor, siz deezerla tidal arasinda fark duymuyorsaniz ne mutlu size..

Turkiyedeyken olmadığı gibi Brezilya da da 1 yillik tidal uyeligi maalesef yok, aylik ödemeler seklinde devam ediyor...

• Halletti mixenon sağolsun tidal brezilya bizi atana kadar devam o zaman😁

Hayırlı olsun :)

• Beyler tidalde mqa olmayan 24/192 ve 24/96 album var mı bildiğiniz ipad ve pcde tidal connect deniyorum arch linux tabanlı rpi4te ne seçersem seçeyim ipad mqa gönderiyor pc max diyor ama her 2si de 48khze dönüyor acaba albümleri mi bulamadım diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 25 Ekim 2023; 20:36:6 >
  • Çünkü linuxların tidal connecti ifi'den aparma yani lisans vs sorunu yok acaba dacım mqa değil diye 48khze dönebilir mqalar anlıyorum ancak ben tidalin de artık mqa yanında hd flac albumlere de yer vermeye başladığını duymuştum

MQA ,Flac 24/96 ,192/96 bulunuyor.Fakat apple donanımları 24/48 maxsimum aktarma yapıyor.Doğal olarak Tidal connect en yüksek kayıtta bile 24/48 kalıyor.MQA olayına gelirsek halen arşiv duruyor ve arşivde geniş yer kaplıyor ve hep kalacak.. .

MQA destekli dac/amp MQA albümler ve şarkıları algılıyor.Önceden MAX adı altında MQA ,Flac 24/96 ,192/96 hep beraber yayınlıyor.MQA destekli dac/amp otomatik MQA gösteriyor.Tidal arşivinde MQA bulunduruyor ve kaldırmayacak.Fakat Flac dönen albümler çoğalıyor …

MQA dac/amp öncelikle MQA varsa onu çalıyor …

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 25 Ekim 2023; 21:55:48 >

Mac uygulamasında bu parcanin max flac yazani 24/192dir, max mqa yazani ise 24/88 dir.. Androidde flac versiyonunda direk 24/192 yazıyor, mqa versiyonunda ise mqa yazıyor.

[ Qobuz ve Tidal ] High Resolution Streaming Player & Uygulamalar [ ANA KONU ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metabax -- 26 Ekim 2023; 0:0:17 >

• Altta 24/192 yazanda gustard ekranında ne yazıyor

Fotoğrafta var zaten abi Gustard 192khz yazıyor..

• metabax kullanıcısına yanıt

cepten bakıyordum görmemişim

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.