Şimdi Ara

Qashqai güvenlik donanımlarını güncellemiş!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nissan ın sitesine girdiğinizde Qashqai nin donanımlarını incelerseniz herhangi bi değişiklik göremiyorsunuz ama broşür indirdiğim zaman eski broşürden farklı olduğunu gördüm. Birçok güvenlik donanımı eklenmiş.

Tekna executive için;

Eski donanım:
    DONANIM GÜVENLİK
    ABS
    EBD
    Fren Destek Sistemi (Brake Assist)
    Elektronik Denge Kontrol Programı (ESP)
    Sürücü Yolcu Hava Yastığı
    Yan ve Perde Hava Yastıkları
    Aktif Ön Koltuk Kafalıkları
    3 noktadan bağlantılı 3 adet arka emniyet kemeri
    ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme kancaları
    Yüksek stop lambası
    Immobilizer
    Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit

Yeni donanım:

Güvenlik
    ABS
    EBD
    Brake Assist (Fren Destek Sistemi)
    Elektronik Çekiş Kontrolü (TCS)
    Elektronik Denge Kontrol Programı (ESP)
    Sürücü ve Yolcu Hava Yastığı
    Yan ve Perde Hava Yastıkları
    Aktif Ön Koltuk Kafalıkları
    3 Noktadan Bağ. 3 Adet Arka Emniyet Kemeri
    ISOFIX Çocuk Koltuğu Sabitleme Kancaları
    Yüksek Stop Lambası
    Immobilizer
    Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit
    Viraj Fren Kontrol Sistemi
    Motor Torku Kontrol Sistemi (AMR)
    Fren Torku Kontrol Sistemi (CBMR)
    4x4 Öngörü Sistemi
    Geliştirilmiş Viraj Denge Sistemi (ESP&EUC)

Bazı anlamadığım donanımlar var bunları sizlerle paylaşmak istiyorum. Mesela TCS zaten esp yle senkronize çalışan bir donanım değil midir? ESP nin standart olduğu her durumda zaten TCS standart olmuyor mu? Yoksa ayrı bir donanım mıdır? Viraj fren kontrol sistemi nasıl çalışır? EBD den farkı nedir?
    Motor torku kontrolünü biliyoruz. Genelde MSR diye geçiyor. Fren torku kontrolünün işlevi nedir? 4x2 bir araçta 4x4 öngörü sisteminin ne gibi bir işlevi olabilir? Yukarda ESP yazılmış. Altta tekrar Geliştirilmiş Viraj Denge Sistemi (ESP&EUC) yazılmış. EUC nin açılımı nedir acaba? Bu yeni nesil ESP mi acaba Bosch un çıkarmış olduğu ESP plus ya da ESP 2.0 dı heralde yanlış hatırlamıyorsam. Yoksa takla sensörü gibi birşey mi?
    Birde qashqai lerin yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi var mı? Almeralarda yok. Sanırım almeralarda olduğu gibi qashqai lerdede cam ayna far yukseklik kumandaları aydınlatmadan yoksun:( Cd den müzik çalarken track isimleri yazıyormu? Biraz fazla oldu sanırım sorular.
    Bilenler Qashqai kullananlar bildiklerini paylaşırlarsa sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler!

• Bu jeep'ten Nissan çok şey beklkiyordu ama umdukları gibi olmadı sanırım
  • Hocam tek bildiğim bunlar içinden ESP ve TCS senkronize çalışıyor ama dediğinizin tam tersi.Yani ESP olursa TCS değil TCS olursa ESP oluyor.Çünkü ESP TCS olmazsa virajlarda güvenliği sağlamaya devam ediyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Screamer

Hocam tek bildiğim bunlar içinden ESP ve TCS senkronize çalışıyor ama dediğinizin tam tersi.Yani ESP olursa TCS değil TCS olursa ESP oluyor.Çünkü ESP TCS olmazsa virajlarda güvenliği sağlamaya devam ediyor

Ne anladım o güvenlikten
  • selam

yol bilgisayarıbda anlık yakıt tüketimi yok , oratalama var
    ama resetlenebiliyor, yani istediğin zaman resetleyip anlık gibi kullanılabilirsiniz.
    bende ilk farkettiğimde üzülmüştüm ama çok gerekli olmadığını anladım.
    daha CD calmadım (bugün 2. günüm) ama bakıp söylerim.

su anda iki sikayetim var.
    1- bozuk yolda amortisörlerden ses gliyor (biraz fazlaca) ama hafif bozuk zeminde hiç ses yok.
    2- düşük hızlarda, yüksek motor devrinde (2000 d/d gibi) motor sesini duyuyorsunuz. ama 160 kmh de rüzgar sesi karışınca motor sesi pek dikkat çekmiyor. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.