Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (700. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öm kaput sensörü benim araçta farklı yerde bugün deneme yaptım ama malesef Start-Stopu iptal etmedi. Aracım 2015 model

https://www.youtube.com/watch?v=XdqPxUTsti4&feature=youtu.be]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Köroğlu_ -- 20 Mayıs 2017; 20:53:50 >
  • colemerg30 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim araçta öyle bir gün frene basarım tık tık gacur gucur ses, gider yağlatırım 6 ay kesilir sonra bir daha başlar... Bir gün direksiyon dan gacur gucur ses gelir, gider yağlatırım 6 ay sonra bir daha başlar...

Acayip bir şey hocam...

2 sene sonra akümü bozulur ya!

Millet gülüyor vallaha...

Sürüş keyfi olmasa...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MikaHakkinen

quote:

Orijinalden alıntı: qoqsalus

kapıların otomatik kilitlenmesiyle alakalı; anahtarı kontağa sokup çalıştırmadan kontağı aç sonra kapatıp anahtarı çıkar, daha sonra tekrar anahtarı takıp aracı çalıştırmadan kontak açık konumunda iken el freninin oradaki kapı kilitleme tuşuna basılı tutarsanız devreye girer kapı açma tuşuna basarsanız devreden çıkar. açma veya kapatma için işlemi en başından yapmanız gerekir.

Bu bahsettiğiniz olay anahtarsız çalıştırmada nasıl uygulanabilir acaba? Ya da şöyle sorayım, anahtarsız çalıştırmalı modellerde araçtan uzaklaşınca kilitleme özelliği var mı?

kendi kendine kilitleme özelliği yok maalesef.

• Bu arabanın bu kadar esnemesi doğru mu?

7.20 den sonrasını izleyin

https://youtu.be/lm44stfoy8g

• Merhaba, 2012 model dizel qashqai' min debriyaj setini değiştireceğim. Bu değişimi daha önce yaptıran arkadaşlara sorum şu. Kaç km de yaptırdınız, ve hangi markanın ürününü aldınız. Ayrıca karşıyaka civarlarında iyi bir usta tavsiyesine ihtiyacım var

• Merhaba bir konuda bilginizi rica edeceğim. Aracım 2017 model Dizel Otomatik şanzıman camları acınca arka tekerlerden sanki anahtar sallıyormussun gibi bir ses geliyor bu konuda bilgisi olan veya aynı sesi duyan varmı ?
    (Not: Bir problem olarak değil sadece merak ediyorum fazla parça mı taktılar acaba :D :D :D )
  • kabde K kullanıcısına yanıt
    sorması ayıp hocam kaça alıyorsunuz? bugün bende gittim fiyat aldım da
  • TheDoCT T kullanıcısına yanıt
    115000 tl ye geldi bana.

• vemavi kullanıcısına yanıt
    vay anasını, sportage a bak sen ya, tam kerata :)
  • Arkadaşlar 2016 1.6d aracımla ilgili ciddi bir sorunum var. Aracımın alt aksamında ciddi bir gıcırdama sesi vardı. Servis önce yağladı fakat çözülmedi. Daha sonra 1 gün bırakın dediler. Akşama da aracınızın arka dingilinde boşluk var garanti kapsamında malzeme talebi açıyoruz dendi.

Sanayide bir ustaya gösterdik o da aracı durduğu yerde salladı aynı gıcırdama gelince bunun dingille alakası yok bu araç uzun süre bayii de beklemiş bir süre kullanımdan sonra geçer dedi.. ne yapacam bilemedim.. ciddi bir gıcırdama var yardımlarınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colemerg30 -- 4 Haziran 2017; 3:28:39 >
  • ESER14 kullanıcısına yanıt
    Geçen yıl araba alırken Qashqai 1.5 dizel ile Vitara 1.4S (4x4, 140 HP 220nM tork benzinli, tork konvertörlü direksiyondaki kulakçıklarla manuel olarak da kullanılabilen tam otomatik vites) arasında çok kararsız kaldım. Gönlümden geçen Qashqai Tekna Skypack 1.5 idi. Ancak yılda en fazla 12.500 km yaptığım, otomotik vites istediğim, gerek 4x4, gerekse ACC, çarpışma önleyici-uyarıcı sistemi (40km/saat altındaki hızda aracı kendisi frenliyor), 10" Android ve iGO navigasyonlu multimedya ekranı, ve yaklaşık 20.000 TL fiyatı daha uygun olduğu için Vitara 1.4S'de karar kıldım.

Siz de benzinli düşünüyorsanız, kış aylarında kar ve buzlanma olan bir yerde yaşıyorsanız, değerlendirin derim.
  • İyi geceler,

Daha önce hiç olmamasına rağmen son iki haftadır arka koltukta oturan varsa emniyet kemeri uyarı ışığı çıkıyor. Arka koltuklarda sensör vardı da daha önce neden olmadı anlamadım. Arka koltukta oturan varda neredeyse 20 saniyede bir bip sesi ile aşağı resimdeki uyarı geliyor. Bazen bir beyaz noktanın içi boşalıp dolarak yanıyor.

Başına benzer bir durum gelen oldu mu?

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

• 2. el düşük km 2015 model bir Qashqai alasım var fakat düşük hacimli benzin li mi yoksa dizek mi karar veremiyorum. Benzinlilerin tamamının otomatik olması ve start stop kronik arızası beni düşündürse de bu aracı çok beğeniyorum.
    Benzinli ile dizel satın alma ve kullanım maliyeti ile ilgili bir tablo hazırladım. Bakım periyotları ve tutarlarını bilmediğim için eklemedim. Ayrıca aralarında trafik sigortası ve kasko fiyat farkı olur mu bilmiyorum.
    Yakıt, kredi maliyeti, alış fiyatı ve ötv değerleri done olarak kullanılmıştır.
    Tablo aşağıda.Yorumlarınızı bekliyorum..

