Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (769. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 767768769770771
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nasıl bir tecrübe. Her şartta kullandım arabayı ama çalışmıyor. Sizin ne kadar sonra çalıştı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu aracın otomatik ve düz vitesi arasında performans farkı oluyor mu?
  • BABASCARFACE kullanıcısına yanıt
    Fanlıların radyonun çekim gücünü düşürdüğünden bahsetmişti Facebook grubunda bir arkadaş. Bende fanlı var 3 yıldır kullanıyorum. Radyo pek dinlemediğim için sorun olmadı. Başka bir sorunla karşılaşmadım

• rapi-d R kullanıcısına yanıt
    1.2 benzinlilerde var. Otomatiklerinde tork 190’dan 165e düşürülmüş. Makyaj öncesi kasada dizellerde otomatik 1.6 130 bg iken manueller 1.5 110 bg ünite ile gelmişlerdir. Makyajdan kısa bir süre sonra 1.6 dizel oto yerine 1.5 dizel dct çift kavrama otomatik ve 1.2 benzinli yerine 1.33 benzinli çift kavrama gelmiştir

• Merhaba arkadaşlar;

iş yerimin yanında demir fabrikaları mevcut.

Dün aracımı yıkadım üzeri komple siyah beneklerle dolmuş ve çıkmıyor.

Normalde üzerinde seramik kaplama var ve boyaya dokunduğunda yağlıymış gibi kayar.

Şuan üzeri bariz bir şekilde matlaştı.

Daha önce başına gelen veya boyaya zarar vermeyecek kimyasalla temizlik yapan oldu mu ?

Çözüm bulamazsam Jant temizleme spreyleri gibi birşey kullanmak geçiyor aklımdan ama bakalım.
  • yilka26 kullanıcısına yanıt
    Yıkamacılarda sıktıkları köpükle yıkatınca çıkar gibi geliyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

Yıkamacılarda sıktıkları köpükle yıkatınca çıkar gibi geliyor bana.
    Aracı yıkadıktan sonra gün yüzüne çıktı lekeler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilka26

Aracı yıkadıktan sonra gün yüzüne çıktı lekeler.

Alıntıları Göster
    Pasta cila yapmalisin ya da kil baska çıkmaz kendin yapma derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2020 model 1.5 skypack Qashqai aracımın start stopu hala çalışmadı. Herhangi bir arıza da gözükmüyor. Hiç başına gelen var mi nasıl düzeltebilirim. Lütfen yardımcı olun

• celaall C kullanıcısına yanıt
    Sol tarafta start stop tusu var onu aktif edin diyecegim bende dün teslim aldım her durdugumda çalıştı
  • BABASCARFACE kullanıcısına yanıt
    Onu aktif ediyorum 1 ay oldu satın alalı araç 1.700 km oldu her koşulda denedim ama çalışmıyor. Servise gittim sorun yok dediler ama onlarda da çalışmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: celaall

Onu aktif ediyorum 1 ay oldu satın alalı araç 1.700 km oldu her koşulda denedim ama çalışmıyor. Servise gittim sorun yok dediler ama onlarda da çalışmadı.
    Bulundugunuz il nedir rakim nedir aracın klima vs durumu kemer takilimi yani çok etken var

• Deniz kenarında yaşıyorum. Kemer takılı klima kapalı falan her şartta her ortamda her sürüş tarzında aracı denedim. Uzun yolda yaptım. Ama çalışmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: celaall

Deniz kenarında yaşıyorum. Kemer takılı klima kapalı falan her şartta her ortamda her sürüş tarzında aracı denedim. Uzun yolda yaptım. Ama çalışmıyor.

Akunuzun görselini atar mısınız umarım 2020 modelde de düşündüğüm akü yoktur### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### 

• celaall C kullanıcısına yanıt
    Akünüzü ölçtürmenizi öneririm, akü biraz zayıfsa start-stop devreye girmeyebiliyor.
  • Merhaba sayın forum üyeleri;

2013 model 1.5 dizel qashqai var, servise gidin uyarısı çıktı bir süredir. Yılı dolduğu için yağ bakım uyarısı sanıp yağ bakımını yaptım, fakat onunla alakası yokmuş.

PC bağlayıp arızaları sildik, bağlanınca bir arıza kodu vs gözükmüyor, fakat servis uyarısı halen devam etmekte.

Bir tuhaf durum da (belki alakası vardır) menüden bakım/servis sıfırlama kısmına girince sıfırlama menüsü yok, menüye her girdiğimde servis km'sinin o çalıştırmada sıfırlandığını görüyorum. Yani araba her gün servis/bakım sayacını kendi sıfırlıyor.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• iyi günler

2018 model nissan qaqshai aracım mevcut garanti kapsamında oldugu icin 1 ay sonra yetkili serviste servisini yaptıracgım. istanbul anadolu yakasında önerebileceginiz daha önce tecrube ettıgınız onemli , paylasırsanız sevınırım.

• eyong E kullanıcısına yanıt

Bu 2 video size yardımcı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 7 Ekim 2020; 15:15:19 >

• Merhaba arkadaşlar Qashqai 1.3 DIG-T DCT Sky Pack ile aranıza katıldım.Araç şehir içi 5km kullanımda 100km/ 15 lt gibi değerlere ulaşıyor şehir dışında 100 - 140 km hız arasında 100km/6lt oluyor. Şehir dışı veriler gayet normal geldi ama kafam bu şehir içine takıldı. Bu veriler normal mi motor ile ilgili bilgisi olan veya aynı motoru kullanan arkadaşlar bilgilerini paylaşabilirse çok mutlu olurum iyi forumlar.

• ow3rk1ll kullanıcısına yanıt

Maalesef benzinli biraz büyük araçlar için normal olabilir bulunulan yere göre ve kısa mesafede çok fazla artabilir yokuşları bol ve sokak aralarında trafikte kalırsan ve biraz gaza fazla dokunursan bu değerlere çıkabilir, fakat şehir içinde yapılacak toplam km az ise bütçeye fazla dokunmayabilir.

Şehir dışı 5-6 ya düşmesi de normaldir fakat şehir dışı da 130-140km hız üzerine çıktığında çok artacaktır. ECO modunda kullanmakta yarar var.

Bu nedenle benzinliye töğbeliyim, 1.5 115 HP dizel DCT 7 şehir içinde 5-6 lt yi pek geçmiyor.

2 defa bir süre benzinli araç kullandım, atmosferik 2.0 140 HP ve 1.5 Lt -100 HP otomatik

2.0 için şehir içi 11-12 lt şehir dışında 5,5 -6 lt ye kadar düştüğünü gördüm.

1.5 de şehiriçi 8-9 lt, o da çok dikkatli olabilirsen, şehirdışı 5-6 lt gibi pek fark yok 2.0 ile.

Bu DCT 7 1.33 turbo 160 HP motor atmosferik 2.0 lt ye denk gelen bir tüketime sahip görüldüğü kadarıyla

• 
Sayfa: önceki 767768769770771
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.