Şimdi Ara

Qashqai

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar suv - kompakt suv bi arac alacagiz insallah. Hyundai ix35 , mitsubishi asx ve qashqai arasinda secim yaptik qashqai almaya karar verdik.butce 60 bin tl , nissan hakkinda pek bilgim yok bu nedenle hangi paket iyisidir hangisi boşudur dolusudur bilmiyorum. 60 bine alinacak en dolu paket hangisidir ?
    Dipnot : 1.5 dci olanindan.
    Dipnot : kia sportage dusunmuyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• öncelikle hayırlı olsun. ix35 düşünüp sportage düşünmeme sebebiniz nedir acaba?

• Benzinli isterseniz siyah ix35

• Amcamda sportage var. Farklilik olsun istedik ve amcamin dedigine gore yakiti fazla ve araba atik degil. Benim 1.80 boyum var arka koltukta başım tavana degmesine bi milim kalmisti. Ama donanimi ve ondeki yasam alani cok hosuma gitmisti. Ix35 i elememizin nedenlerinden biri de ayni sekilde atik olmamasi.Kaldi ki kanimca ix35 varken sportageye bakilmaz.Kim bilir belki ix35 i tekrar secenekler arasina katariz. Ben suzuki vitara yi cok seviyordum ama babam yeni nesil araba istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsekmakkuin -- 27 Eylül 2015; 21:01:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2013 1.5dci qashqaiyi 2 sene kullandık platinium premium pack(en dolusu). gayet iyi özellikleri var 360 derece görüş kamerası gibi ekstraları mevcut diğer araçlara göre. ben tavsiye ederim dolusu olmak kaydıyla. visia en boş donanımdır sakın bulaşmayın derim. şuan 2014 yeni kasa 1.5dci tekna(orta paket) var işinize yarayacak her donanım mevcut arabada ekstra dokunmatik ekran+geri görüş kamerası takıldı gayet dolu bir araç oldu. en dolusundan farkı bi-led far, cam tavan, anahtarsız çalıştırma gibi çok da elzem olmayan özellikler. üstelik 20 bin lira fark isteniyor. Tekna veya black edition alırsanız donanım eksikliği çekmezsiniz.
    Biraz karışık oldu ama umarım yardım edebilmişimdir.

• 60.000 bütce ile 100.000 km sinirinda ve uzerindeki dizel qq lari bulabilirsin

• Crunch. kullanıcısına yanıt
    Hocam tesekkur ederim cok yardimci oldunuz. Yeni kasalara butce yetmiyor yalniz.

• pro-black kullanıcısına yanıt
    Japon motoru oldugu icin km cok fark yapmaz diye dusundum hocam.

• fransız dci motor.
  • Hadi ya , ben direk japon olarak dusunmustum. Japon motorlari genel olarak uzun omurlu oluyordu ,bu fransiz motor nasil acaba

• QQ kardeşimde vardı geçen sene aldık sattık yeni kasası idi çok kötü ve kronik sorunları dolu olan bir araç heryönü ile çok kötü ben tavsiye etmem bir mağdur olarak.Siz galiba ama eski kasayı alıcaksınız.
    İx35 ve sportage benzinlidir sıvı lpg alıp takıcaksanız çok uygun olur yakıtı .Sportage arkadaşımda var boyum 1.87 ama kafam biryere değmiyor ve üst devirlerde bence çok atik biraz zevk ve tarz meselesi tabi herkesin düşüncesi farklı .
    Asx güzel araçtır QQden iyidir yani ama otomatik seçeneği yok o da benzinlisine lpg takıp güzel değerler elde ederseniz kötü bir araç değildir benim fikrimce
  • otomobil alemi kullanıcısına yanıt
    Hyundai ix35 herkes ovuyor zaten ,yüksek donanımlı araç.
    Eski kasa qq larda kronik sorun duymadim belki de vardir.
    Ergonomi ve tasarim olarak asx cok hosuma gitmisti. Babama mitsubishi dedigimde o ne kamyon markasi falan dedi dalgaya vurdu.
    Sportage dedigim gibi amcamda var fark olsun istedik. Atiklik konusunda sizinle ters düşüyoruz bence hocam. Kuzen deli araba sürer , teste cikmistik sol şeritte çok iddiali olamadik. Evet bu araba sol şerit arabasi falan degil ama insan yine seri bi arac istiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: omeringo

Japon motoru oldugu icin km cok fark yapmaz diye dusundum hocam.

motor japon değil bildiğiniz reno motoru. Ayrıca Qq nun Japonya ile isminin Nissan olması harcinde bir alakası yok.

Araç İngilterede üretiliyor. Motoru fransız ve Alt yapısı Reno markasına ait Scenicle aynı.
  • Deli gibi bir araç arıyosanız Suv sınıfı çok çok yanlış bir sınıf yere yapışık spor tip araçlar bakıcaksınız.Ama hantallık serilik tabi kişiden kişiye değişir sportage test ettiğimde arkadaşımında var dediğim gibi üst devirlerde fişek gibi gidiyodu.
    QQ eski kasa kronik sorunlarını biraz araştırmanızı öneririm bi bakın yinede test edin hepsini hangisini beğendiyseniz hangisi içine yattıysa onu alın bence iyi akşamlar
  • Aynen hocam öğrendim demin sagolun.

• bende 2011 1.5 dci tekna pack cam tavan olanından var. yakıt olarak iyi, ancak malzeme kalitesi çok yüksek değil açıkcası. motor renault dci 1.5 106 ps. cam tavan olması çok hoşuma gidiyor. 60 bin civarına temizini bulursun bence.
  • otomobil alemi kullanıcısına yanıt
    Biliyorum hocam belirttim zaten.

• Ford kugalarada bakılabilir
  • Ohooo hocam naptin ya , cok tuzlu degil mi onlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: omeringo

Hadi ya , ben direk japon olarak dusunmustum. Japon motorlari genel olarak uzun omurlu oluyordu ,bu fransiz motor nasil acaba

Dci motor uzun ömürlüdür.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.