• usb'e müzik atmak istiyorum ama iki seferdir attım usb okunmuyor dendi 16 gb usb 3 ve fat32 olarak atıyorum sizde de böyle sorun yaşayan çözüm nasıl sağladınız ??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Qashqaiteam

https://www.facebook.com/groups/Qashqaiteam

Youtube

https://m.youtube.com/channel/UCFQLjFMwlgc39tt8FTpTWbg

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

2. el düşük km 2015 model bir Qashqai alasım var fakat düşük hacimli benzin li mi yoksa dizek mi karar veremiyorum. Benzinlilerin tamamının otomatik olması ve start stop kronik arızası beni düşündürse de bu aracı çok beğeniyorum.
    Benzinli ile dizel satın alma ve kullanım maliyeti ile ilgili bir tablo hazırladım. Bakım periyotları ve tutarlarını bilmediğim için eklemedim. Ayrıca aralarında trafik sigortası ve kasko fiyat farkı olur mu bilmiyorum.
    Yakıt, kredi maliyeti, alış fiyatı ve ötv değerleri done olarak kullanılmıştır.
    Tablo aşağıda.Yorumlarınızı bekliyorum..

Bakım tutarları her ikiside yüksek benzinli 15000 ya da yılda bir dizel 10000 de bir ya da yılda bir.750 tl. Gibi benzin dizelde 800 850 gibi 20000 bakm da 1000 tlyi gözden çıkar bi de qq yi çok abartmayın öyle aman aman yol tutuş veya keyifli sürüş beklemeyin viraj kabiliyeti zayıf parçalar pahalı ve hemen zart deyince bulunmuyo otomatiğine ve aküsüne değinmeme gerek yok zaten biliniyo ben farklı eksi yönlerini belirtiyorum araba dıştan hoş bir tasarımı var diye hemen almayın iyi test edin derim karar sizin tabi

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Hocam c suv olarak başka ne seçenek var? Tiguan var ama benzinliler hiç tutulmuyor olacak ki dizelin yarı fiyatı. Vergi avantajı da yok. Bir arkadaş suzuki önermiş ama koskoca Türkiyede aylık 100 tane satıyor(tam bilmiyorum, öyle aklımda kalmış) 90bin seviyesinde göze hitap eden ekonomik başka c-suv seçeneği kalmıyor. Pejoların yenisi güzel ama eskisi hiç güzel değil. Renault kadjarın da iç tasarımı hiç hoşuma gitmedi. Arka taraf zindan gibi. 2 küçük çocuklu bir aileye b-suv yetmez diye düşünüyorum. En az 420lt bagaj şart. Linea kullanıyorum onun 500lt bagaj silme doluyor.

Bir de tamam bazı sorunlardan bahsediliyor qashqai ile ilgili ama düşününce herkes lineaya teneke filan diyor. 50bin km oldu bir ön bir arka ampul değişti onun haricinde arza filan yaşamadım. Ne mekanik ne motor. Sadece rutin masraflar oldu. Bunu referans alarak burda qashqai için şöyle böyle diyenlere de çok pirim vermek istemiyorum ki belki dünyada ve Türkiye'de en çok satan c suv dan söz ediyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Hocam c suv olarak başka ne seçenek var? Tiguan var ama benzinliler hiç tutulmuyor olacak ki dizelin yarı fiyatı. Vergi avantajı da yok. Bir arkadaş suzuki önermiş ama koskoca Türkiyede aylık 100 tane satıyor(tam bilmiyorum, öyle aklımda kalmış) 90bin seviyesinde göze hitap eden ekonomik başka c-suv seçeneği kalmıyor. Pejoların yenisi güzel ama eskisi hiç güzel değil. Renault kadjarın da iç tasarımı hiç hoşuma gitmedi. Arka taraf zindan gibi. 2 küçük çocuklu bir aileye b-suv yetmez diye düşünüyorum. En az 420lt bagaj şart. Linea kullanıyorum onun 500lt bagaj silme doluyor.

Bir de tamam bazı sorunlardan bahsediliyor qashqai ile ilgili ama düşününce herkes lineaya teneke filan diyor. 50bin km oldu bir ön bir arka ampul değişti onun haricinde arza filan yaşamadım. Ne mekanik ne motor. Sadece rutin masraflar oldu. Bunu referans alarak burda qashqai için şöyle böyle diyenlere de çok pirim vermek istemiyorum ki belki dünyada ve Türkiye'de en çok satan c suv dan söz ediyoruz.

Valla siz bilirsiniz passat da çok satıyo ama dsg nin ne olduğubu bilmeyen yok ben almayın demiyorum karar sizin ama aracın kronik sorunlatı var reno el attığını belli ediyo sağolsun.Araç aceleye gelmiş gibi bence

Not 7 aydır kullanıyorum 2016 skypack 1.2 manuel

• kabde K kullanıcısına yanıt
    HAYRLISIYLA KULLAN BIRADER. NE ZAMAN ALDIN TEKNA-SKYPACK-VISIA?
  • Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    START STOP AKU ALINDIGINDA PROBLEM ORTADAN KALKIYOR.
  • 
Sayfa: önceki 698699700701702
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.